YKS BAŞVURULARI NE ZAMAN SONA ERİYOR?

1
3252

YKS BAŞVURULARI NE ZAMAN SONA ERİYOR?

YKS BAŞVURULARI NE ZAMAN SONA ERİYORBir milyonu aşkın üniversite adayı Mart ayının başından itibaren lisans eğitimlerine geçiş için girmeleri gereken YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) başvurularını yapmaya başladı. TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) YDT (Yabancı Dil Sınavısınavlarıyla birlikte toplamda üç oturumda gerçekleştirilecek olan sistemde başvuru ücretleri her oturum için 50’şer TL olarak belirlendi.

Adaylar sınav ücretlerini ÖSYM’nin kendi sayfasında yer alan ‘e-işlemler’ bölümü üzerinden ‘ÖDEMELER’ sekmesine gelerek kredi kartı ya da banka kartı ile yatırabilirler. Ayrıca aşağıda belirtilen bankalardan herhangi biri üzerinden de ödemeler yapılabilmektedir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası (Tüm şubeler, ATM ve İnternet Bankacılığı) (KKTC’den başvuracak adaylar hariç )

Türk Ekonomi Bankası (Tüm Şubeler ve İnternet Bankacılığı)

Halkbank (Tüm Şubeler, ATM, İnternet Bankacılığı)

Ziraat Bankası (Sadece İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık) (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

Akbank (Tüm Şubeler, ATM ve İnternet Bankacılığı) (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Albaraka Türk Katılım Bankası (Tüm Şubeler, ATM ve İnternet Bankacılığı) (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Finansbank (Tüm Şubeler, ATM ve İnternet Bankacılığı) (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

ÖSYM’nin 2018 yılı için yayınladığı sınav takvimine göre YKS başvuruları 21 Mart tarihinde sona erecek. Üniversiteye ilk adım için bizler de Nettekurs.com Online TYT-YKS-AYT Kursu olarak bu yolculukta sizlerin yanındayız. https://www.nettekurs.com/online-yks-tyt-ayt-kursu linkine tıklayarak hayatınızın sınavına giden son düzlükte canlı yayınlarımız, video derslerimiz, kaynak kitaplarımız, 7/24 online destek ve uzman rehberlik hizmetlerimizden en uygun fiyatlarla yararlanın. Ayrıca ücretsiz dene bölümümüzden tüm hizmetlerimizi 3 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

YKS TYT AYT YDT ve diğer tüm sınavlara dair sorularınızı sayfanın en altında bulunan yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilir, uzman rehberlerimizden yanıt alabilirsiniz.

 

 

1 Yorum

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz