DUS DİŞ HEKİMLİĞİNDE UZMANLIK SINAVI NE ZAMAN?

1
3643

DUS (DİŞ HEKİMLİĞİNDE UZMANLIK SINAVI) NE ZAMAN?

DUS SınavıDiş Hekimliği Fakültelerinde uzmanlık eğitimlerini alacak öğrencilerin girdikleri, ÖSYM tarafından düzenlenen bir seçme sınavıdır. Dus adayları, hazırlıklarına devam ederken sınav tarihleri ile ilgili gelişmeleri de takip etmeye başladı. ÖSYM tarafından belirlenen tarihler, ÖSYM internet sitesinden paylaşıldı ÖSYM ‘nin yaptığı açıklamalarla birlikte ‘DUS Sınavı Ne Zaman’ sorusu 2018 yılı için cevaplanmış ve adaylar için geri sayım başlamış oldu. 

DUS (DİŞ HEKİMLİĞİNDE UZMANLIK SINAVI) NE ZAMAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diş Hekimliği ‘nde uzmanlık eğitimi almak isteyen adayların gireceği DUS Sınavı bu yıl Eylül ayında gerçekleştirilecek. ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimine göre DUS Sınavı 16 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav, saat 14.30 da başlayacak ve sınava girecek adaylara 150 dakika verilecek. DUS Sınavına başvuracak adaylar, başvuru işlemlerini 25 Temmuz- 1 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılabilecek. Adaylar başvurularını ÖSYM internet sitesinden online olarak yapabileceği gibi başvuru merkezlerinden de işlemler gerçekleştirilecek.

DUS Sınavı Ne Zaman sorusuna cevap bulan, fakat başvuru tarihlerini kaçıran adaylar ise geç başvuru tarihlerini değerlendirebilecek. Adaylar, 15 Ağustos 2018 tarihinde de başvuru yapabilecek.

DUS Sınavı’ na kartılacak adayların sınavın yapılacağı 16 Eylül 2018 tarihinden önce sınava giriş belgelerini edinmeleri gerekecek. Adaylar, sınav giriş belgelerini ÖSYM internet sitesine T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak alabilecek. Adaylar sınav tarihinden önceki 10 gün içerisinde belgelerini çıkartabilecek ve sistemdeki eksik bilgilerini tamamlayabilecek. Adayların katılabilmek için aldıkları belgeyi sınav günü yanlarında getirmeleri de oldukça önemli. Sınav giriş belgesi olmayan adaylar DUS Sınavına alınmayacak ve başvuruları iptal edilecek.

2018 yılında sınav için belirtilen ücret ise 150 tl ‘dir. Diş Hekimi Uzman adayları, başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra sınav ücretlerini de yatırarak 16 Eylül’de sınava katılabilecek. Ödemeler, ÖSYM internet sitesinden veya sitede belirtilen anlaşmalı banka ATM ‘lerinden yapılabilecek.

DUS Sınavı ‘na Nasıl Hazırlanabilirim?

DUS Sınavı Ne Zaman, DUS Sınavı KonularıDUS Sınavı Nedir gibi birçok sorunun cevabını ve daha fazlasını nettekurs.com blog sayfamızdan edinebilirsiniz. Bunun yanında nettekurs online dershane ile tanışarak kaliteli eğitime tek tıkla ulaşabilirsiniz. Uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan kaynaklardan, e-denemelere, PDF dokümanlardan videolu ders anlatımlarına kadar ihtiyacınız olan tüm kaynak parmaklarınızın ucunda. Sadece iki dakika içerisinde ücretsiz deneme sürenizi başlatmak ve online eğitimlerimize konuk olmak için tıklayınız>>nettekurs ücretsiz deneme süresi kayıt formu

DUS ve diğer tüm sınavlara dair soru ve görüşlerinizi sayfanın en altında bulunan yorumlar kısmından bizlere sorabilir uzman rehberlerimizden yanıt alabilirsiniz.

1 Yorum

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz