TIPDİL için En İyi Kaynaklar Nelerdir? TIPDİL Kaynak PDF ve Kitap Tavsiyeleri

0
7248

TIPDİL için En İyi Kaynaklar Nelerdir? TIPDİL Kaynak PDF ve Kitap Tavsiyeleri

TUS ve DUS sınavına girecek adayların yabancı dil engelini daha kolay aşabilmesi amacıyla yılda iki kez Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından TIPDİL sınavı düzenlenmektedir. 2014 yılından bu yana yapılan sınavın sağlık bilimlerine yönelik hazırlanması ve YDS yerine geçmesi nedeniyle her geçen sene TIPDİL ‘e olan ilgi de artmaktadır. Bu süreçte yaşanan kaynak kitap sorununa alternatif olacak TIPDİL kaynak PDF ‘lerini ve TIPDİL için kaynak önerilerini bu yazımızda bulabilirsiniz. TIPDİL kaynak önerisi ile birlikte iyi bir TIPDİL kaynağı nasıl olur, neler içerir gibi sorulara da yer vereceğimiz yazımızın dışında bültenimize üye olabilir ve TIPDİL En Çok Çıkan 1000 Kelime Listesi  gibi TIPDİL kaynak PDF ‘lerine blogumuzdan ulaşabilirsiniz.
tıpdil için kaynak, tıpdil kaynak pdf, tıpdil kaynak önerisi

TIPDİL için Kaynak Seçimi Nasıl Olmalı?

TIPDİL sınavı tamamen TUS ve DUS sınavlarına girecek adaylara yönelik düzenlendiği için kapsam ve içerik olarak YDS ve benzeri dil sınavlarından ayrılmaktadır. Uzmanlık eğitimine girişte dil şartı engelinin kolay aşılabilmesi ve akademik yükseltme işlemlerinin desteklenmesi için TIPDİL sınavında sağlık bilimleri terimlerine ve konularına ağırlık verilmektedir. Bu nedenle TIPDİL için kaynak seçimlerinde, faydalanılan kitap ve konu anlatımlarının sınavın içeriğine uygun hazırlanmış olması önemlidir.

Sağlık bilimlerine özgü içeriklerle hazırlanan yabancı dil okuma parçalarına ve soru tiplerine nereden ulaşacağınızı bilmiyorsanız Nettekurs Online TIPDİL Kursu ‘nda ücretsiz TIPDİL kaynak PDF lerinden video konu anlatımlarına kadar binlerce TIPDİL hazırlık kaynağını bir arada bulabilirsiniz.

İyi Bir TIPDİL Kaynak Kitabı Neleri İçermeli?

TIPDİL, sağlık bilimlerine yönelik konu ve kelime içerikleriyle hazırlansa da yabancı dil sınavlarının neredeyse tamamında sorulan cloze test, irrevelant sentences, kelime ve cümle bilgisi gibi belli başlı soru tipleriyle hazırlanmaktadır. Özellikle paragraf ve cloze test soruları, adayların gramer ve kelime bilgisi ile çözmesi gereken; okuma ve çeviri becerisini ölçen sorulardır. Bu nedenle TIPDİL için kaynak kitaplar, gramer ve dil bilgisi kurallarını özetlemeli ve gramer konularında dikkat edilecek önemli özelliklere yer vermelidir. Bununla birlikte adayın okuma ve çeviri becerisini güçlendirebileceği metinler ve TIPDİL kaynak PDF dokümanları da TIPDİL kaynak tavsiyeleri arasındadır. Bu noktada en iyi TIPDİL kaynak önerisi, tıp metodolojisinde sıkça kullanılan terimleri, sağlık bilimleri konularından hazırlanmış paragrafları içermeli, bir yandan da yabancı dil sınavlarının tüm soru formatlarında hazırlanmış soru çözümlerini ve önemli konu anlatımlarını içermelidir diyebiliriz.

Aşağıdaki video derslerle TIPDİL konu anlatımlarını ve soru çözümlerini görebilirsiniz:

 

TIPDİL ‘e Hazırlanmaya Hangi Kaynaklarla Başlamalıyım?

TIPDİL, sınava giren adayların yabancı dil bilgisini okuma-anlama, kelime bilgisi ve gramer yönünden ölçecek şekilde hazırlanmaktadır. Bu nedenle TIPDİL kaynak önerisi yaparken adayın dil hakimiyetini de göz önünde bulundurmak gerekir. Gramer bilgisi iyi olanlar, TIPDİL için kaynak seçerken sağlık bilimleri terimlerine özel kelime çalışmalarını içeren kaynakları tercih edebilir. Fakat yabancı dili zayıf adaylar için en iyi TIPDİL kaynak önerisi, yoğun olarak konu anlatımı içeren kitaplarolacaktır.

Yabancı dil seviyenize göre ihtiyacınız olan tüm TIPDİL kaynak PDF ‘lerini ve video dersleri bulabileceğiniz Nettekurs Online TIPDİL Eğitimlerinde sadece sağlık bilimleri için hazırlanan en kapsamlı yabancı dil kaynaklarına ulaşabilirsiniz. Ücretsiz TIPDİL kitapları, PDF dokümanlar ve sınırsız tekrar edebileceğiniz video dersler ile TIPDİL ‘de tek girişte başarıyı yakalayabilir ve canlı ders avantajı ile etüt niteliğindeki en verimli dersleri ekranınıza taşıyabilirsiniz! >> Online TIPDİL Kursu Ücretsiz Dene!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz