TUS Yerleştirme Sonuçları 2018 TUS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

0
3633

2018 TUS 2. Dönem Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Mı?

Online TUS Kursu
Nettekurs Online TUS Kursu ile Başarı Bir Tık Yakınınızda!

TUS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?  yazımızda 2018 TUS sınavının 1. Dönem yerleştirme sonuçlarını, sayısal verilerini ve taban-tavan puanlarını incelemiş, 2018 TUS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusuna tahmini bir cevap vermeye çalışmıştık. Bu yazımızda ise TUS yerleştirme sonuçları 2018 verilerini karşılaştırabilmek adına 2018 TUS 2. Dönem yerleştirme sonuçları üzerinde duracağız.

TUS Yerleştirme Sonuçları 2018 Açıklandı Mı?

TUS 2. Dönem yerleştirme sonuçlarının ÖSYM Resmi İnternet Sitesinde açıklanmasıyla birlikte 2018 TUS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? TUS tercih işlemleri ne zaman sonlanacak? soruları yanıt bulmuş oldu. TUS yerleştirme sonuçları 2018 verileri ile birlikte TUS Taban Puanları ve Kontenjanlarına da erişebileceğiniz ÖSYM TUS sayfasını inceledikten sonra Nettekurs.com ‘u ziyaret ederek bu sonuçlar ışığında belirlediğiniz hedefe bir adım daha yaklaşmak için Online TUS Eğitimlerinden faydalanabilirsiniz!

2018 TUS 2. Dönem Yerleştirme Sonuçları Nelerdir? 

2018 TUS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunu soran adayların heyecanla beklediği 2018 TUS 2. Dönem yerleştirme sonuçları, sonuc.osym.gov.tr adresinden görüntülenebilmektedir. Linke tıklayarak 2018 TUS yerleştirme sonucunuzu görebilirsiniz.>> 2. Dönem TUS Yerleştirme Sonuçları 2018

TUS Yerleştirme Sonuçları 2018 ‘e Dair Sayısal Veriler

2018 TUS 2. Dönem yerleştirme sonuçları, sınava giren adaylara hangi kurumda uzmanlık eğitimi alabileceklerine veya uzmanlık eğitimi alıp alamayacaklarına dair bilgi verirken ÖSYM tarafından paylaşılan yerleştirme istatistikleri; yerleşen aday ve kontenjan sayılarıyla sınava girecek adaylara TUS tercih süreci ile ilgili ön bilgi verebilmektedir. Bu nedenle yalnızca sınava giren adaylar değil, TUS tercih ve yerleştirme sürecini takip eden, sınava girecek adaylar da 2018 TUS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunu sormaktadır. Paylaşacağımız TUS yerleştirme sonuçları 2018 yılındaki TUS tercih dönemi hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Sınav hazırlık sürecinizi başlatmak içinse Nettekurs.com ‘da anında üyeliğinizi oluşturabilir ve online eğitim avantajı ile dilediğiniz an dilediğiniz yerde TUS ‘a hazırlanabilirsiniz. Online TUS Kursu fırsatları ile hiçbir ücret ödemeden tanışmak için tıklayın! >> Online TUS Kursu Ücretsiz Dene!

2018 TUS 2. Dönem Yerleştirme Sonuçlarına Göre;

TUS 2. Dönem sınavı ile 6488 aday tercih yapmıştır

Açılan kontenjan sayısı 3924 ‘tür.

Yerleşen aday sayısı 3659 ‘dur.

265 kontenjan boş kalmıştır.

Tercih yapan 282 yabancı uyruklu adaydan 188 ‘i açık kontenjanlara yerleşmiştir.

Güncel 2018 TUS Taban Puanları ve Kontenjanları için >> 2018 TUS Taban Puanları ve Kontenjanları

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz