Harran Üniversitesi 2023 YÖS Sınav Tarihleri Ne Zaman ? Harran YÖS Başvurusu Nasıl Yapılır ?

1
3899

Harran Üniversitesi 2023 YÖS Sınav Tarihleri Ne Zaman ? Harran YÖS Başvurusu Nasıl Yapılır ?

2023 Harran Üniversitesi YÖS sınav tarihlerinin belli olmasının ardından adayların kafasında bir çok soru işareti oluştu. 2023 Harran YÖS Sınav Tarihleri Ne Zaman ? Harran YÖS Başvurusu Nasıl Yapılır ? Bu yazımızda tüm merak edilenleri sizler için bir araya getirdik.

%100 Başarı Garantili Nettekurs Online YÖS Kursunu Şimdi Ücretsiz Deneyin!

Harran Üniversitesi Yurtdışından veya Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (Uluslararası Öğrenci Sınavı)-(HRÜ YÖS), Harran Üniversitesi’nde öğrenim görmek isteyen yurtdışından veya yabancı uyruklu öğrenci adaylarının girecekleri ve sonuçlarını Harran Üniversitesi (HRÜ) yurtdışından veya yabancı uyruklu öğrenci kontenjanlarına başvururken kullanabilecekleri bir sınavdır. Bu sınav Harran Üniversitesi tarafından yapılmaktadır.

2023 Harran YÖS Sınav Tarihleri Ne Zaman ?

Harran Üniversitesi 2023 YÖS Sınav Tarihleri açıklandı. Bu yıl iki sınav yapacak olan Harran Üniversitesi’nin YÖS sınav tarihleri şu şekildedir;

Harran Üniversitesi (Şanlıurfa)
1. Sınav tarihi : 04.03.2023
Başvuru Tarihleri : 02.01.2023 – 12.02.2023

2. Sınav tarihi : 03.06.2023
Başvuru Tarihleri : 03.04.2023 – 14.05.2023

Harran Üniversitesi 2023 YÖS sınav ücreti 275 TL olarak belirlenmiştir.

Harran YÖS Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Harran YÖS Başvuru adımları :

1. Online başvuru sistemine E-Posta adresiniz ile kayıt olun.
2. Kayıt esnasında almış olduğunuz E-Posta ve şifre bilgileriniz ile sisteme giriş yapınız.
3. Sistem üzerinde belirtilen açıklamaları takip ederek başvurunuz tamamlayınız.
4. Online ödeme yapmak isteyen adaylar sistem üzerinde “Online Ödeme” seçeneğini tıklayarak ödeme yapabilirler.
5. Havale/EFT ile ödeme yapacak olan adaylar ise aşağıda verilen banka hesap numarasına gerekli açıklama notu ile birlikte ödeme yapabilirler.
6. Ödeme işleminden sonra başvurunuz tamamlanmış olacaktır.
7. Sınav tarihinden 5 gün önce sisteme giriş yapıp sınav giriş belgenizi alarak sınava gelebileceksiniz.

Yurtiçinden başvuru yapacak olanlar:

– Online başvuru yapmak isteyenler sistem üzerinden online olarak ödeme yapabilirler. Online ödeme yapmanız başvurunuz onaylanma sürecini hızlandıracaktır.(Önerilir)
– Online ödeme yapmayacak olan adaylar ise aşağıda bilgileri verilen hesap numarasına belirtilen açıklama notu ile birlikte ödeme yapabilirler.

Ziraat Bankası:
TR 1500 0100 2266 3561 5763 5010
Açıklama Bölümünde:
“Kimlik No/Adı/Soyadı ile 2023 YÖS/1 275 TL, ” yazılmalıdır.

Yurtdışından başvuru yapacak olanlar:

– Online başvuru yapmak isteyenler sistem üzerinden online olarak ödeme yapabilirler. Online ödeme yapmanız başvurunuz onaylanma sürecini hızlandıracaktır.(Önerilir)
– Online ödeme yapmayacak olan adaylar ise aşağıda bilgileri verilen hesap numarasına belirtilen açıklama notu ile birlikte ödeme yapabilirler.

Avrupa’dan:
50 Euro
Ziraat Bankası:
TR 0400 0100 2266 3561 5763 5014
Açıklama Bölümünde:
“Adı/soyadı ile 2023 YÖS/1 50 Euro” Kesinlikle belirtmeleri gerekmektedir.

Diğer Ülkelerden:
50 ABD Doları
Ziraat Bankası:
TR 5800 0100 2266 3561 5763 5012
Açıklama Bölümünde:
“KimlikNo/Adı/Soyadı ile 2023 YÖS/1 50 Dolar” Kesinlikle belirtmeleri gerekmektedir.

Not: Açıklama kısmında adayın bilgileri yanlış belirtilmesi durumunda ödeme makbuzları kesinlikle kabul edilmeyecektir. Bu yüzden başvuru bilgilerinizi doğru olarak girmeniz çok önemlidir.

2023 Harran YÖS Sınav Merkezleri Nerelerdir?

Harran YÖS Yurtiçi Sınav Merkezleri:

1. Şanlıurfa
2. İstanbul
3. Mersin
4. Hatay
5. Ankara
6. Gaziantep
7. Kayseri
8. Kahramanmaraş
9. Kilis
10. Bursa
11. Konya
12. İzmir(Muhtemelen)
13. Van(Muhtemelen)

Harran YÖS Yurtdışı Sınav Merkezleri:

1. Somali (Muhtemel)
2. Azerbaycan (Muhtemel)
3. Almanya (Muhtemel)
4. Suudi-Arabistan (Muhtemel)
5. İran (Muhtemel)
6. Nijerya (Muhtemel)
7. Mısır (Muhtemel)
8. Tunus (Muhtemel)
9. Fas (Muhtemel)
10. Irak (Muhtemel)
11. Makedonya(Muhtemelen)
12. Kosova(Muhtemelen)
13. Arnavutluk(Muhtemelen)

Not: Güncel gelişmelere göre Koordinatörlük, 2023 HRÜ YÖS Sınavlarını yukarıda belirtilmiş Sınav Merkezlerinde, yeterli başvuru sayısını baz alarak yapılıp/yapılmayacağını sınav tarihinden iki hafta önce güncelleyerek kamuoyuna uok.harran.edu.tr web sitesi üzerinden duyuracaktır. Yurtdışı sınav merkezlerin iptali durumunda adaylar yurtiçinde istedikleri merkezlerde sınava girebileceklerdir. İlgililerin uok.harran.edu.tr web sitesi üzerinden güncel duyuruları dikkatle takip etmeleri önem arz etmektedir.

Nettekurs Online YÖS Kursu İle YÖS’ e Nasıl Hazırlanılır ?

nettekurs.com, alanında uzman ekibiyle uzun yıllardır YÖS’e hazırlık sürecinde başarılara imza atmaya devam ediyor. Aynı zamanda kamp, kurs, ders paketi ve deneme sınavı seçenekleri ile geniş bir kitleye hitap ediyor. YÖS Matematik, YÖS IQ, YÖS Geometri ve genel YÖS kursu içeriklerimiz öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermek için öğretmenlerimiz tarafından özenle hazırlanıyor. Paket içeriklerini satın alan öğrencilere, YÖS için özel olarak hazırlanmış kaynaklar ücretsiz olarak gönderiliyor. Ayrıca Online YÖS Kursu ‘na erken kayıt yaptıran öğrencilerimiz, bir önceki yılın içeriklerine de kolayca erişebiliyor. Bu sayede yeni dönem kursları başlamadan öğrenci çalışmaya başlayabiliyor. Üstelik bunun için hiçbir ek ücret ödemiyor!

Online YÖS kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz, ücretsiz kayıt olabilir ve deneme süresi boyunca derslerimizi ücretsiz olarak izleyerek profesyonel öğretmen kadromuzun derslerine kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Dersler hakkında önceden fikir sahibi olmak, nasıl bir süreç yaşayacağınız hakkında deneyim kazanmak sınav hazırlık aşamasındaki süreci netleştirebilmek ve aklınızdaki soru işaretlerinden kurtulabilmek için çok önemlidir. Derslerin içeriklerini ve öğretmenlerin anlatış tarzlarını gördüğünüzde sizin için en doğru olan online kursu seçme şansınız olur. Bizler kurslarımıza çok güveniyor ve her aşamada öğrencilerimize gerekli desteği sağlıyoruz. Tüm bu ilginin ve profesyonelliğin bir sonucu olarak YÖS sınavlarında sayısız başarıya imza attık. Siz de doğru Online YÖS Kursu tercihi ile hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

1 Yorum

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz