Ana Sayfa Genel YÖS Online Eğitim Yayınları ve YÖS Uzaktan Eğitim Kursları ile YÖS’te Nasıl...

YÖS Online Eğitim Yayınları ve YÖS Uzaktan Eğitim Kursları ile YÖS’te Nasıl Başarılı Olunur?

1

YÖS Online Eğitim Yayınları ve YÖS Uzaktan Eğitim Kursları ile YÖS’te Nasıl Başarılı Olunur?

Türkiye yabancı öğrencilere çok sayıda eğitim imkanı sunuyor. Üniversitelerdeki eğitimin kalitesi ve Türkiye’de yabancı öğrenci olarak okumanın avantajları sebebi ile Türkiye, yabancı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkelerin arasında yer alıyor. Türkiye’de alınan diplomaların Avrupa ülkelerinde denkliğinin olması sebebiyle kariyerine Avrupa’da devam etmek isteyen öğrencilerin bile lisans öğrenimi almak için ilk tercihleri Türkiye oluyor. Yabancı Öğrenci Sınavları’na başvuran öğrenci sayısı da günden güne artış gösteriyor. Bu ilginin bir sonucu olarak karşımıza çok sayıda YÖS Sınavı’na Hazırlık Kursu çıkıyor.

Bu yazımızda teknolojinin hızla gelişmesi ile gündemimize girmeye başlayan Uzaktan Eğitim sistemi ile YÖS’e hazırlanan öğrencilerin sahip olduğu avantajlardan bahsetmeyi amaçladık. Ayrıca “YÖS Online Eğitim Yayınları ve YÖS Uzaktan Eğitim Kursları ile YÖS’te Nasıl Başarılı Olunur?” sorusunun cevabına da yazımızın devamını okuyarak ulaşabilirsiniz!

YÖS Zor Mu?

Yabancı Öğrenci Sınavlarına girmeyi düşünen öğrencilerin aklında “YÖS Nedir? YÖS Zor Mu? YÖS’e Nasıl Hazırlanırım? YÖS Sınavı’na Nasıl Çalışılmalı?” gibi sayısız soru oluyor. Öncelikle YÖS Sınavı Türkiye’de Lisans eğitimi almak isteyen Yabancı Uyruklu öğrencilerin başvurabildikleri bir üniversite yerleştirme sınavıdır. YÖS, YKS Sınavları gibi ÖSYM Tarafından yapılmamaktadır. Her Üniversite belirlediği yabancı öğrenci kontenjanı dahilinde her sene kendi yabancı öğrenci sınavını gerçekleştirmektedir. YÖS Sınavına başvuru şartları, başvuru şekli ve tarih, ücret gibi aşamalar üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden YÖS Sınavını zor bir sınav haline getiren unsurlardan biri de sınav sürecini takip etme aşamasıdır. Sınavlara ait tüm detaylar üniversitelerin internet sitelerinde yayınlanan güncel kılavuzlarda yer almaktadır.

YÖS Konuları Nelerdir?

YÖS Sınavı’nda okuduğunu anlama, kavrama, yorumlama ve temel becerileri kullanabilme gibi konulara yönelik sorular yer almaktadır. Ezber yöntemi ile çalışarak YÖS’te başarılı olmak mümkün değildir. Bu yüzden sınava doğru çalışma programı ile hazırlanmak çok önemlidir.

YÖS Soru Dağılımı Nasıldır?

 

Test Soru Dağılımı (80 Soru)
Temel Öğrenme Becerileri Genel Yetenek (IQ) 40 – 45 soru
Temel Öğrenme Becerileri Matematik 35 – 40 soru
Temel Öğrenme Becerileri Geometri 3 – 5 soru
Türkçe Türkçe Testi, 50 – 100 aralığında soru içerebilmektedir. Türkçe soruları isteğe bağlı olarak cevaplanmaktadır. Üniversiteler adaylardan Türkçe Yeterlilik Testi sonucu isteyebilir. Yeterlilik puanı olmayan adaylar üniversitelerin Türkçe Yeterlilik sınavlarına katılabilirler ya da 1 yıllık Türkçe Hazırlık eğitimi alabilirler.


Online YÖS Kursu:

Günümüzde birçok saygın eğitim kurumu Online Eğitim yöntemi ile daha iyi bir öğrenme süreci geçirildiği görüşünü savunuyor. Bu yüzden uzaktan eğitim ile eğitim öğretim sürecine devam eden birçok kurum bulunuyor. Şüphesiz ki online eğitim zaman ve mekanın üzerimizde yaratabileceği olumsuzlukları ortadan kaldırma konusunda oldukça etkili çözümler sunuyor. Daha önce kaleme aldığımız “YÖS Sınavına Online YÖS Kursu İle Hazırlanmanın Avantajları” başlıklı yazımızı okuyarak bu konu hakkında daha çok fikir edinebilirsiniz.

Uzaktan Eğitim YÖS, Online YÖS Kursu
Hayallerinizdeki Üniversiteye ve Bölüme Nettekurs Online YÖS Kursu ile Bir Tıkla Ulaşabilirsiniz!

YÖS Online Eğitim Yayınları ve YÖS Uzaktan Eğitim Kursları ile YÖS’te Nasıl Başarılı Olunur?

İyi bir rehber sizi başarıya kısa yoldan ulaştıracaktır. Bu yüzden YÖS alanında güncel içerikler üreten ve somut başarıları olan Online YÖS Kurslarını tercih etmek gerekmektedir. Çünkü YÖS Sınavı her üniversitenin kendi bünyesinde yapıldığı için YKS Sınavları gibi net bir sınav değildir. Çalışma stratejisi oluştururken, “Hangi üniversite isteniyor? Hangi bölüm hedefleniyor? Öğrencinin seviyesi nedir? gibi sorulara doğru cevaplar vermek oldukça önemlidir. Bazı kurumlar içeriklerini düzenli olarak güncellemedikleri için adayların ihtiyacı olan güncel içerikleri sunamayabiliyor. YÖS’e hazırlıkta en önemli unsurlardan birinin de zaman olduğunu düşünürsek gereksiz ayrıntılarla dolu bir eğitim sürecinin maddi ve manevi kayıplara yol açması da mümkün görünüyor. Sınav öncesi ve sınav anında zamanı doğru kullanabilmek adaylar için oldukça önemli. Sınav soruları incelenerek hazırlanmış konu anlatımları ve YÖS Deneme sınavları ile daha kısa sürede, motivasyon kaybına uğramadan sınava hazırlanabilmek için profesyonel kurumlardan destek almak gerekiyor. En önemli kısım bireysel çalışma olsa da, eğitim alınan kurumun bireysel çalışma için en iyi ortamı hazırlayabilmesi de oldukça önemli. Bu yüzden YÖS Kursu seçerken acele karar vermemek gerekiyor. Öncelikle YÖS Yayınları güncel ve kaliteli mi? Kursiyerleri başarılı oluyor mu? gibi soruların cevaplarını almak gerekiyor.

Nettekurs Online YÖS Kursu ile Hazırlanarak YÖS Sınavı’nda Yüksek Başarılar Elde Etmiş Üyelerimizden, “YÖS Uzaktan Eğitim Kursları ile YÖS’te Nasıl Başarılı Olunur?” sorusunun cevaplarını dinleyebilirsiniz.

 

Nettekurs Online YÖS Kursu:

Nettekurs, kullandığı LMS teknolojisiyle üyelerin internet erişimi olan tüm elektronik cihazlardan kurslara ve canlı derslere katılmasına imkan tanır. Online YÖS Kursu‘nun 7/24 erişilebilir zengin ve güncel içerikleri ile eğitimde tüm sınırları ortadan kaldırmayı ve YÖS Sınavlarında mutlak başarıyı hedeflemektedir. Ayrıca canlı yayın derslerinde Türkiye’nin En İyi YÖS Hocalarına eş zamanlı olarak sorularınızı sorabilir ve gerçek sınıf ortamını bir tıkla evinize ve cebinize taşıyabilirsiniz. Nettekurs’un sunduğu avantajlar bunlarla da sınırlı değil.
1. Tüm içerikleri sınırsız tekrar hakkı ile dinleyebilirsiniz.
2. Ödeyeceğiniz tek ücretle satın almış olduğunuz En İyi Online YÖS Kursu içeriklerini 2 yıl boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.
3. Hangi şehirde ve ülkede yaşıyor olursanız olun, Eğitimin Başkenti Ankara’da En İyi YÖS Hocaları ile hazırlanan YÖS Matematik, YÖS Geometri ve YÖS IQ Derslerine katılabilirsiniz.
4. Çok uygun YÖS Kursu fiyatlarıyla canlı derslere, video derslere ve PDF YÖS Kursu kaynaklarına sahip olabilirsiniz.
5. Tüm Online YÖS Kursu eğitimlerini “en uygun ücret, en iyi hizmet” politikasıyla alırsınız.
6. Sınav öncesi başvuru döneminde / sınava hazırlık döneminde ve sınav sonrası tercih döneminde uzman rehberlik ekibimiz ile 7/24 rehberlik desteği alabilirsiniz.
7. Türkiye’nin ilk Online YÖS Kurslarından biri olan Nettekurs ile sınava eksiksiz bir şekilde hazırlanırsınız. Çünkü Nettekurs’un tüm Online içerikleri Çıkmış YÖS Soruları özenle incelenerek hazırlanmaktadır.
8. Hızlandırılmış YÖS Kursu ve Soru Çözüm Kampı gibi içerikler ile ihtiyaç duyduğunuz tüm kurslara yönelik içeriği nettekurs.com’da bulabilirsiniz.
9. ÜCRETSİZ DENE özelliği ile, deneme süresi boyunca tüm Online YÖS Kursu içeriklerini inceleyebilirsiniz. Böylece içeriklerin size hitap etmediğini ve kayıt olmak istemediğinizi düşünürseniz ekstra bir ücret ödemezsiniz. Nettekurs ile YÖS Sınavına hazırlıkta “pişmanlık” yaşamazsınız.

Nettekurs tüm eğitimlerinin merkezine “üye memnuniyeti”ni koymaktadır. Vermiş olduğumuz tüm hizmet üyelerimizi başarıya en iyi şekilde ulaştırmak içindir. En iyi YÖS Kursunu arayarak daha fazla vakit kaybetmenize gerek yok! nettekurs.com‘da ücretsiz üyelik oluşturarak, Online YÖS Kursu içeriklerimizi deneyebilir, canlı YÖS Derslerimize konuk olarak katılabilirsiniz. YÖS Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? En İyi YÖS Kursları Hangileridir? , YÖS Başvuru Nedir? YÖS Başvuru Koşulları Nelerdir?, YÖS Sınavı Nedir? YÖS’e Kimler Girebilir? gibi sorularınızın tüm cevapları için YÖS Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Şimdi Nettekurs’lu Olarak, Siz de Türkiye’nin En İyi Online YÖS Kursu ile Sınırları Ortadan Kaldırın! Tek Dönemde Üniversiteli Olma Hayalinizi Nettkurs ile Gerçekleştirin!

1 Yorum

  1. Aşağıda yer alan “SORU SOR” Bölümünü kullanarak YÖS ile ilgili bilgi almak istediğiniz her türlü soruyu bizlere iletebilirsiniz. Yapmış olduğunuz yorumlara uzman YÖS Rehberlik ekibimiz en kısa sürede dönüş sağlayacaktır. Görüş, öneri ve yorumlarınızı bekliyoruz!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version