STS TIP SORULARI NELERDİR?

0
6217

STS TIP SORULARI

STS, ÖSYM tarafından düzenlenen ve sınavda başarılı olan adayların yurt dışından aldıkları lisans, yüksek lisans ve doktora diplomalarının denklik almasını sağlayan bir sınavdır. STS TIP ise Tıp uzmanlık alanında alınmış belgelerin ülkemizde denklik almasını sağlamaktadır.

STS TIP, ilkbahar ve sonbahar olmak üzere iki dönemde gerçekleşmektedir. Sınava katılmak isteyen adaylar internet üzerinden veya başvuru merkezlerinden sınav kayıtlarını gerçekleştirebilmektedirler. Yurt dışında kullandıkları belgeleri ülkemizde de geçerli kılmak isteyen adaylar, STS TIP başvuruları için kollarını sıvıyor. Bu noktada adayların hazırlıklarını tamamlaması için öncelikle uzmanlık alanlarına göre ayrılan soruları tanımaları ve soru tiplerine yönelik çalışma yapmaları gerekiyor. STS Tıp, iki aşamada gerçekleştiriliyor. Her aşamada farklı uzmanlık alanlarına göre hazırlanan sorular bulunuyor. STS TIP Soruları, uzmanlık alanlarına göre değişiklik gösteriyor. STS Tıp Doktorluğu Soruları hakkında bilgi sahibi olmak, adaylara sınava verimli hazırlanabilme imkanı tanıyor. Denklik işlemlerini çabucak tamamlayabilmek ve belgelerini ülkemizde de geçerli olacak şekilde kullanabilmek için adayların pratik bilgilerinin yanında STS TIP Soruları kapsamında da uzmanlıklarını kanıtlamaları gerekiyor.

STS TIP Hakkında detaylı bilgi almak için blog yazımızı okuyabilirsiniz.>>STS TIP DOKTORLUĞU SINAVI NEDİR NASIL BAŞVURULUR?

STS TIP Soruları Nelerdir?
sts tıp soruları

STS Tıp Doktorluğu soruları, kişilerin branşına göre tercih edeceği 1. aşama ve 2. aşama sınavlarında farklılık gösteriyor. 1. Aşama STS Tıp soruları; anatomi, histoloji ve embriyoloji, fizyoloji, tıbbi mikrobiyoloji, tıbbi patoloji, tıbbi farmokoloji branşları konularına göre şekilleniyor. STS Tıp Doktorluğu soruları 2. Aşamada ise; pediatri, kadın hastalıklar ve doğum, cerrahi ve dahiliye grubu sorularından oluşuyor. STS TIP Soruları, adayların yurt dışında edindikleri bilgi birikimi ve ülkemizdeki müfredatta ortak olan noktalar etrafında şekilleniyor.

ÖSYM STS Tıp Soruları

Adayların hedeflerine ulaşabilmesi için sınavda sorulacak sorulara aşina olması, sınav süresini etkin değerlendirebilmesi ve müfredatın tüm detaylarını bilmesi gerekiyor. Soru bankaları, kaynak kitaplar, deneme modülleri ve ÖSYM tarafından yayınlanan STS TIP Doktorluğu Soruları adayların ilk başvurabilecekleri kaynaklardan. YÖK tarafından paylaşılan STS örnek sorularını inceleyebilmek, ÖSYM internet sitesinden STS TIP ile ilgili gelişmeleri takip edebilmek ve ÖSYM’ nin 2018 yılında açıkladığı ÖSYM STS Tıp Soruları ve çözümlerini inceleyebilmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

YÖK STS ÖRNEK SORULAR
ÖSYM 2018 STS TEMEL SORU KİTAPCIĞI VE CEVAP ANAHTARI
ÖSYM STS TIP DOKTORLUĞU İLKBAHAR DÖNEMİ KILAVUZ VE BAŞVURU BİLGİLERİ

STS TIP Doktorluğu Soruları Hakkında Nasıl Bilgi Sahibi Olabilirim?

YÖK STS TIP örnek sorularını incelemek ve ÖSYM soru cevap kılavuzlarından faydalanmak ilk aşamada soru tiplerini tanımanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanında edineceğiniz soru bankaları, takip edeceğiniz konu anlatımları çalışmalarınızda yol gösterici olacaktır. En önemlisi ise gireceğiniz uzmanlık alanında denklik almanızı engelleyen eksik konuları belirleyerek çalışmalarınızı bu eksikleri kapatmak için yoğunlaştırmanız. Bu noktada deneme modüllerini çözmek mevcut bilginizi test etmek için en iyi yöntem olacaktır.

STS Tıp Sınavı ‘na Nasıl Hazırlanabilirim?

Nettekurs.com STS Tıp Doktorluğu Kursu, güncel STS e-deneme modülleri ile gerçeğe yakın bir sınav deneyimi yaşamanıza yardımcı olacaktır. STS Tıp Doktorluğu Soruları ve çözümleri, videolu konu anlatımlar ile STS TIP engelini aşmak çok kolay. Sizlere sağlayacağımız STS TIP kitapları, PDF dokümanları ve videolar ile ihtiyacınız olan tüm materyaller tek tıkla elinizin altında olacak. STS ve diğer sınavlar için canlı yayın derslerimizde uzman eğitmenlerimizden en güvenilir bilgiyi alabilir ve online etkileşime geçerek konu anlatımlarını kendiniz için daha verimli hale getirebilirsiniz. Ücretsiz deneme sürenizi başlatarak canlı dershane olanaklarını tanımak için hemen tıklayın!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz