KPSS BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN? KPSS Başvuru 2018

0
3258

KPSS BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN? KPSS Başvuru 2018

Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS, her yıl binlerce adaya kamu kurum ve kuruluşlarında görev alma hakkı veriyor. Adayların çalışmaları hızla devam ederken, ÖSYM KPSS Başvuru tarihlerini açıkladı. Adaylar, belirlenen tarihlerde internet üzerinden veya başvuru merkezlerinden KPSS Başvuru işlemlerini yapabilecek. KPSS Başvuru 2018 yılında Mayıs ayında yapılacak. ÖSYM KPSS Başvuru tarihlerini kaçıran veya herhangi bir nedenle başvuru yapamayan adaylar ise geç başvuru tarihlerinde işlemlerini gerçekleştirebilecek. Geç başvuru tarihini değerlendiren adaylar için KPSS Başvuru Tarihi Haziran ayında olacak.

ÖSYM KPSS Başvuru takvimine göre adaylar geç başvurularını 6 Haziran 2018 tarihinde saat 23.59 ‘a kadar yapabilecek. KPSS geç başvuruları 4 oturum için de tarihte yapılacak. Lisans, ön lisans, ortaöğretim mezunu adaylarının hepsinin katılmak zorunda olduğu Genel Yetenek, Genel Kültür sınavlarının; lisans mezunlarının bölümlerine göre katılacağı ALAN 1-2 sınavlarının ve öğretmen adaylarının katılacağı Öğretmenlik alan bilgisi sınavının başvuruları aynı gün başlayacak ve son başvuru tarihinde saat 23.59 ‘da sona erecek.

ÖSYM KPSS Başvuru Tarihlerini Açıkladı! 

kpss başvuru tarihi

KPSS Başvuru 2018 yılında 10 Mayıs ‘ta başlayacak. KPSS Başvuru Tarihi başlangıç tarihinden itibaren 11 gün sürecek. ÖSYM KPSS Başvuru sistemi 21 Mayıs 2018 ‘de saat 23.59 ‘da kapanacak. Adaylar, ÖSYM KPSS Başvuru sayfası üzerinden başvurularını yapabileceği gibi başvuru merkezlerini de tercih edebilecekler. Başvuru merkezlerinden işlem yapacak adaylar, başvuru formlarını ve nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmak zorundalar.

Nüfus cüzdanı yerine pasaport kullanarak da başvuru işlemleri yapılabilecek fakat geçerliliği sona eren pasaportlar kabul edilmeyecektir. Aynı zamanda, ÖSYM sistemine ilk kez kayıt olacak adaylardan eğitim bilgilerini gösteren diploma veya öğrenim bilgilerini gösterir resmi belgeler de istenecektir. Kaydı bulunan adayların güncellenmiş eğitim bilgileri varsa yenilenen eğitim bilgilerini belgeleyecek diploma veya evraklar sisteme kaydedilecektir. Adaylar KPSS Başvuru 2018 döneminde belirtilen tarihler arasında başvurularını yapmaya ve ödemelerini anlaşmalı ATM ‘ler veya ÖSYM internet sitesi üzerinden gerçekleştirmeye özen göstermelidirler. ÖSYM KPSS Başvuru takvimine göre sınav sonuçları 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak.

ÖSYM KPSS BAŞVURU TAKVİMİNE NASIL ULAŞABİLİRİM?

ÖSYM Sınav Takvimine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.>> ÖSYM SINAV TAKVİMİ 
KPSS Hakkında detaylı bilgi almak için blog yazılarımızı takip edebilirsiniz>> KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI NEDİR? 

KPSS Başvuru tarihi ve KPSS ile ilgili tüm sorularınıza nettekurs.com aracılığıyla cevap bulabilirsiniz. Nettekurs.com, canlı dersleri ile KPSS sınav konuları ve diğer sınav konularında en güvenilir bilgiyi alabilir ve derslere online katılım sağlayarak sorularınızı uzman eğitmenlerimizle paylaşabilirsiniz. Nettekurs.com, güncel KPSS e-deneme modülleri, gerçeğe yakın bir sınav deneyimi yaşamanıza yardımcı olacaktır. KPSS Soruları ve çözümleri, videolu konu anlatımlar ile KPSS engelini aşmak çok kolay. Sizlere sağlayacağımız KPSS kitapları, PDF dokümanları ve videolar ile ihtiyacınız olan tüm materyaller tek tıkla elinizin altında olacak. Ücretsiz deneme sürenizi başlatarak canlı dershane olanaklarını tanımak için hemen tıklayın!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz