KPSS Online Deneme Sınavları ile Eksiklerinizi Kapatın! Online KPSS Deneme Sınavı Çözerek KPSS Sınavı’na Nasıl Hazırlanılır?

1
5288

KPSS Online Deneme Sınavları ile Eksiklerinizi Kapatın! Online KPSS Deneme Sınavı Çözerek KPSS Sınavı’na Nasıl Hazırlanılır?

KPSS’den nasıl yüksek puan alırım?” sorusu Kamu Personeli Seçme Sınavı‘na hazırlanan adayların sorduğu soruların başında geliyor. Çünkü KPSS Puanı yüksek olan adayların istedikleri kurum ve kuruluşlarda açılan kontenjanlara yerleşme ihtimali daha yüksek oluyor. Her sene 980 binden fazla kişinin katıldığı KPSS Sınavı‘ndan doğru çalışma programı ile hazırlanarak yüksek puanlar ve iyi sonuçlar elde edebilmek mümkün. Fakat zaman zaman sınava hazırlanan adaylar yanlış çalışma programı ile hazırlanarak hedeflerine ulaşmalarını sağlayabilecek olan lisans ya da önlisans KPSS Puanı‘nı ilk senesinde alamayabiliyor. Bizler bu yazımızda KPSS‘ye hazırlıkta önemli bir yeri olan Online KPSS Deneme Sınavları ile KPSS Konu eksikleri nasıl kapatılır? KPSS Online Deneme Sınavı ile KPSS Sınavları’na nasıl hazırlanılır? Deneme çözerek KPSS Puanı nasıl yükseltilir? gibi sorularınızı yanıtlamayı amaçladık. Blog yazımızın devamını okuyarak KPSS Deneme Sınavları hakkında daha çok bilgi edinebilir ve Nettekurs’un Ücretsiz Online KPSS Denemeleri ‘ne nasıl katılabileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca kendinize doğru KPSS çalışma programını hazırlamak için ihtiyacınız olan önemli ipuçlarını da yazımızın devamında bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

KPSS Nedir?

Kamu Personel Seçme Sınavı olarak da bildiğimiz KPSS, kamu kurum ve kuruluşlarının açılan kadro ve pozisyonlarına yapılacak olan yerleştirmelerde kullanılan puanları almak için adayların girdikleri bir ölçme ve yerleştirme sınavıdır. Sınav 2002 yılından beri KPSS adıyla ÖSYM tarafından gerçekleştirilmektedir KPSS Sınavı A ve B grubu sınavları olmak üzere merkezi bir sınav olarak yapılmaktadır. KPSS A sınavı her sene gerçekleştirilirken, KPSS B grubu sınavı çift yıllarda uygulanmaktadır. Ortaöğretim, Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunları KPSS Sınavı’na girebilir. KPSS’de P1, P2, P3 olmak üzere 3 çeşit puan türü vardır. Sınavda Genel Kültür – Genel Yetenek sorularının yanı sıra adaylara alanları ile ilgili konulardan oluşan Alan Bilgisi Testi uygulanır. Eğitim fakültesi mezunu olan ve öğretmenlik tercihi yapmayı düşünen adaylar ayrıca KPSS Eğitim Bilimleri sınavına da girmektedirler. Sınavda 4 yanlış soru 1 doğru yanıtı götürmektedir.

KPSS Sınavı Zor Mu?

Online KPSS kursu
Nettekurs Online KPSS Kursu Denemeleri ile Sınava Eksiksiz Hazırlanacaksınız!

KPSS Sınavı, her sene çok sayıda adayın girdiği ve adayların mesleklerini gerçekleştirebilmelerini sağlayan bir sınav olarak karşımıza çıkıyor. Sınavda başarı sıralaması adaylar açısından büyük öneme sahip. Bu yüzden her bir soru oldukça değerli. Çok sayıda adayın yanlış yaptığı bir soruyu doğru yapan aday rakiplerinden bir adım öne geçmiş oluyor. Soruları en kısa sürede çözmek ve yüksek netler yapmak KPSS’den yüksek puan almayı sağlıyor. Sınav genel yetenek ve genel kültür bilgisini ölçen çoktan seçmeli sorulardan oluşuyor. Aynı zamanda lisans adayları mezuniyet bölümlerine göre alan bilgisi ve de eğitim bilimleri sınavlarına da başvurabiliyor. KPSS Sınavlarına hazırlıkta konu bilgisi yanı sıra zaman yönetimini sağlayabilmek adayları başarıya ulaştıran unsurların başında geliyor. Belirli puan aralığına sıkışmış çok sayıda aday var. Fakat KPSS yerleştirmelerinde 0,1 puan bile büyük etkiye sahip. Ancak doğru çalışma programı ile KPSS Sınavına dair zorlukları aşabilmek mümkün.

En İyi Online KPSS Kursu Hangisi? KPSS Online Kurs Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?  başlıklı yazımızı okuyarak ÖSYM KPSS Sınavlarına hazırlanma sürecinde en büyük destekçiniz olan KPSS Kursları ile ilgili daha fazla bilgi elde edinebilirsiniz.

KPSS Online Deneme Sınavları ile Eksiklerinizi Kapatın!

KPSS Sınavlarına hazırlanmanın birçok yolu var. Konu tekrarı yapmak, yazarak çalışmak, video dersler üzerinden ilerlemek adayların sıklıkla tercih ettikleri çalışma yöntemleri olarak karşımıza çıkıyor. Bizler bu yazımızda sınavlara hazırlıkta çok önemli bir basamak olan fakat genellikle son dönemlere bırakılan “KPSS Deneme Sınavları” ile verimli olarak nasıl çalışılır? sorusunun yanıtlarını sizlerle paylaşacağız.

Türkiye’nin EN İYİ ONLİNE KPSS KURSU NETTEKURS ile Sınava Eksiksiz Hazırlanın!

KPSS Deneme Sınavları, KPSS lisans ya da KPSS ön lisans sınavlarına hazırlanan adayların kendilerini denemeleri ve ne durumda olduklarını görmeleri için çok önemlidir. Fakat adaylar çalışma sürecinde yoğun olarak konu anlatımlarına ağırlık verirler. Bu çalışma şekli KPSS gibi mantık yürütme ve süreyi verimli kullanmayı gerektiren sınavlarda çok doğru bir tutum değildir. KPSS’ye hazırlık sürecinde çok sayıda KPSS sorusu çözen ve sık sık KPSS Denemelerine katılan kişilerin pratik kazandıkları için soru çözümünü sona bırakan adaylardan çok daha başarılı oldukları görülmektedir. Aynı zamanda çok sayıda deneme çözmek zaman yönetimi konusunda da kişiyi uzmanlaştırmaktadır.

Deneme sınavının asıl amacı sınava hazırlanan adayın kendini denemesi, eksikliklerini belirleyebilmesidir. Bu açıdan ilk olarak deneme sınavı çözmek ve çalışma planlamasını bu adımdan sonra yapmak daha doğrudur. Online KPSS Deneme Sınavları ile gerçek sınava hazırlık sürecini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı okurken hata yapıyor, seçenekler arasında kalıyor ve kaygılanıyorsanız KPSS Online Deneme sınavlarını belirli periyodlar ile çözmek sizi KPSS Sınavına hazırlıkta bir adım öne geçirecektir. KPSS Deneme sınavları kendini görme amaçlı ve kontrol amaçlı çözülebilir. Her çözülen Online KPSS Denemesi sizin önceki soru tiplerini anlamanızı, çıkmış KPSS Soru mantığını kavramanızı sağlar. Fakat bunun için denemede yanlış yapılan soruların çözümlerinin ayrıntılı olarak incelenmesi önemlidir. Bilinmeyen, yanlış yapılan ya da boş bırakılan sorulara ait konular tekrar edilmelidir. Belirli aralıklarla deneme sınavı çözmek, ne kadar ilerleme kat ettiğinizi somut olarak göstermesi bakımından da önemlidir. Aynı zamanda deneme disiplini kazanmak KPSS Sınavı’na olan heyecanınızı yenmenizi ve süre kontrolünü başarılı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Nettekurs KPSS Online Deneme Sınavları’nı ve Online KPSS Eğitimlerini Ücretsiz Olarak Deneyin!

KPSS Sınavı’na hazırlıkta deneme çözmenin yeri ve önemi oldukça büyüktür. Denemeler aracılığı ile kendimizi sınavda ne ile karşılaşacağımız konusunda bilgilendirmiş ve bu sayede sınav anında büyük bir sürpriz ile karşılaşmamış oluruz. Fakat KPSS Denemesi seçerken bazı önemli adımlara da dikkat etmek gerekir. Öncelikle çözdüğünüz her soru şüphesiz ki sizi sınava hazırlama noktasında katkı sağlayacaktır. Ancak denemelerin asıl amacı doğrudan sınava yönelik bir ölçüm yapmaktır. Bu yüzden ÖSYM KPSS Sınavları incelenerek ve uzman bir kadro tarafından hazırlanan Online KPSS Denemelerini çözmek vaktinizi ve paranızı boşa harcamanızı engelleyecektir. ÖSYM KPSS Soru sistemi bellidir. Düzey olarak çok basit ya da oldukça zorlayıcı denemelere yönelmek gerçek sonucunuzu görmenizi engelleyebilir. Bu yüzden ÖSYM Stratejilerini özümsemiş kurumların KPSS denemeleri tercih edilmelidir.

online kpss deneme
Online KPSS Kursu Nettekurs ile başarı parmaklarınızın ucunda!

En İyi Online KPSS Kursu Nettekurs’un KPSS Online Deneme Sınavı Avantajları Nelerdir?

Nettekurs Online KPSS Kursu‘nun, KPSS Online Deneme Sınavları tamamen müfredata uygun olarak hazırlanır. Güncel olarak sisteme yüklenir. Tüm sorular KPSS Sınav sistemine paralel olarak hazırlanmaktadır.
Online KPSS Denemesini çözdükten sonra KPSS Deneme sonucunuzu anında görebilirsiniz. Doğru yanlış cevap modülünden yanlış yaptığınız soruları inceleyebilirsiniz. Bu modül eksikliklerinizi hızlıca gidermeniz noktasında oldukça fayda sağlayacaktır.
Online KPSS Deneme Sınavları haricinde KPSS Deneme Çözüm Videolarına da erişebilir bu sayede KPSS Sınavına eksiksiz olarak hazırlanabilirsiniz.
Aynı denemeyi tekrar tekrar çözebilirsiniz. Nettekurs KPSS Online Denemeleri 3 tekrara kadar erişiminize açıktır.
Kayıt olur olmaz denemeleri çözmeye hemen başlayabilirsiniz. Bu sayede deneme haftalarını bekleyerek zaman kaybetmezsiniz. Çünkü Nettekurs Online KPSS Kampı ve Hızlandırılmış KPSS Kursu dönemlerinde ayrıca deneme çözüm haftaları gerçekleştirmektedir. Bu yüzden tek ücret ödeyerek birçok hizmete aynı anda ulaşmış olursunuz.
Tüm Online KPSS Denemelerimiz Uzman kadro tarafından ve tamamen ÖSYM ile eş değer düzeyde sorulardan hazırlanmaktadır.
Nettekurs Online KPSS Denemelerine tüm Türkiye’den katılım olmaktadır. Bu sayede Türkiye geneli sıralamanızı görebilirsiniz.

Türkiye’nin öncü online eğitim kurumlarından biri olan Nettekurs, KPSS Sınavı hazırlık kapsamında uzun süredir birçok adayın hayallerine kavuşmasında aracılık etmiştir. Adayların kurslarımızı satın almadan önce tüm içeriklerimizi kursu satın alan bir adayın gözünden deneyimlemelerine imkan sağlayan “ÜCRETSİZ DENE” uygulamamız ile ilk adımdan son adıma KPSS Sınavlarına hazırlıkta kullanıcı dostu bir hizmet sunuyoruz. Sitemize ücretsiz üyelik oluşturarak ÜCRETSİZ DEMO ONLİNE KPSS DENEME Sınavı içeriklerimiz ile KPSS Sınavlarına hazırlıkta ilk doğru adımı bizlerle birlikte atabilirsiniz. 7/24 ulaşılabilir Online KPSS Kursu içeriklerimiz ve uzman rehberlik ekibimiz ile en iyi KPSS Hazırlık hizmetini parmaklarınızın ucuna taşıyoruz!

1 Yorum

  1. KPSS Sınavları ile ilgili her türlü soru, yorum, görüş ve önerinizi aşağıda yer alan “SORU SOR” bölümünü kullanarak bizlere iletebilirsiniz. Uzman KPSS rehberlik ekibimiz yorumlarınıza en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz