EUS Çıkmış Sorular ve Cevapları | EUS Sınav Soruları 2018

2
6835

EUS Çıkmış Sorular ve Cevapları | EUS Sınav Soruları 2018

Eczacıların tedavi süreçlerinde daha aktif rol alabilmesi için uzmanlık eğitimi zorunluluğu getirilmesiyle birlikte birçok Eczacı, EUS sınavına hazırlanmaya başlamıştır. Bu süreçte adayların EUS soru dağılımı ve soru tiplerini anlayabilmek için faydalanacağı en iyi kaynaklardan bir tanesi EUS çıkmış sorular ve cevaplarıdır. ÖSYM’nin sınava giren ve girecek adayların inceleyebilmesi için yayımladığı 2018 EUS soruları, bu noktada adayların EUS çıkmış soruları inceleyebilmesini sağlamaktadır. EUS sınav soruları 2018 kitapçığını yazımızda bulabileceğiniz gibi 2018 EUS soruları kapsamında hazırlanmış video konu anlatımları sınırsız video tekrar hakkı ile Nettekurs Online EUS Eğitimlerinde sizi bekliyor!
eus çıkmış sorular, 2018 eus soruları, eus sınav soruları 2018

EUS Çıkmış Sorular ve Cevapları Nelerdir?

EUS çıkmış sorular, sınava giren adayların doğru-yanlış sayılarını kontrol edebilmesi için en iyi kaynaklardan biridir. Aynı zamanda sınavın içeriği ve kapsamı hakkında net fikir sahibi olmamızı sağlamaktadır. EUS sınavı soruları 2018 soru dağılımı ve soru tipleri de sınavın kapsamı hakkında net fikir sahibi olmamıza yardımcı olmaktadır. Sınavdan sonra yayımlanan 2018 EUS sorular ve cevapları, henüz yeni sınav dönemi başlamadan sınava girecek adaylar tarafından da sıkça incelenmektedir. Yazımızın devamında bulabileceğiniz 2018 EUS soruları ve cevaplarıyla birlikte sınava hazırlanacağınız en iyi kaynakları Nettekurs Online EUS Kursu ‘nda bulabilir, video konu anlatımları ve PDF dokümanlarla nerede olursanız olun sınava en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz! >> Online EUS Kursu Ücretsiz Dene!

2018 EUS Soruları ve Cevapları Nelerdir?

ÖSYM, her sene düzenlediği sınavların soru ve cevaplarını kitapçıkların %10’luk kısmı halinde yayımlamaktadır. EUS sınav soruları 2018 yılında sınavdan iki gün sonra ÖSYM internet sitesinde paylaşılmıştır. Sınava girenlere, EUS çıkmış sorular, 10 gün boyunca tüm kitapçık halinde açık tutulacaktır. ÖSYM EUS sorularının kapsamı hakkında fikir sahibi olabilmek ve 2018 EUS soruları ve cevaplarını incelemek isteyen adaylar ise sınav sorularının bir kısmının PDF dosyasına erişebileceklerdir. >> ÖSYM 2018 EUS Soruları ve Cevapları İndir!

EUS Sınav Soruları 2018 Konu Dağılımı

Eczacılık alanında yeni yapılan düzenlemeler, eczacıların uzmanlık eğitimi alarak yazılan ilaçların denetimini yapabilmesini ve böylece tedavi süreçlerinin sorunsuz ilerlemesini hedeflemektedir. Bu amaca yönelik düzenlenen EUS sınavının soruları, eczacılık alanındaki temel bilgi ve yeterlilikleri ölçecek şekilde hazırlanmaktadır. Bu nedenle 2018 EUS soruları adayların bilgi düzeyini ölçen Tıbbi Patoloji, Tıbbi Mikrobiyoloji gibi derslerden hem de daha çok uygulama alanı kapsamında olan Farmasötik konularının birleşiminden oluşmaktadır. Fakat EUS soru dağılımı yazımızda söz ettiğimiz gibi sınavın kapsamını oluşturan konuların oranları her sene değişmekte ve eczacılık konuları dışındaki konular da sınava dahil edilebilmektedir.

2 YORUMLAR

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz