STS TIP DOKTORLUĞU SINAVI NEDİR? NASIL BAŞVURULUR ?

1
6259

STS Tıp Doktorluğu Sınavı Nedir Nasıl Başvurulur?

STS Tıp Doktorluğu Sınavı, yurtdışından alınan diplomaların denklik belgesi isteyen adaylar için her sene ÖSYM tarafından düzenlenen bir sınavdır. STS Tıp Doktorluğu Sınavı Nedir? başlıklı yazımızda sınav sistemi, içeriği ve soruları hakkında bilgiye yer vermiştik. Bu yazımızda ise ‘STS Tıp Nedir Nasıl Başvurulur?’ ‘STS Tıp Doktorluğu Sınavına Nasıl Başvurulur?’ gibi sorulara yanıt vererek STS Tıp başvuru sürecindeki adaylara yol göstermeye çalışacağız.

STS Tıp Sınavı Başvuru Koşulları Nelerdir?

STS Tıp Sınavına yurtdışındaki eğitim kurumlarından Tıp Doktorluğu diploması alan adaylar girebilir. STS Tıp başvuru koşulları hakkındaki detayları STS Tıp Sınavı Nedir Kimler Girebilir? yazımızda bulabilirsiniz.

STS Tıp Başvuru İşlemleri

sts tıp doktorluğu sınavı nedir, sts tıp nedir, tıp doktorluğu alanında seviye tespit sınavı nedir
STS Tıp başvuru süreci ile ilgili en çok merak edilenlerden birisi de başvuru işlemleridir ve birçok aday STS Tıp Doktorluğu Sınavına nasıl başvurulur, başvuru işlemleri online olarak mı yoksa evrakla mı yapılmaktadır, diplomaya dair belgeler gerekli midir gibi konularda bilgi edinmeye çalışmaktadır. Bu noktada STS Tıp Sınavına başvuracak adayların ilk yapması gereken Başvuru Kılavuzu ve Aday Başvuru Formunu edinmektir. Aday Başvuru Kılavuzu ve Başvuru Formu için tıklayın.>>ÖSYM STS Tıp Kılavuzu

Geçerli Fotoğrafı Bulunan Adaylar:

STS Tıp Sınavına Nasıl Başvurulur?’ sorusunun cevabında esas belirleyici olan adayın sistemde güncel bilgilerinin mevcut olup olmadığıdır. ÖSYM veri tabanında son 50 günde çekilmiş güncel fotoğrafı bulunan adaylar başvurularını internet üzerinden ais.osym.gov.tr adresinden yapabilirler. Engelli veya yurtdışından başvuru yapacak adayların ise STS Tıp Başvuru Kılavuzu içerisinde yer alan formları da ek olarak doldurması gerekmektedir.

Geçerli Fotoğrafı Bulunmayan Adaylar:

ÖSYM kayıtlarında geçerli fotoğrafı bulunmayan adaylar ise güncel fotoğraflarını ÖSYM veri tabanına kayıt ettirmek zorundadır. Güncel fotoğraflar, son 50 gün içerisinde herhangi bir ÖSYM başvuru merkezinden çekilmiş fotoğraflardır. Bu nedenle fotoğrafı bulunmayan adaylar STS Tıp başvuru işlemlerini herhangi bir ÖSYM başvuru merkezinden yapabilirler.

STS Tıp Sınavına Nasıl Hazırlanabilirim?

Bu noktaya kadar ‘STS Tıp Nedir Nasıl Başvurulur?’ sorusuna cevap vermiş olduk. Blog sitemizdeki diğer sayfalarda tüm sınavlar hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz gibi nettekurs.com online STS Tıp Doktorluğu Eğitimleri ile sınava en verimli şekilde hazırlanabilirsiniz. Online STS Tıp Doktorluğu Kursu içerisinde yer alan konu anlatımı video dersleri ile Ankara ‘nın alanında uzman hocalarından bilgi alarak ve STS Tıp Doktorluğu alanındaki kapsamlı ücretsiz PDF ve yazılı kaynaklardan faydalanarak STS Tıp engelini tek girişte aşabilirsiniz. Online dershane avantajlarını ekranınıza taşımak için hemen ücretsiz üyelik oluşturun!>> Online STS Tıp Doktorluğu Kursu Ücretsiz Dene!

1 Yorum

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz