YDS Gramer Konuları Nelerdir?

0
5255

YDS Gramer Konuları Nelerdir?

Her yıl ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde binlerce adayın katıldığı YDS sonbahar dönemi yaklaştı. YDS, 9 Ekim 2018 tarihinde yapılacak ve başvurular 18 Temmuz- 26 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Adaylar, yıl içerisinde YDS sınavı ile eşdeğer olan E-YDS sınavına da girebilecek. YDS Konuları; ingilizce okuma, anlama ve gramer bilgilerini ölçen farklı soru tiplerini içeriyor. Sınavda, ingilizce okuma parçaları üzerinden sorular olacağı gibi birçok adayın zorlandığı; ezber gerektiren ingilizce gramer soruları da yer alacak. YDS Gramer Konuları, hem testin ilk 16 sorusunda hem de cloze testlerin içerisinde yer alacak. 80 sorudan oluşan kitapçıktaki YDS Gramer Konuları, 8 konu başlığına ayrılıyor. Bu yazımızda YDS Konuları Nelerdir? YDS Konuları içerisinde gramer sorularının ağırlığı nedir? YDS Gramer Konuları hangi soru tipleri ile karşımıza çıkabilir? gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız. Aynı zamanda belirtilen ingilizce gramer konularının içerikleri ve kapsamları hakkında genel bilgilere yer vereceğiz.

YDS Hakkındaki Daha Fazla Bilgi İçin Blogumuzdaki Diğer Yazılara Göz Atabilirsiniz>> YDS Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Hakkındaki Sorularınızın Cevapları  

YDS İngilizce Konuları
yds gramer konuları

YDS, bireylerin dil yeterliliklerini ölçen bir sınavdır. Sınava giren adaylar, aldıkları puanı yüksek lisans eğitimine başlamak için kullanabilecekleri gibi dil yeterliliğinin belgelenmesi gereken durumlarda da kullanabiliyorlar. İngilizce sorulardan oluşan YDS; boşluk doldurma, akışı bozan cümleyi bulma, paragrafın ana fikrini bulma, diyalog tamamlama gibi farklı soru tiplerinden oluşuyor. Sınava katılan birçok kişi için gramer soruları, aşılması gereken engellerin başında geliyor. Bunun nedeni, YDS ‘nin sorularda ingilizce gramer kurallarındaki detaylara fazlaca yer vermesi. Gramer kurallarının genel hatlarını bilmek adaylara yardımcı olsa da kullanım alanlarına, farklı ifadelere ve cümle tiplerine göre değişen özel yapılara hakim olmak oldukça önemli. Adaylar YDS İngilizce gramer konularındaki soruların birçoğunu bu küçük detaylar nedeniyle kaçırıyor ve gramerdeki eksikler cloze testlerde de net sayılarının düşük olmasına sebep oluyor. YDS İngilizce Gramer Konuları,Tense, Active-passive, Modals, Gerund-infinitive, Relative clauses, Noun clauses, Comparative-superlative, Conditionals başlıklarından oluşuyor.

YDS Konuları Sınavda Nasıl Bir Dağılım Gösterecek?

Sınavda yoğun olarak göreceğimiz konular; dil bilgisi, cloze testler, cümle tamamlama ve okuma parçaları… 80 soruluk sınavda bu konu başlıklarını içeren 16 adet gramer ve 10 adet cloze test sorusu yer alıyor. Cloze testler hem kelime bilgisi hem de gramer bilgisi ile verilen okuma parçasının yorumlanmasına dayanan soru tipleri. Çoğu adayın metnin ana mesajını anlamasına rağmen şıklar arasında kararsız kaldığını duyuyoruz. Bu durum gramer bilgisindeki eksiklerden ve soru tiplerini tanımamaktan kaynaklanıyor. YDS, basit ingilizce bilgisinden ziyade ingilizcenin ince detaylarına hakim olmayı gerektiren bir sınav olduğu için adayların destek alarak sınava çalışmaları şart. Özellikle soru tiplerini tanımak ve soruda bekleneni tespit edebilmek için bol soru çözmek bir yandan da geçmiş soru cevaplarını incelemek başarı oranlarını yükseltiyor.

YDS Konularına Nasıl Ulaşabilirim?

YDS geçmiş soru çözümlerini videolu anlatımlardan izleyebilmek, soru kaynaklarına erişebilmek ve canlı derslerimizde eksiklerinizi tamamlayabilmek için nettkurs.com online YDS kursu ‘nu ziyaret edebilirsiniz.

YDS İngilizce Gramer Konuları Nelerdir?

YDS Gramer konuları sınavda yoğunlukla ilk sorularda karşımıza çıkmaktadır. YDS konuları arasında yer alan tenseler, Türkçe ‘deki zaman çekimlerine karşılık gelmektedir. Adayların YDS İngilizce gramer sorularında başarılı olabilmeleri için zaman çekimlerini cümlelere uygun şekilde yerleştirebilmeleri gerekmektedir. Bunun yanında ‘eğer’ yapısını oluşturan ve koşul bildiren conditionals, etkenlik-edilgenlik bildiren active-passive, fiiller arası ilişkilendirme yapan gerund konuları da ilk 16 soru içerisinde yer alacaktır. Bunun yanında cloze test olarak ifade edilen orta uzunluktaki paragraflar üzerinden adaylara gramer soruları yöneltilecektir. YDS Gramer konuları doğru çalışıldığı taktirde adayların puanlarını yükseltecek netleri de beraberinde getirecektir. Gramer sorularındaki püf noktaları öğrenmek, adayların seçenekler arasından eleme yaparak doğru sonuca hızlıca ulaşabilmesine katkı sağlayacaktır.

YDS Gramer Konularına Nasıl Hazırlanabilirim?

YDS Gramer Konuları ve YDS ile ilgili tüm sorularınıza nettekurs.com aracılığıyla cevap bulabilirsiniz. Nettekurs.com canlı dersleri ile YDS konuları ve diğer sınav konularında en güvenilir bilgiyi alabilir ve derslere online katılım sağlayarak sorularınızı uzman eğitmenlerimizle paylaşabilirsiniz. Online dershanemizde bulabileceğiniz güncel YDS e-deneme modülleri, gerçeğe yakın bir sınav deneyimi yaşamanıza yardımcı olacaktır. YDS çıkmış sorular ve çözümleri, videolu konu anlatımlar ile YDS engelini aşmak çok kolay. Sizlere sağlayacağımız YDS kaynakları, PDF dokümanları ve videolar ile ihtiyacınız olan tüm materyaller tek tıkla elinizin altında olacak. Ücretsiz deneme sürenizi başlatarak online YDS Kursu olanaklarını tanımak için hemen tıklayın!

YDS ve diğer tüm sınavlara dair soru ve görüşlerinizi sayfanın en altında bulunan yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. İletileriniz uzman rehberlerimizden tarafından incelenerek yanıtlanacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz