Ana Sayfa YÖS Güncel KTÜ YÖS Başvuru Bilgileri ve KTÜ YÖS 2018

Güncel KTÜ YÖS Başvuru Bilgileri ve KTÜ YÖS 2018

0

KTÜ YÖS Sınav Saati Güncellendi! KTÜ YÖS 2018 ve KTÜYÖS Başvuruları Hakkında En Yeni Bilgiler

ktü yös başvuru

5 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak olan Karadeniz Teknik Üniversitesi YÖS sınavının saati 10.00’dan göre 14.30 ‘a alındı. 14.30 olarak belirlenen sınav saati Türkiye yerel saati baz alınarak gerçekleştirilecek. Bununla birlikte  sınav saati ve sınav merkezleri ile ilgili de değişiklikler yapıldı. İstanbul Kadıköy ‘de bulunan  sınav merkezi yeterli talep olmadığı için başvurulara kapatıldı. 5 Mayıs 2018 ‘te yapılacak olan KTÜ YÖS başvuru işlemleri üniversitenin talepleri nedeniyle 15 gün ertelenmişti. Yapılan değişiklik nedeniyle adayların sınav giriş belgelerini alacakları tarih de değişti. KTÜ YÖS başvuru işlemlerinin bir parçası olan sınava giriş belgelerinin çıkarılması 13 Nisan 2018 tarihinden 24 Nisan 2018 tarihine ertelendi. KTÜ YÖS 2018, Türkçe, Almanca, Arapça, İngilizce, Farsça ve Rusça olmak üzere 6 farklı dilde gerçekleşecek. KTÜ YÖS 2018 kapsamında adaylara 100 soru sorulacak ve 120 dakika süre verilecek.

KTÜ YÖS Sınavı Başlıkları Neler?

Sınavda sorulan sorular ‘Temel Öğrenme Becerileri Testi’ başlığı ile adaylara sunulacak. YÖS Sınavı hakkında merak ettiklerinizin cevabını blog sayfamızda bulabilirsiniz!>>YÖS Sınavı Nedir?

KTÜ YÖS Başvuru Süreci Nasıl İşler?

Adaylar sınava girebilmek için ilk olarak Karadeniz Teknik Üniversitesi İnternet Adresinden kayıt işlemlerini yapmak zorundadır. Sisteme girdikten sonra en güncel bilgileri ile kayıt formlarını doldurarak kendilerine ait e-mail adresi ve telefon numaralarını sisteme girmeleri gerekmektedir.

KYÜ YÖS başvuru sistemi, adaylardan JPEG formatında güncel fotoğraf isteyecektir. Adaylar güncel tüm bilgilerini eksiksiz olarak doldurduktan sonra adayların e-posta adreslerine aktivasyon mail ‘i gönderilecektir. Bağlantıya tıklayarak hesaplarını aktive eden kullanıcılara KTÜYÖS No, kullanıcı adı ve şifreleri gönderilecektir.

Adaylara sadece bir kez aday başvuru numarası verilir. Bu nedenle adaylar bu numarayı dikkatlice saklamalı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi ile yapacakları işlemlerde bir tek bu şifreyi kullanmalılar.

KTÜ YÖS Başvuru Ödemeleri

Adaylar kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra ödemelerini yapacakları ve sınav merkezlerini seçecekleri ekrana yönlendirilirler.

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra belirlenen tarihlerde sınav giriş belgelerini çıkartan adaylar sınava katılım gösterebilirler. KTÜ YÖS başvuruları için genel kural olan bu basamaklar KTÜYÖS 2018 başvurularında da eksiksiz uygulanmalıdır.

KTÜ YÖS Sınav Sonuçlarının Açıklanması

KTÜ YÖS 2018 sonuçlarının 22 Mayıs 2018 tarihinde saat 11.00 ‘da açıklanması bekleniyor. Adaylar KTÜ YÖS 2018 sonuçlarına 23 Mayıs- 25 Mayıs 2018 tarihleri arasında saat 23.59 ‘a kadar itiraz edebilecekler. Sınav Sonuç Belgesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi yabancı uyruklu öğrenci kontenjanlarına kesin kayıt esnasında istenecektir. Programa ayrılan kontenjanlar YÖK (Yükseköğretim Kurulu) onayından sonra kontenjanlar sayfasında ilan edilecektir. Adaylar Temel Beceri testinden en az 40 alma koşulunu ve diğer değerlendirme koşullarını sağladıkları taktirde yabancı uyruklu olduklarını kanıtlar belgelerle Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ‘na başvurabileceklerdir. KTÜ YÖS Koordinatörlüğü, yalnızca sınavı yapmakla yetkilidir. Adaylar KTÜ YÖS başvuru ve kesin kayıt işlemleri için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile iletişime geçeceklerdir. KTÜ YÖS 2018 kontenjan bilgileri ve taban puanları hakkındaki ilgili yazımızı da inceleyebilirsiniz.

KTÜ YÖS Sınavına Nasıl Hazırlanabilirim?

YÖS sınavı hakkında detaylı bilgi almak için nettekurs.com Blog Sayfamızı takip edebilir ve YÖS sınavına hazırlıkta eksiklerinizi tamamlamak için online dershanemizi ziyaret edebilirsiniz. Nettekurs.com, hayallerinize ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için canlı yayınları, e-sınavlar, çıkmış soru çözümleri ve zengin kaynakları ile yanınızda. Nettekurs.com online YÖS kursları, canlı yayın dersleri ile profesyonel eğitimi ve sınıf ortamını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Derslerimize konuk olmak, eğitmenlerimiz ile etkileşim halinde online dersleri takip edebilmek ve eksiklerinizi tamamlayabilmek için nettekurs.com ‘u ücretsiz deneyin! Aynı zamanda ücretsiz deneme süresi boyunca kapsamlı PDF kaynaklarımızı inceleyebilir ve konu anlatım videoları ile bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz!

YORUM YOK

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version