Online TUS Dershanesi Avantajları Nelerdir?

1
3454

Online TUS Dershanesi Avantajları Nelerdir?

Her yıl ilkbahar ve sonbahar dönemleri olmak üzere yılda iki defa yapılan TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) 1987 yılından beri tıp fakültesi başta olmak üzere veterinerlik, diş hekimliği, tıbbi kimya, tıbbi biyokimya, eczacılık fakülteleri gibi alanlardan adayların uzmanlık eğitimlerine geçmeleri için girdikleri bir sınavdır. 2012 yılına kadar yalnızca Ankara’da yapılan bu sınav daha sonra İzmir ve İstanbul’da da yapılamaya başlanmıştır.

TUS sürecine başlamak için yalnızca bu sınava girmek yeterli olamamakta, adaylar aynı zamanda yerleştirme yapılabilmesi için yabancı dil yeterliliği istenen sınavlardan da sorumlu tutulmaktadır. Peki, bir yandan hekimlik hizmeti verip diğer yandan tüm bu sınavlara hazırlanmak konusunda adaylar ne gibi zorluklarla karşılaşmaktadır? Online TUS Nedir? ve TUS Dershanesi konuları hakkında bilgi vereceğimiz bu yazımızda yukarıdaki soruların cevaplarına yönelik önerilerde bulunacağız.

TUS’a Hazırlanmada TUS Dershanesi Gerekli Midir?

Gerek merkezi sınavlarda gerekse de yeterlilikle ilgili diğer sınavlarda adayların artık göz ardı etmediği temel bir gerçeklik vardır. Hangi sınava hazırlanılırsa hazırlanılsın o alanla ilgili kişisel birikimin profesyonel bir kurum tarafından idare edilmesi, sınavda elde edilecek başarıyı doğrudan etkilemektedir. Bu sebeple tıpta uzmanlıkta da TUS Dershanesi adaylar için mutlak suretle yararlanmaları gereken bir hizmet haline gelmektedir.

TUS VİDEO ONLINE DERSHANENİN AVANTAJLARI

Geçmiş dönemlerde yapılmış sınav sorularının analizi, soruların çözüme kavuşturulduğu muhatapların oluşu, konuların belirli bir program dâhilinde anlatışı adayların kendi başlarına yapacakları bir çalışma pratiği değildir. Peki, nasıl bir hazırlık süreci, nasıl bir program, nasıl bir eğitmen kadrosu, kısaca nasıl bir TUS Dershanesi adaylar için en ideal hazırlık hizmeti sunmaktadır?  Bu sorumuzun cevabını son dönemde birçok adayın başarılarına yön veren online eğitim kapsamında cevaplayabiliriz.

Online TUS Nedir?

Birçok aday için dönemler boyunca süren TUS hazırlığı, başarısızlıkla sonuçlanan sınavlar motivasyonu zedeleyerek çalışma isteğini azaltabiliyor. Buna bir de zorunlu hizmet, nöbet süreçleri vb görevleri de eklediğimizde TUS adaylar için bir kâbusa dönüşebilmektedir. Hali hazırda yüzlerce soru çeşidi ve onlarca konuyu içeren bu zorlu sınava bu koşullar altında çalışmak adayları hazırlık konusunda yeni alternatifler aramaya sevk etmiştir. Kuşkusuz bu alternatiflerin en iyisi ve sürdürülebilir olanı Online TUS sistemidir. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi bloğumuzdaki Neden Online Eğitim başlıklı yazımızdan edinebilirsiniz.

Online öğretim son zamanlarda birçok alanda yaygın örgün öğretim programları açısından zamanı ve mekânı ortadan kaldırması itibariyle son yılların en avantajlı ve etkili öğrenme biçimidir. Bu boyutuyla da hekimler için en ideal öğrenme biçimdir. Zira Online TUS eğitimiyle hekimler bir yandan yoğun ders programları, görevlendirmeler ve zorunlu hizmetlerden kaynaklanan görevlerini sürdürürken bir taraftan da TUS’a hazırlanabilmektedirler.

Nitelikli Bir Online Eğitim İmkanına Nasıl Sahip Olabilirim?

Bu gibi ihtiyaçları karşılamak konusunda Nettekurs’un Online TUS Kursu, Türkiye’nin en iyi hocalarının anlatımlarıyla gerçekleştirdiği ders içeriklerine tüm adayları davet etmektedir. Uzman hocalarımız tarafından hazırlanmış video derslerimizi dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde tüm mobil cihazlardan, dilediğiniz kadar izleyerek TUS’a hazırlanabilir, deneme sınavlarıyla bilginizi test edebilirsiniz. Ayrıca sizlere göndereceğimiz kapsamlı kaynaklarla da konuları kolayca takip ederek TUS’a en iyi şekilde hazırlanın, başarıyı garantileyin!

Bu yazımızda TUS’a hazırlık aşamasında dershane ya da profesyonel bir eğitim desteği almanın önemini vurguladık. Özellikle de bu desteğin online eğitim imkanlarıyla düşünüldüğünde daha da verimli olabileceğinden bahsederek Online TUS Dershanesi Avantajları Nelerdir? başlıklı konumuzu açıklamış olduk.

Bloğumuzdaki yazılarımız hakkında görüş ve önerilerinizi bildirmek için sayfa sonundaki “Yorum Yap” bölümünden soru ve katkılarınızı ekleyebilirsiniz. Konuyla ilgili olarak uzman danışmanlarımız sorularınıza en kısa sürede cevap verecektir.

 

1 Yorum

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz