KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Deneme Sınavı

0
3731

KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Deneme Sınavına Nereden Ulaşabilirim?

KPSS Genel Kültür Genel Yetenek, KPSS’ ye başvuran tüm adaylara zorunlu tutulan ve KPSS sınavının ilk aşamasını oluşturan sınavdır. Lisans, ön lisans ve orta öğretim mezunlarının katılacağı ilk aşamadan yüksek puan almak adayların hedeflerine ulaşabilmeleri için oldukça önemlidir. KPSS genel kültür genel yetenek deneme sınavları, adayların bilgilerini test etmesine, sınav psikolojisine hazırlanmasına ve soru tiplerini tanımasına yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. KPSS çıkmış sorular genel kültür genel yetenek bölümü kapsamındaki ders konularında soru hazırlanması için yol gösterici olmaktadır.

KPSS GKGY Deneme Sınavı Nedir?

Deneme setleri, KPSS çıkmış sorular ve çıkmış sorulara benzer sorulardan oluşan modüller, adaylar tarafından yoğun ilgi görmektedir. İnternet ortamında veya basılı kaynaklarda bulunan soru setleri, soru bankaları ve örnek denemeler adayların sınava hazır hale gelmesinde yardımcı olmaktadır. Soruların amaçlarını ve beklentilerini anlamakla beraber zaman yönetiminde ustalaşmak da adayların başarı seviyelerini yükseltecektir. Nettekurs.com ile KPSS soru çözümlerine ulaşabilir, en güncel, sınav sorularına en yakın kaynaklarla bilginizi test edebilirsiniz.>> nettekurs.com Online KPSS Kampı

Aynı zamanda KPSS hakkındaki blog yazılarımızın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz>>KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı Nedir?

2018 KPSS GKGY Ne Zaman?

KPSS genel kültür genel yetenek, 2018 yılında 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak. Sınav başvuruları Mayıs ayında başlayacak. Adaylar 10 Mayıs 2018 tarihi itibariyle başvuru işlemlerini yapabilecek. KPSS genel kültür genel yetenek sınavı için başvuru süreci, 21 Mayıs 2018 tarihinde sonlanacak. ÖSYM internet sitesinden başvuru yapan adaylar son başvuru gününde saat 23.59 ‘a kadar başvuru işlemlerini tamamlayabilecek.
kpss genel kültür genel yetenek deneme sınavı

KPSS Çıkmış Sorular Genel Kültür Genel Yetenek Alanı Dağılımları Nasıldır?

KPSS genel kültür genel yetenek deneme sınavı modülleri, Türkçe, matematik, geometri, tarih, coğrafya, vatandaşlık ve güncel bilgilerden oluşuyor. KPSS sınavında ise konuların dağılımı şu şekilde;
Türkçe; 30 soru
Matematik; 27 soru
Geometri; 3 soru
Tarih; 27 soru
Coğrafya; 18 soru
Vatandaşlık; 9 soru
Güncel Bilgiler; 6 soru

KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Deneme Sınavı Hakkında Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Başvuru tarihlerinin de yaklaşmasıyla KPSS genel kültür genel yetenek sınavına girecek adaylar konu tekrarlarını seyrekleştirerek deneme testlerine yönelmeye başladı. KPSS genel kültür genel yetenek deneme sınavı setleri, sınav ile aynı konularda hazırlanmaktadır ve soru sayıları KPSS sınavı ile aynıdır. Adaylar modüllerden en verimli şekilde faydalanmak için kendilerine 120 dakika süre tanıyarak soruları çözmeli ve bu konuda disiplinli davranmalılar. KPSS çıkmış sorular genel kültür genel yetenek alanında sınav ile aynı sürede çözülerek deneme sınavı gibi uygulandığında, adaylar için oldukça faydalı olmaktadır. Adayların sınav sürecine yakın test çalışmalarına ağırlık vermeleri için birçok online kaynak bulunmaktadır.

KPSS ‘ye Nasıl Hazırlanabilirim?

Nettekurs.com, online dersleri ile adayların KPSS genel kültür genel yetenek sınavına en etkin şekilde hazırlanmasını sağlar. Online KPSS Kursumuzda sizin için özenle hazırlanan PDF dokümanlar, KPSS çıkmış sorular genel kültür genel yetenek alanlarında da hazırlanmış ve videolu anlatımlarla desteklenmiştir. Bunun yanında nettekurs.com KPSS kamplarından kendinize en uygun olanı seçebilir ve çıkmış sorular ile birlikte soru çözüm videolarından sınırsız olarak faydalanabilirsiniz. KPSS genel kültür genel yetenek online derslerimize konuk olmak ve uzman kadromuzla tanışmak için hemen ücretsiz deneme sürenizi başlatın!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz