Online YKS Kursu ve YKS Online Eğitim Yayınları ile Evde Çalışarak Tıp Kazanmak Nasıldır? Sıfırdan Tıp Kazanmak Zor Mu?

5
10462

Online YKS Kursu ve YKS Online Eğitim Yayınları ile Evde Çalışarak Tıp Kazanmak Nasıldır? Sıfırdan Tıp Kazanmak Zor Mu?

Tıp Fakültesinde okumak isteyen çok sayıda öğrenci var. Bazı YKS öğrencileri hayallerindeki tıp fakültesini kazanmak için mezuna kalabiliyor. Üniversite Sınavlarına hazırlık döneminde çok sayıda YKS Adayının aklında “Evde Çalışarak Tıp Kazanmak İçin Ne Yapmalıyım? “Nasıl Çalışmalıyım?” sorusu oluyor. Bu yazımızda “Online YKS Kursu ve YKS Online Eğitim Yayınları ile Evde Çalışarak Tıp Kazanmak Nasıldır? Sıfırdan Tıp Kazanmak ve Tıp Okumak Zor Mu?” gibi sorularınıza yanıt vermeyi amaçladık. Keyifli okumalar dileriz!

Tıp Kazanmak İsteyenler İçin: “Tıp Okumak Nedir?”  

Tıp kelimesi sözlüklere bakıldığında “hastalıkları ve sakatlıkları iyileştirmek, hafifletmek ya da önlemek amacıyla başvurulan teknik ve bilimsel çalışmaların tümü, hekimlik” tanımı ile karşımıza çıkmaktadır. Tıp okumak demek, tıp biliminin öğretileri ışığında eğitim alarak tıp doktoru unvanı almak anlamına gelmektedir. Günümüzde tıp kazanmak isteyen ve tıp okumak isteyen öğrencilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Tıp okumak için öncelikle üniversiteye giriş sınavlarından iyi puanlar alarak, üniversitelerin Tıp Fakültelerine yerleşmek gereklidir. Üniversite sınavlarında en iyi sonuçları alan öğrencilerin tercih ettiği tıp fakültelerini kazanmak bu bakımdan çok fazla çalışma ve yoğun hazırlık gerektiren bir süreçtir. Tıp fakültesi eğitimleri 6 yıl sürmektedir ardından Tıp Fakültesinden mezun olan hekimler TUS gibi sınavına girerek uzman hekim olabilmektedir.

Online YKS Kursu ve YKS Online Eğitim Yayınları ile Evde Çalışarak Tıp Kazanmak İçin Nasıl Çalışılır?

YKS Nedir?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS, ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Değerlendirme Merkezi) tarafından 2018 yılından beri uygulanmakta olan bir üniversite sınavıdır. Lise mezunu ya da mezun adayı olan öğrenciler, istedikleri üniversiteye yerleşebilmek için YKS Sınavına girmektedirler. YKS, TYT AYT ve YDT olmak üzere 3 oturumdan oluşan bir sınavdır. Adaylar yerleşmek istedikleri bölüme ve alanlarına göre bu oturumlara katılmaktadırlar.

YKS Sınavı, 2022 YKS
Tıp Kazanmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm eğitim, en iyi hizmet en düşük ücret garantisi ile Türkiye’nin En İyi Online YKS Kursu‘nda sizi bekliyor!

Tıp Fakültesine yerleşmek isteyen adayların TYT ve AYT sınavlarından Sayısal Puan türünde iyi ve ortalamanın üstünde bir başarı göstermeleri gerekmektedir. Son yıllardan Üniversite sınavlarına 2 milyonun üzerinde aday başvurmaktadır. Bu adayların içinden Tıp fakültelerine yaklaşık olarak 14000 civarı aday girebilmektedir. Ülkemizde 130’a yakın Tıp Fakültesi bulunmaktadır. YÖK tarafından açıklanan verilerden hareketle her yıl tıp fakültesine ayrılan kontenjanlarda artış olduğu görülmektedir. Geçtiğimiz yılın verilerinden hareketle, 122 tıp fakültesine 15500 tıp fakültesi öğrencisinin yerleştiği görülmektedir. Bu verilerden de anlaşılacağı üzere tıp fakültesi tercih etmek isteyen adayların, YKS Sınavlarında sayısal alanda yüksek net yaparak sıralamalarını yükseltmeleri oldukça önemlidir.

Sıfırdan Tıp Kazanmak Zor mu?

Tıp Fakültesinde okumanın zor olduğu herkes tarafından kabul gören bir gerçektir. Peki Tıp kazanmak zor mudur? Mezuna kalmadan, sıfırdan tıp kazanmak için nasıl çalışmak gerekir?
Öncelikle Tıp fakülltesine YKS Sınavının en başarılı adayları yerleşmektedir. Bu açıdan Tıp kazanmak zordur diyebiliriz. Fakat temeli iyi olmayan bir adayın bile sıfırdan tıp kazanması mümkündür. Bunun için ihtiyacınız olan en önemli şey ise motivasyondur. Motivasyona sahip bir aday doğru çalışma programı ile hazırlanarak YKS Sınavında derece yapabilmektedir. Yoğun çalışma temposuna ayak uyduramayan, motivasyon kaybı yaşayan, sınav yönetimi gibi konularda deneyimsiz olan adayların ise hayallerine ulaşmak için zaman kaybetmemek adına profesyonel eğitim kurumlarından destek alması oldukça önemlidir. Doğru YKS Kursu ile hazırlanıp kısa sürede sıfırdan sağlam bir temel oluşturarak tıp kazanma yolunda kendinizden emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Böylece zamanınız ve sınava tekrar tekrar hazırlanmak için harcadığınız para cebinize kalır. Kurs seçme noktasında yüz yüze eğitim veren kurslar olduğu gibi çok sayıda online eğitim kursu bulmak da mümkündür. Online YKS Eğitimleri birçok açıdan daha avantajlıdır.

Nettekurs Online YKS Kursu ve YKS Online Eğitim Yayınları ile Hazırlanıp 2021 YKS TYT AYT ‘de Türkiye Derecesi Yaparak Hacettepe Üniversitesi TIP Fakültesi İngilizce TIP Bölümünü Kazanan Bora HANTA “Nettekurs Online YKS Eğitimleri Nasıl? “Evde Çalışarak Tıp Kazanmak Nasıldır? “YKS Nasıl Çalışılır?, YKS ‘ye Nasıl Hazırlanmalıyım?, Tıp İçin Kaç Bine Girmek Gerekir,? Tıp Kazanmak İçin TYT ve AYT’ de Kaç Net Gerekir,? YKS ile Tıp Kazanmak ya da Tıp Okumak Zor mu?” Gibi Soruları Sizler İçin Yanıtlıyor:

Online YKS Kursu ve YKS Online Eğitim Yayınları ile Evde Çalışarak Tıp Kazanmak:

Sınavlara hazırlık süreci YKS adayları için bir anlamda maraton gibi geçmektedir. Bu koşuşturma hali adayların çok stresli zamanlar geçirmesine neden olmaktadır. Hele de tıp fakültesi gibi iyi ve yüksek puanlı bölümleri kazanmak isteyen öğrencilerin çalışma yükü oldukça fazladır. Bu noktada doğru hamleyi seçmek sizi başarıya ulaştırır. Doğru hamleyi seçme noktasında da en büyük destekçiniz Online Kurslar olmaktadır.

Öncelikli yarışımızın zamanla olduğu bu dönemde, teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak Türkiye’nin en iyi hocalarını tek tıkla dinleyebilmek artık mümkün. Hangi şehirde yaşıyor olursanız olun, En İyi Online YKS Kursu Nettekurs, eğitimin başkenti Ankara’dan evlerinize ulaşıyor, en kaliteli YKS Kaynaklarını yalnızca bir tıkla telefonlarınızdan ya da tablet gibi akıllı cihazlarından ulaşılabilir hale getiriyor. Trafikte zaman kaybetmenize gerek kalmadan, kendinize ayırabileceğiniz boşluklar yaratmak online YKS TYT AYT eğitimleri ile mümkün hale geliyor. Uzman rehberlik ekibimiz 7/24 yanınızda olarak YKS Sınavlarına hazırlıkta ihtiyaç duyabileceğiniz tüm desteği size sunuyor. Üstelik Nettekurs, tüm bu hizmete en düşük ücret en iyi eğitim garantisi ile ulaşabilmeniz için alanında uzman bir ekiple ve büyük bir sorumluluk bilinciyle çalışıyor. Siz de Nettekurs’a üye olarak ” ücretsiz dene” özelliği sayesinde Online YKS Eğitimleri ve YKS Online Eğitim Kaynaklarını deneyebilirsiniz. Eğitimlerimizi keşfettikten sonra kursumuza üye olmak istemezseniz hiçbir ek ücret ödemezsiniz. Tıp Fakültesini kazanmak için daha fazla zaman ve para kaybetmenize gerek yok. Şimdi sizleri Nettekurs’u keşfetmeye davet ediyoruz. Doğru çalışma programı ve alanında Uzman YKS Eğitmen kadrosu ile Nettekurs üniversiteli olma hayallerinizi gerçekleştirirken en büyük destekçiniz olacak!

Evde Çalışarak Tıp Kazanmak İçin Çalışma Tavsiyeleri:

 1. Doktor olmak istiyorsan ve bu senin en büyük hayalinse ilk yapman gereken bu hayale sıkı sıkı sarılmak. Çok saygın bir mesleğe adım atmak üzere olduğunu düşünerek motivasyonunu çok yüksek tutmalısın! Sen geleceğin en iyi hekimlerinden birisi olacaksın.
 2. Hayallerine ulaşmak için asla pes etmemeli ve çok sıkı çalışmalısın. Zaman zaman yorulduğun ve dinlenmek istediğin zamanlar olacaktır. Bu noktada zaman yönetimini iyi yapmalı ve kendine ufak ödüller vermelisin.
 3. Okul derslerini ve dershane derslerini hiç aksatmamalı ve verilen programlara olabildiğince uymalısın.
 4. Her gün mutlaka konu tekrarı yapmalı ve çok sayıda soru çözmelisin.
 5. Çözdüğün soruların cevaplarını ayrıntılı olarak incelemeli, yanlış yaptığın soru ve konuları not ederek haftalık olarak hatalarına yönelik çalışmalar yapmalısın.
 6. Bol bol deneme sınavına katılmalı, çıkmış sorulardan hareketle kendini sınavdaymış gibi test etmelisin. Netlerini artırmaya yönelik çalışmalar yapmalısın.
 7. Sadece sayısal derslere değil, sözel derslere de zaman ayırmalısın. Rakiplerinin en az senin kadar iyi adaylar olduğunu unutmamalısın.
 8. Sağlığına dikkat etmelisin. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözü hepimiz tarafından bilinen ve oldukça doğru bir sözdür. YKS Hazırlık döneminde beslenmene, uyku düzenine oldukça dikkat etmelisin. Egzersizler yapmalı ve düzenli bir yaşam tarzı benimsemelisin.
 9. Online YKS Kursu ve YKS Online Eğitim Yayınları ile Tıp Kazanmak İçin Nasıl Çalışılır? Sıfırdan Tıp Kazanmak Zor Mu? gibi düşüncelerin varsa doğru çalışma programı ve doğru hazırlık kursu ile YKS Sınavında yüksek başarı elde ederek hayallerindeki üniversiteye ve tıp fakültesine yerleşebilirsin.
 10. YKS Nedir? ÖSYM YKS Sınavına Hazırlıkta En İyi Online YKS Kursu Nasıl Seçilir?  başlıklı blog yazımızı okuyarak ÖSYM YKS Sınavı ve Online YKS Kursu Eğitimleri hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz.

YKS Sınavlarına hazırlanan tüm adaylara başarılar dileriz!

5 YORUMLAR

 1. YKS ve Tıp Okumak ile ilgili aklınıza takılan soruları ve yorumlarınızı aşağıda yer alan “soru sor” bölümünden uzman rehberlik ekibimize iletebilirsiniz. Yorumlarınıza en kısa sürede dönüş sağlanacaktır.

  • 0530 347 58 77 numarasını arayarak uzman rehberlik ekibimiz ile görüşebilir, çalışma süreci ile ilgili ayrıntılı destek alabilirsiniz. Kurslarımızda kursiyerlerimize özel çalışma programları hazırlayarak hedeflerine ulaşmaları yolunda gerekli desteği sunuyoruz. Başarılar dileriz.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz