YDS Sınavına Hazırlıkta En İyi Online YDS Kursu Nasıl Seçilir?

1
7244

YDS Sınavına Hazırlıkta En İyi Online YDS Kursu Nasıl Seçilir?

Küreselleşen dünyamızda en büyük ihtiyaçlardan birisi de yabancı dil bilmek. Bu yüzden dil eğitimi ile ilgili birçok yöntem ve sayısız kurs mevcut. Fakat yeni bir dil öğrenmek herkes için kolay bir süreç değil. Üstelik öğrendiğiniz yabancı dilin seviye tespit sınavına hazırlanıyorsanız durum daha da zorlayıcı hale gelebiliyor. YDS , YÖKDİL , İELTS, TOEFL, TIPDİL gibi Dil Sınavlarında başarılı olmak istiyorsanız öncelikli olarak doğru strateji ile sınava hazırlanmanız ve yoğun bir çalışma temposu içerisine girmeniz gerekiyor.
Eğer siz de YDS Sınavlarına girmeyi düşünüyor fakat doğru çalışma programını oluşturamıyorsanız, bu blog yazısı tam size göre! Yabancı Dil Sınavlarına Hazırlıkta Nasıl Bir Yol İzlenmeli? En İyi Online YDS Kursu Nasıl Seçilir? ÖSYM YDS Sınavı Nasıldır? gibi soruların cevaplarını sizler için bir araya getirdik.

YDS Nedir?

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı – YDS, 80 sorudan oluşan bir ÖSYM sınavıdır. Nisan ve Eylül aylarında yılda iki kez yapılan sınavın süresi 150 dakika yani 2,5 saattir. YDS başta Almanca, İngilizce, Arapça, Fransızca, Rusça olmak üzere Çince, Portekizce, Gürcüce, Hollandaca, Ermenice, İspanyolca, Japonca, Korece, Lehçe, Sırpça, Ukraynaca, Yunanca, Macarca gibi birçok dilde gerçekleştirilmektedir. YDS Sınavı’nın geçerlilik süresi, ÖSYM’nin aldığı son karara göre sınav sonucunun açıklandığı tarihten itibaren 5 yıldır.

YDS’de Yanlış Cevaplar Doğruları Götürür Mü?

Çoktan seçmeli sorulardan oluşan YDS Sınavı’nda yanlış cevaplar doğru cevapları götürmez. Her soru 1.25 puan değerindedir. YDS Sınavı’nda YÖKDİL Sınavı’nda olduğu gibi fen, sağlık, sosyal bilim dalı seçimi yapılmaz. Adayların hepsi aynı sorulardan sorumludur.

YDS Ne İşe Yarar?

YDS Puanı’nın, birçok Kamu Kuruluşunda ve Yüksek Öğretim Kurumlarında geçerliliği vardır. Üniversitelerin hazırlık bölümlerinden muaf olmak isteyen adaylar, yurt dışı görevlendirmelerine başvurmak isteyen çalışanlar, akademik kariyer hedefleyen kişiler, mütercim tercümanlık yapmak isteyenler ve TUS, DUS Sınavına girecek olan adaylar başvurularda ya da yerleştirmelerde YDS puanını kullanabilirler. YDS Sınavı’ndan en az 50 ve üzeri puan alan adaylar için bu puanın birçok yerde geçerliliği olduğunu söylemek mümkündür. Bu açıdan YDS, kapsamı YÖKDİL’den geniş bir yabancı dil sınavı olma özelliği göstermektedir. Bu durum YDS Sınavına hazırlanan aday sayısında her geçen gün artışa neden olmaktadır.

YDS Sınavı Zor Mu? YDS’ye Nasıl Hazırlanabilirim?

YDS’de adaylara her biri 1.25 puan değerinde olmak üzere karma konulardan oluşan toplam 80 soru sorulmaktadır.

YDS Konuları Gramer – 10 Kelime – 6 Cloze Test – 10 Cümle Tamamlama – 9 ENG > TR Çeviri – 3
TR – ENG > Çeviri – 3 Paragraf Tamamlama – 4 Anlamı Bozan Yapı – 5 Diyalog – 5 Yakın Anlamlı Cümle – 5 Okuduğunu Anlama – 20

YDS Sınavı, genel olarak Gramer Bilgisi ve Okuma – Anlama gibi temel dil becerilerini ölçmeye yönelik bir sınavdır. İngilizce temeli yeterli olmayan bir kişi için YDS İngilizce Sınavı’na bireysel olarak hazırlanmak çok kolay olmayacaktır. Öncelikli olarak gramer konularına hakim olmak ve iyi bir İngilizce temeline sahip olmak gereklidir. Temeli sağlam oturtmadan sınava hazırlanmaya başlamak YDS Sınavı’nda vakit kaybetmenize neden olacak bir adımdır. Eğer daha önce İngilizce eğitimi almadıysanız ya da gramer konularında ciddi eksiğiniz olduğunu düşünüyorsanız, YDS’ye hazırlıkta deneyim sahibi, profesyonel bir yabancı dil kursundan destek alarak temel İngilizce konularındaki eksiğinizi kapatabilirsiniz.

Online YDS Kursu , En İyi YDS Kursu, YDS Sınavı
Nettekurs Online YDS Kursu‘nun gereksiz ayrıntılardan arındırılmış sınav odaklı çalışma sistemi ile siz de başarıya ulaşabilirsiniz!

Sınava Hazırlıkta En İyi Online YDS Kursu Nasıl Seçilir?

Kursa gitmeden YDS Sınavı’na hazırlanabilir miyim? sorusu karşımıza sıkça çıkan bir soru. Bireysel çalışmaları sonucu YDS Derecesi yapmış olan birçok aday var. Fakat ayrıntılara indiğimizde bu adayların çok sağlam bir temele sahip olduklarını ve hayatları boyunca İngilizce ile haşır neşir olduklarını görüyoruz. Eğer YDS Sınavı’na ilk kez hazırlanıyorsanız, yabancı dil seviyeniz B1 altındaysa ve daha önce bir yabancı dil kursuna gitmediyseniz, YDS gibi bir sınavda başarılı olmanız çok zordur. Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı YDS, ciddi hazırlık gerektiren bir sınavdır. Bireysel olarak uzun süre boyunca İngilizce çalışarak açığı kapatmak mümkün gibi görünse de, çalışma programına uymak sanıldığı kadar kolay olmamaktadır.

“Dil Çok Nankördür.”

Bu söz, yabancı dil öğrenen herkesin sıkça karşılaştığı bir sözdür. Maalesef ki, bu sözün doğruluk oranı çok yüksektir. Yabancı dil çalışırken temponuzda meydana gelen düşüşler ve motivasyon kaybı nedeni ile verdiğiniz aralar çalıştığınız konuları başa sarmanıza neden olur. Aslında Yabancı Dil Sınavlarına hazırlıkta yapılan en büyük hatalardan biri kişisel motivasyonu koruyamamaktır. Çalışma temponuzdaki iniş çıkışlar sebebiyle bir müddet sonra kendinizi çıkmaza girmiş gibi hissedebilirsiniz. Bu yüzden zamanla çalışmayı bırakarak başarısızlık hissine kapılırsınız. Oysa doğru çalışma programını uygulayarak sınavda yüksek puan elde etmek de mümkündür. Doğru çalışma programını oluşturmanın ilk adımı da sınavlara hazırlıkta deneyim sahibi olan ve size en doğru çalışma programını hazırlayacak olan kurslara başvurmaktır. Özellikle daha önce yabancı dil sınavına hazırlık geçmişi olmayan adayların başarıya ulaşabilmesi için bu adım oldukça gereklidir.

Sınava Hazırlıkta En İyi Online YDS Kursu’nu Seçerken İzlenebilecek Adımlar:

1. Alanında tecrübe sahibi olan ve somut başarıları olan kursları tercih edebilirsiniz.
2. Sınav öncesi ve sınav sonrası süreçte motivasyon çok önemlidir. Maddi ve manevi açıdan size destek olan kurslarla başarıya daha kolay ulaşabilirsiniz.
3. Ders içeriklerinizi denemenize izin veren kurslarla aklınızdaki soru işaretlerini azaltabilirsiniz.
4. Gereksiz ayrıntılara boğarak tüm zamanınızı çalan kurslardan uzak durarak zaman kayıplarının önüne geçebilirsiniz.
5. Daha önce kursa gitmiş adayların yorumlarını inceleyebilirsiniz.
6. Kısıtlı zamanda başarıya ulaşabilmek için eksiklerinize yönelik çalışmak önemlidir. Bu yüzden seçeceğiniz kursun ihtiyaçlarınıza cevap verecek zenginlikte kaynaklara sahip olmasına özen gösterebilirsiniz.
7. Herkesin öğrenme şekli ve anlama hızı farklıdır. Sizin için kişileştirilmiş çalışma programları oluşturan kurslarla hazırlanarak bireysel başarınızı artırabilirsiniz.

En İyi Online YDS Kursu Nettekurs’un Sunduğu Avantajlar:

Nettekurs Online YDS Kursu içerikleri adayların ÖSYM Yabancı Dil Sınavlarına hazırlıkta ihtiyaç duyabileceği tüm konular göz önünde bulundurularak planlanmaktadır. Temel düzeyde ihtiyacınız olan tüm gramer konularını ve YDS Sınavında en çok çıkan kelimeleri öğrenmenizi sağlayacak online YDS konu anlatımı canlı dersleri ve kelime eğitimi dersleri ile sınava eksiksiz olarak hazırlanabilirsiniz. Nettekurs’un güncel metin analizlerini içeren okuma çalışması ve kelime ezberi canlı derslerinin zengin içerikleri ile İngilizce artık korkulu rüyanız olmaktan çıkacak. Üstelik Nettekurs Online YDS Kursu ders videolarına sınırsız erişim hakkınız var. Böylece dersleri tekrar tekrar dinleyebilir, 7/24 istediğiniz yerden YDS yayınlarına ulaşabilirsiniz. Nettekurs, sınava ilk girişinizde hedeflediğinizden düşük bir puan almanız halinde Online Kurs içerikleri ile çalışmaya kaldığınız yerden devam edebilesiniz diye satın aldığınız tüm YDS Kaynaklarını azami 2 yıl boyunca erişime açık tutar. Yani tek ücret ödeyerek 2 yıl boyunca içerikleri kullanmaya devam etme şansınız olur.

Nettekurs Online YDS Eğitimleri tamamen başarı odaklıdır. Uzman YDS Kadrosu ve rehberlik ekibi ile kişiye özel hazırlanan çalışma programlarımız adaylara puan artış garantisi sağlar. Eğitmenlerimizin tümü alanında ve ÖSYM Yabancı Dil Sınavlarına hazırlıkta deneyim sahibidir. Bu yüzden tüm ders içeriklerimiz güncel YDS formatına uygun bir şekilde hazırlanmaktadır. Zaman yönetimi konusunda özel taktik ve tekniklerle kursiyerlerimizin hız kazanması amaçlanır. Çıkmış ve çıkması muhtemel YDS Sorularından hareketle işlenen soru çözüm derslerimizde eğitmenlerimiz sınava hazırlıkta ihtiyaç duyduğunuz tüm donanımı size sağlar, böylece YDS Sınavında soru kaçırmazsınız.
Sınava hazırlığın olmazsa olmazlarından birisi de YDS Kaynaklarıdır. Nettekurs, Online YDS Kursuna katılan tüm adaylara, çalışma aşamalarının tümünü içeren pdf kaynaklarını ücretsiz olarak vermektedir. Çıkmış YDS Soruları incelenerek hazırlanan içeriklerimiz ile YDS Sınavına dair ihtiyacınız olan taktiklerin hepsine sahip olmak için tek yapmanız gereken üye olmak. Üstelik Türkiye’de bir ilk olan “ücretsiz dene” uygulamamız ile, deneme süresi boyunca tüm online YDS Kursu içeriklerine ulaşabilirsiniz. Memnun kalmazsanız denediğiniz içerikler için hiçbir ücret ödemezsiniz. Böylece “En İyi Online YDS Kursu Nasıldır? Nettekurs’un eğitim sistemi bana uygun mu?” gibi sorularınızın cevaplarına ders içeriklerimizi deneyimleyerek ulaşabilirsiniz.

Hemen şimdi kaydolun, YDS Sınavına hazırlıkta önünüzde duran engelleri birlikte aşalım!

YDS’de en çok çıkan sıfatlar hangileri? YDS Puan hesaplama nasıl yapılır? gibi sorularınızı ve YDS Sınavları ile ilgili aklınıza takılan diğer konularla ilgili yazılarımızı YDS Blog Kategori sayfamızdan okuyabilirsiniz. YDS Sınavlarına hazırlıkta aklınıza takılan her türlü soruyu, görüş ve öneriyi 7/24 bizlerle paylaşabilirsiniz!

1 Yorum

  1. Aşağıda bulunan “SORU SOR” bölümünü kullanarak, YDS Sınavı ile ilgili bilmek istediğiniz her türlü soruyu bizlere sorabilir, yorum, görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Uzman YDS Rehberlik kadromuz en kısa sürede yapmış olduğunuz yorumlara geri dönüş sağlayacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz