TUS Deneme Sınavları – TUS Çıkmış Soru Çözümleri

1
5280

TUS Deneme Sınavları – TUS Çıkmış Soru Çözümleri

TUS (Tıpta Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavı) ÖSYM tarafından yılda iki kez düzenlenen merkezi bir sınavdır. Bu sınava tıp fakültelerinden mezun adaylar, ilgilendikleri ana bilim dallarında uzmanlık eğitimi almak amacıyla girmektedir. Biz de bu yazımızda TUS’a hazırlanan adaylar için oldukça önemli bir metot olan TUS Deneme Sınavları ve TUS Çıkmış Soru Çözümleri yapmanın faydalarından bahsederek adaylara nitelikli çalışmanın yöntemlerinden bahsedeceğiz.

TUS Hangi Konuları Neleri Kapsar?

TUS, genel itibariyle altısı Temel Tıp Bilimleri ve beşi Klinik Tıp Bilimleri olmak üzere toplamda 11 ana konuyu kapsar. Geçmiş dönemlerde yapılmış TUS Çıkmış Soru Çözümleri incelendiğinde soru dağılımlarının şu şekilde olduğu görülmektedir. Temel Tıp Bilimleri alanında; Anatomi 14, Histoloji – Embriyoloji 8, Fizyoloji 10, Tıbbi Biyokimya 22, Tıbbi Mikrobiyoloji 22, Tıbbi Patoloji 22, Tıbbi Farmakoloji 22’dir. Klinik Tıp Bilimleri alanında ise, Dahiliye 42, Pediatri 30, Cerrahi 36, Kadın Hastalıkları ve Doğum Bilgisi 12 olmakla birlikte soruların yaklaşık %5’lik bir kısmı da güncel sağlık konularını içermektedir.

TUS Deneme Sınavları Adaylara Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Her konunun onlarca farklı soru tarzı ve konuların detayları düşünüldüğünde çoğu zaman TUS, içinden çıkılması zor bir hale gelebilmektedir. TUS’a hazırlanırken izlenen yol bu detaylar arasında boğulmadan ilerlemek adına büyük önem taşımaktadır. Tam da bu noktada TUS Deneme Sınavları ve TUS Çıkmış Soru Çözümleri ‘nin önemi ortaya çıkmaktadır. Daha önce yapılmış sınavlarda çıkmış olan soru tipleriyle birlikte yapılacak olan sınavda çıkması muhtemel soru tarzlarını o detayların arasından çekip çıkarmak, önemli noktaları yakalayabilmek ve bunlar üzerinden çokça tekrar yapmak başarıya ulaşmak için atılacak önemli adımlardan birisidir.

2018 dgs puan hesaplama, dgs puan hesaplama 2018

Peki, TUS’a Hazırlıkta Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

TUS’a hazırlıkta bir diğer önemli nokta ise TUS Deneme Sınavları ve daha önceki yıllarda yapılmış TUS Çıkmış Soru Çözümleri ‘dir. Belirli aralıklarla gerçek sınavlarla bire bir örtüşen denemeler çözerek bilgilerinizi test etmek ve gerçekçi sınav tecrübeleri edinmek hem eksik olduğunuz noktaları görme, hem sınav stresiyle başa çıkma hem de sınav sırasındaki zaman yönetimini iyi organize edebilmek için oldukça gerekli hamlelerdir. Bunun yanı sıra geçmiş yıllarda çıkmış soru çözümleriyle de çıkabilecek tüm soru tiplerini kavramak gerekmektedir.

TUS’a Hazırlıkta Online Eğitimin Avantajları Nelerdir?

TUS, diğer sınavlardan farklı olarak zaman boyutunda oldukça dezavantaj yaratan bir sınavdır. Zira bu sınava giren adayların çok büyük bir bölümü mezun olduktan sonra yoğun bir şekilde çalışma sürecine adapte olmaktadırlar. Yoğun mesailer, nöbetler ve eğitim sürecini de buna eklersek zaman boyutuyla düşünüldüğünde adayların bir hayli zorlandığı bir sınavdır. Bu sebeple örgün öğretim olanaklarının bu mesai şartları altında pek verimli olmadığı gerçeği de göz ardı edilmezse online eğitimin önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Bu minvalde hazırladığımız Neden Online Eğitim başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz

Nettekurs’un Online TUS Kursu, alanında uzman hocalarıyla TUS’ta iddialı adayları en uygun fiyat avantajlarıyla zaman kaybettirmeden ilk girişte TUS’u kazandırma garantisi veriyor. Video Ders içerikleri, nitelikli be kapsayıcı kaynak kitaplar, TUS Çıkmış Soru Çözümleri , 7/24 canlı destek ve uzman rehberlik hizmetleriyle TUS’a dair adayların karşılaşabilecekleri tüm ihtiyaçları zaman ve mekandan bağımsız, her an ulaşabilecekleri ve yanlarında taşıyabilecekleri içerikleri sınırsız sunmaktadır.

Bu yazımızda deneme ve çıkmış soru çözümlerinin sınavda başarılı olma yolunda adaylara ne gibi katkılar sağlayacağını TUS Deneme Sınavları – TUS Çıkmış Soru Çözümleri başlıklı yazımızda belirtmiş olduk.

Bloğumuzdaki yazılarımız hakkında görüş ve önerilerinizi bildirmek için sayfa sonundaki “Yorum Yap” bölümünden soru ve katkılarınızı ekleyebilirsiniz. Konuyla ilgili olarak uzman danışmanlarımız sorularınıza en kısa sürede cevap verecektir.

1 Yorum

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz