EUS Hazırlık Sürecinde En İyi Online EUS Dershanesi Nasıl Seçilir?

1
2014

EUS Hazırlık Sürecinde En İyi Online EUS Dershanesi Nasıl Seçilir?

Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 2017 yılından beri ÖSYM tarafından uygulanmakta olan bir sınavdır. Eczacılık fakültesinden mezun olan ya da mezun olabilecek durumda olan adaylar uzmanlık eğitimi almak istiyorlarsa EUS Sınavı’na girmek zorundadır. Bu sınav sonucuna göre 45 ve üzeri puan elde eden adaylar, her sene belirlenen güncel EUS Kontenjanlarına başvurma hakkı kazanır. Adayların EUS Puanı ne kadar yüksek olursa istedikleri kontenjana yerleşme ihtimalleri de o oranda artmaktadır. Bu yazımızda EUS’a ilk kez hazırlanacak adaylar için EUS Nedir? EUS’a Nasıl Hazırlanılır? gibi başlıklar üzerinde duracağız. Ayrıca EUS Hazırlık Sürecinde Online EUS Dershanesi’nin sağladığı avantajlar hakkında detayları sizlerle paylaşacağız. EUS Sınavına girecek olan tüm adaylara başarılar dileriz.

EUS Nedir?

EUS uygulama tarihi bakımından yeni bir sınav olduğu için, EUS Kapsamına ilişkin detaylara ulaşmak adaylar açısından zor olabiliyor. Eczacılık Fakültesinde eğitim gören adaylar sıklıkla “EUS’u Kazanınca Ne Olur?” sorusunun yanıtını arıyor. Bu yüzden EUS’a Nasıl Hazırlanılır? sorusunun yanıtlarını vermeden önce EUS Nedir? EUS’u Kazanınca Ne Olur? sorularının yanıtlarını sizlerle paylaşmak istedik. Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı, Türkiye’de eczacılık fakültesinden mezun olmuş olan ya da mezun olabilecek durumda olan son sınıf eczacılık fakültesi adaylarının girebildikleri bir sınavdır. Eczacılık fakültesi mezunları EUS Sınavına girdikleri ve yeterli puanı aldıkları takdirde, onkolojik eczacılık, enfeksiyon hastalıkları eczacılığı, klinik eczacılık, fitofarmasi eczacılığı alanlarından birinde uzmanlaşabilirler. EUS bu bakımdan TUS ve DUS’a benzer bir uzmanlık eğitimi giriş sınavı olma özelliği göstermektedir. Sınava giren adaylar, sınavda başarı sağladığı takdirde seçmiş oldukları üniversitede belirlenen eğitim süresinde uzmanlık eğitimi görürler. Tıp fakültesi ve diğer branşlarla ortak alanlardan oluşturulan eczacılıkta uzmanlık alanları Fitofarmasi ve Klinik Eczacılık olmak üzere ikiye ayrılmaktadır ve bu branşlarda adaylar 3 yıl süreyle uzmanlık eğitimi almaktadırlar. EUS Puanı 45 (Yerleştirmede esas alınacak Ağırlıklı Mesleki Bilgi Sınavı Puanı 45) veya daha yüksek olan adaylar uzmanlık eğitimi için açılan kontenjanlara tercih yapma hakkı kazanırlar. Puanı 45’den düşük olanlar yerleştirme işlemine dâhil edilmezler. Güncel kılavuza göre adaylar en fazla 30 tercih hakkına sahiptirler.

EUS Hazırlık
2022 EUS Birincisi Nettekurs’tan! Gelecek Yılın Birincisi Olmaya Ne Dersiniz? Online EUS Kursu’nu Keşfedin!

EUS Sınavı Nedir? Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı Ne İşe Yarar? başlıklı blog yazımızı inceleyerek EUS Sınavı ile ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşabilirsiniz!

EUS Hazırlık Sürecinde En İyi Online EUS Dershanesi Nasıl Seçilir?

Bazı adaylar sınavlara hazırlanmaya başlamadan önce “Dershaneye gitmeden sınava hazırlanabilir miyim?” gibi düşüncelere sahip olabiliyor. Sınavlarda bizi başarıya ulaştıracak temel faktör bizim bireysel tutumlarımız, çalışma disiplinimiz ve altyapımız olsa da başarıyı ölçen sınavlara hazırlık süreçlerinde kısıtlı zamanda yüksek verim alabilmek için profesyonel bir destek almak gerekiyor. Bu destek bazen özel dersler aracılığıyla bazen de yalnızca konu eksiği hissettiğimiz branşa yönelik hazırlık kursları aracılığıyla olabiliyor. Fakat EUS gibi kapsamlı bir sınava hazırlanıyorsak şüphesiz ki süreci başarılı bir şekilde yürütebilmek adına en büyük yardımcılarımız dershaneler oluyor. Çünkü dershaneler kişiye özel programlar sunma ve motivasyonu artırma noktasında bireysel çaba gerektirmeden çok daha hızlı sonuç almamızı sağlıyor. Özellikle teknolojinin hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmesiyle birlikte Online Dershanelere olan ilgi de artmış durumda. Çünkü online dershaneler zamandan büyük tasarruf sağlıyor. Fakat bir dershaneye kayıt yaptırmadan önce o kurumun size sunabileceği olanakları da iyi bilmek ve kapsamlı bir araştırma gerçekleştirmek gerekiyor. Maalesef çok fazla eğitim kurumu olsa da, kaliteli eğitime ulaşmak her zaman kolay olamayabiliyor. Özellikle EUS, TUS, DUS gibi alanlarda yüz yüze ya da online bir kurumdan eğitim almak istiyorsanız kurumun önceki sınavlarda göstermiş olduğu başarılar, kullanmış olduğu sistem, eğitmenlerinin kalitesi gibi birçok faktör ön plana çıkıyor. EUS gibi yeni sınavlarda ise doğru kaynağı ve kursu bulmak çok daha zor olabiliyor. Türkiye’nin ilk ve tek Online EUS Kursu olarak, kadromuzda EUS’un hayata geçirilmesinde ve uygulanmasında katkıları bulunmuş, Ulusal ÇEP’in hazırlanma süreçlerinde yer almış ve daha önce ÖSYM Soru yazma komisyonunda görev yapmış kıymetli isimler yer alıyor. Türkiye’nin en iyi EUS Eğitmenlerini, Türkiye’nin öncü online eğitim platformu Nettekurs’ta, siz değerli eczacılarımızla buluşturarak EUS Hazırlık alanında duyulan büyük bir ihtiyacı karşılamayı amaçladık.

EUS Dershanesi
Türkiye’nin İlk ve Tek Online EUS Dershanesi ile Türkiye’nin En İyi EUS Eğitmenleri Bir Tık Yakınınızda!

Eğitmenlerimizin kalitesinin getirmiş olduğu bu avantajlar ile Nettekurs’un 10 yılı aşkın süredir kullanıcı dostu olarak geliştirmeye devam ettiği akıllı panel birleştirerek ve Türkiye’nin ilk ve tek Online EUS Kursu ile bu yıl sayısız adayı EUS ve STS Eczacılık sınavlarına hazırladık. 2022 yılı EUS 1.sinin de Nettekurs’tan çıkması eğitimlerimizin etkili ve kaliteli olduğunu bir kez daha ortaya koymuş oldu. Siz de EUS’a hazırlanmaya başlamayı düşünüyor ve bu süreci başarılı bir şekilde yürütmek istiyorsanız Online EUS Kursu içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Dilerseniz tek ders paketlerimize kayıt olabilir, yalnızca eksiğiniz olan EUS Branşına yönelik olarak da çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. EUS Sınavı haricinde, Ulusal ÇEP ile %100 uyumlu derslerimiz ile Eczacılık Fakültesi derslerinize de akademik anlamda katkı sağlayabilirsiniz. Üstelik içeriklerimizi ekstra bir ücret ödemeden 2 yıl süreyle, 7/24 ve sınırsız tekrar hakkı ile kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğitmene soru sorabilme özelliği, akıllı panele not alma, PDF ders notları ve EUS denemeleri ile başarı Nettekurs ile parmaklarınızın ucunda!

Online EUS Kursu içeriklerimizin tümünü demo süresi boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. EUS Eğitimlerimizi satın almadan önce kararı sizin vermenize imkan tanıyan “ÜCRETSİZ DENE” uygulaması sayesinde kursumuza içiniz rahat bir şekilde kayıt yaptırabilirsiniz. Şimdi deneme sürenizi başlatın, bu yıl Eczacılıkta Uzmanlık Kazanacak adaylar arasında yerinizi alın!

1 Yorum

  1. EUS Sınavları ile ilgili sorularınızı aşağıda yer alan “soru sor” bölümü üzerinden bizlere iletebilirsiniz. Uzman rehberlik ekibimiz en kısa sürede yorumlarınıza dönüş sağlayacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz