TIPDiL Çıkmış Sorular- TIPDiL Sınavına Hazırlık Süreci

1
8546

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/nettekurs/public_html/blognettekurs.com/wp-content/plugins/cbxdynamicsidebar/public/class-cbxdynamicsidebar-public.php on line 118

TIPDİL ÇIKMIŞ SORULAR | TIPDİL SINAVINA HAZIRLIK SÜRECİ

TIPDİL Sınavı Ankara Üniversitesi ve TÖMER tarafından hazırlanıp ÖSYM tarafından uygulanan bir dil yeterliliği ölçme sınavıdır. TIPDİL Sınavına Tıp, Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri ve ilgili fakültelerinden mezun adaylar girebilir. TIPDİL sınav sonuçları TUS ve DUS sınavlarında gerekli olan dil yeterliliği için kullanılmaktadır. Peki TIPDiL Çıkmış Soruları Nelerdir? Çıkmış TIPDiL soruları hakkında merak edilenlere cevap vereceğimiz yazımızda aynı zamanda TIPDiL Sınavına Hazırlık Süreci içerisinde hangi sorulara çalışmanız gerektiğine dair fikir edinebileceksiniz. TIPDiL Sınavına Hazırlık Süreci hakkında merak ettikleriniz için nettekurs.com Blog/TIPDiL sayfasındaki diğer yazılarımızı inceleyerek TIPDİL hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve nettekurs Youtube kanalında TIPDİL soru çözümleri videolarını bulabilirsiniz.

TIPDiL Nedir?

TIPDİL ÇIKMIŞ SORULAR- TIPDİL SINAVINA HAZIRLIK SÜRECİ TIPDiL sınavı özellikle TUS ve DUS için gerekli olan dil yeterliliği şartı için kullanılabiliyor. Bu nedenle adayların TIPDİL Sınavına Hazırlık Süreci için ayırdıkları zamanı en verimli şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Çıkmış TIPDiL soruları ise bu süreçte adaylara yol gösteren en iyi kaynaklardan bir tanesi TIPDiL soruları birçok farklı soru tipi ile karşımıza çıkıyor. TIPDiL çıkmış soruları incelendiğinde genellikle 3 tip soru adayları oldukça zorluyor; paragraf soruları, anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulma ve dil bilgisi soruları. Adayların çıkmış TIPDiL soruları çözerek bu soru tiplerini tanımaları ve TIPDiL Çıkmış Soruları ile sınava hazırlanarak soru çözümlerinde hız kazanmaları oldukça önemli.  TIPDiL sınavının geçerlilik süresi ise 5 yıldır. İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde gerçekleştirilen TIPDİL Sınavında en az 50 puan alan adaylar puanlarını TUS ve DUS Sınavlarında dil yeterliliği için kullanabiliyorlar.

Çıkmış TIPDiL Soruları Hangi Konularda Soruldu?

TIPDiL sınavına hazırlık süreci devam eden adaylar sıkça TIPDiL sorularına benzer soruları araştırmakta ve TIPDİL soruları hakkında daha fazla kaynağa ulaşmaya çalışmaktadır. Bu noktada çıkmış TIPDiL soruları ve bu soruların dağılımını bilmek çalışmaların verimini yükseltecektir. TIPDiL çıkmış sorular içerisinde karşımıza çıkan konu başlıkları ve soruların dağılımı aşağıdaki gibidir:

23 adet Kelime bilgisi ve dil bilgisi
11 adet Cümle tamamlama
7 adet İngilizce-Türkçe Çeviri
7 adet Türkçe-ingilizce Çeviri
20 adet Paragraf sorusu (Her birinde 4 soru yer alan 5 ayrı paragraf)
6 adet Paragraf tamamlama
6 adet Anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulma

TIPDiL Sınavına Hazırlık Sürecini Nasıl Değerlendirebilirim?

TIPDİL sınavı hakkında detaylı bilgi almak için nettekurs.com Blog/TIPDiL Sayfamızı takip edebilir ve TIPDİL ‘e hazırlıkta eksiklerinizi tamamlamak için online dershanemizi ziyaret edebilirsiniz. Online TIPDiL Eğitimlerimiz, hayallerinize ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için canlı yayınları, e-sınavlar, çıkmış soru çözümleri ve zengin kaynakları ile yanınızda. Nettekurs.com online TIPDİL kursu, canlı yayın dersleri ile profesyonel eğitimi ve sınıf ortamını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Derslerimize konuk olmak, eğitmenlerimiz ile etkileşim halinde online dersleri takip edebilmek ve eksiklerinizi tamamlayabilmek için hemen nettekurs.com ‘u ücretsiz deneyin! >> Online TIPDiL Kursu Ücretsiz Dene!

TIPDİL ve diğer tüm sınavlara dair soru ve görüşlerinizi sayfanın en altında bulunan yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. İletileriniz uzman rehberlerimizden tarafından incelenerek yanıtlanacaktır.

1 Yorum

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz