Online DUS Deneme Sınavı İle DUS’a Nasıl Hazırlanılır?

1
2209

Online DUS Deneme Sınavı İle DUS’a Nasıl Hazırlanılır?

2012 senesinden beri yapılmakta olan DUS Sınavı‘na her sene çok sayıda Diş Hekimi başvuruyor. Hekimlerimizin mezun olduktan sonra uzmanlık için girmeleri gereken Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) için kafalarında bir çok soru işareti oluşabiliyor. Bu yazımızda DUS ile ilgili merak edilenleri ve Nettekurs Online DUS Kursu ve Online DUS Deneme Sınavı İle DUS sınavına nasıl hazırlanabilirsiniz bunları sizler için bir araya getirdik.

online-dus-deneme-sınavi
Güncel Müfredata Uygun Online DUS Kursu İle %100 Kazanma Garantisi Sunuyoruz! Hemen Kayıt Olun!

DUS Sınavı Nedir? DUS Sınavına Kimler Katılabilir?

Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS); Diş Hekimliği Fakültesini bitirenlerin, belirli bir alanda ihtisas yapıp, uzman diş hekimi olabilmeleri için katılması gerekilen bir sınavdır. DUS Sınavında başarı sağlayan adaylar, üniversitelerin kontenjanlarına göre tercih ettikleri üniversitede istenilen yeterlilikler sağlandığı takdirde, başarılarına göre yerleştirmeleri yapılır. DUS Sınavına katılabilmek için Diş Hekimliği Fakültesi okumak ya da mezun olmak gerekmektedir ancak yerleştirmenin yapılabilmesi için mezuniyet şartı aranmaktadır.

DUS Sınav Merkezleri Nerelerdir? DUS İçin Yabancı Dil Şartı Var Mıdır?

DUS Sınavı 2012 yılında yapılmaya başlanmıştır. Sınav ÖSYM tarafından gerçekleştirilmektedir. Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı genellikle her sene Eylül ayı içerisinde olmaktadır. ÖSYM tarafından belirlenen DUS sınav merkezleri Ankara, İstanbul ve İzmir’dir. DUS’a girerek iyi bir puan alan Diş Hekimleri 3 ya da 4 yıl süren uzmanlık eğitimi kontenjanlarına yerleşirler. Fakat DUS Yerleştirme işleminin yapılabilmesi ve Uzmanlık Eğitimi alınabilmesi için Yabancı Dil yeterliliği aranmaktadır. Bu yüzden Diş Hekimlerinin YÖKDİL, TIPDİL ya da YDS gibi denkliği kabul edilen yabancı dil sınavlarından birine girerek en az 50 baraj puanını almış olmaları gerekmektedir.

DUS Online Deneme Sınavı İle DUS’a Nasıl Hazırlanılır ?

DUS Sınavı’nda başarı sıralaması ve yüksek puan oldukça önemli olduğu için rekabetin yoğun olarak yaşandığı sınavlardan birisi olduğunu söylememiz gerekir. Yoğun tempolu bir çalışma sürecinin yanı sıra, başarımızı ölçebilmek adına muhakkak deneme sınavlarıyla kendimizi sınamamız gerekir. Nettekurs Online DUS Deneme Sınavı; bu tempolu süreçte interaktif bir şekilde sizlere bu fırsatı sunup ,sınav için iyi bir alıştırma imkanı sunar. Nettekurs Online DUS Deneme Sınavı; alanında uzman eğitmenlerce, sınavda çıkma potansiyeli yüksek, öğretici ve eksiklerinizin iyi tespit edilebilmesi adına hazırlanmış bir sınavdır. Başarınızın ve veriminizin artması, DUS’ta kesin bir başarı yakalayabilmeniz için gerekli rehberlik hizmetini Nettekurs siz değerli hekimlerimize sunmaktadır.

Nettekurs Online DUS Kursu İle DUS Nasıl Kazanılır?

DUS Online Kurs; Nettekurs farkıyla sizlerle. Nettekurs Online DUS Kursu sizlere ne mi katar? Hadi gelin bunu birlikte inceleyelim..

Alanında uzman olan eğitmenlerimizle interaktif bir şekilde canlı ders dinleme imkanına sahipsiniz. Kalabalık ortamdan ve ders dinleme veriminizi engelleyecek tüm negatifliklerden arındırılmış ortam sayesinde başarıya bir adım daha yakınsınız.

Eğitmene sor özelliği sayesinde, istediğiniz zaman aklınıza takılan bir konuyu eğitmene sorabilirsiniz.

Derslerin video kayıtlarını istediğiniz zaman sınırsız tekrarla izleyebilirsiniz.

Ders notlarının PDF formatı sayesinde, ders dinlerken vakit kaybı yaşamadan konuları takip edebilir, elinizin altında bulunan notlarla her an istediğiniz konunun notlarını okuyabilirsiniz

DUS Online Eğitim kaynaklarımıza zaman ve mekan kısıtlaması olmadan, 7 gün 24 saat boyunca interneti olan her yerden ulaşabilirsiniz.

Nettekurs Online DUS Kursu’muza kayıt yaptıran Diş Hekimlerimize, uzman rehberlik ekibimiz tarafından DUS Danışmanlık hizmeti verilir. Böylece sınava hazırlık aşamasında akademik desteğimizi hissedebilir, yalnız bir çalışma süreci geçirmezsiniz.

Online DUS Derslerimizde tekrar sınırı yoktur. Tüm DUS Derslerini tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

DUS Canlı Dersleri ve DUS Video Dersler haricinde, DUS Sınavları incelenerek özenle hazırlanmış olan Nettekurs DUS Kaynaklarına da sahip olursunuz.

Türkiye’nin hangi şehrinde yaşıyor olursanız olun, Uzman DUS Hocalarından ders alırsınız. Uzman Diş Hekimlerimizin yönlendirmeleri ve önerileri sayesinde oldukça motive bir hazırlık süreci geçirirsiniz.

Online DUS Kursu yayınlarımız yüz yüze eğitime göre daha az kişinin katıldığı gruplarla gerçekleşmektedir. Bu sayede sorularınızı anlık olarak uzman DUS Hocalarına sorabilir ve cevap alabilirsiniz.

Online DUS Deneme Sınavları ve DUS Hazırlık Kamplarımız ile sınava yönelik sayısız prova yapma fırsatını da elde etmiş olursunuz.

Nettekurs Online DUS Kursu, başarı garantili bir eğitim sunmaktadır. İlk girişinizde hedeflediğiniz puanı alamamanız halinde bir sonraki dönemde Online DUS Kursu içeriklerini ekstra bir ücret ödemeden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Türkiye’de bir ilk olan “ÜCRETSİZ DENE” uygulamamız ile Online DUS Kursu içeriklerimizi ve DUS Online Eğitim yayınlarımızı, kurs paketlerimizi satın almadan önce ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Online DUS Kursumuzdan memnun kalmaz ve kayıt olmak istemezseniz denediğiniz ders içerikleri için hiçbir ücret ödemezsiniz.

Nettekurs için öncelik memnuniyettir. En düşük ücret, en iyi hizmet anlayışı ile 10 yıldan fazla süredir sizlere sınavlara hazırlık süreçlerinde hizmet vermekteyiz. Her bir üyemizi ailemizin bir parçası olarak görüyor ve başarılarını yürekten istiyoruz. Bu yüzden sizi yoracak değil destekleyecek ve başarıya ulaştıracak bir kurum arıyorsanız nettekurs.com doğru adresiniz olacaktır.

Kullanıcı dostu eğitim sistemimiz yalnızca bir tık uzağınızda! Hemen şimdi üye olarak En İyi Online DUS Kursu ile tanışabilirsiniz.

Nettekurs avantajlarıyla kazanma garantili Online DUS Kursuyla kazananlar arasında sizde olun! Başarıya giden bu yolda sağlam temeller atmanız adına biz sizlerleyiz…

1 Yorum

  1. DUS Sınavları ile ilgili cevap aradığınız tüm soruları aşağıda bulunan “soru sor” bölümünden bize gönderebilirsiniz. Görüş, öneri ve yorumlarınıza uzman rehberlik ekibimiz tarafından en kısa sürede dönüş sağlanacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz