Online TUS Kursu ile TUS Sınavına Nasıl Hazırlanılır? TUS Online Kurs Eğitimleri ile Başarılı Olunur Mu?

1
4509

Online TUS Kursu ile TUS Sınavına Nasıl Hazırlanılır? TUS Online Kurs Eğitimleri ile Başarılı Olunur Mu?

Türkiye’de yapılan en zorlayıcı sınavlardan biri olarak bilinen Tıpta Uzmanlık Sınavı‘na hazırlanmak maddi ve manevi açıdan büyük fedakarlıklar gerektiriyor. Bu yüzden TUS‘a hazırlanmayı düşünen hekimlerimiz kendileri için en verimli çalışma şeklini bulabilmek adına sayısız araştırma yapıyor. En etkili çalışma yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkan profesyonel bir TUS dershanesinden destek alma fikri ise beraberinde birçok soruyu akıllara getirebiliyor. Bu yazımızda “Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok yerde karşımıza çıkan online eğitim modeli ile Tıpta Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavı‘na hazırlanmak mümkün mü?” sorusunun cevapları üzerinde duracağız. Sizin de aklınızda “Online TUS Kursu’nun avantajları ve dezavantajları nelerdir? TUS Online Kurs Yayınları ile başarılı olunur mu?” gibi sorular varsa yazımızın devamını okuyarak Online TUS Kursu ile TUS Sınavı‘na hazırlık süreci hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz.

ÖSYM TUS Sınavı Nasıldır?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Tıpta Uzmanlık Sınavı – TUS, 1. dönem ve 2. dönem TUS’u olmak üzere ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde yapılan ve yılda iki kez uygulanan bir sınavdır. TUS Sınavı toplamda iki oturumdan oluşmaktadır ve oturumlar İstanbul, İzmir, Ankara sınav merkezlerinde gerçekleştirilmektedir. TUS sabah oturumunda adaylara 120 soruluk Temel Bilimler testi uygulanır. Öğleden sonra yapılan diğer oturumda ise 120 soruluk Klinik Bilimler Testi uygulanmaktadır. Her bir oturum için adaylara 150 dakika süre verilmektedir. Bilim sınavında tıp alanındaki temel kavramları anlama, yorumlama ve bunları belirli durumlara uygulama gibi becerileri ölçen çoktan seçmeli sorular yer almaktadır. Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde ya da üniversitelerin tıp fakültelerinde uzmanlık eğitimi alabilmek için adayların TUS’a girmeleri gerekmektedir. Ayrıca uzmanlık eğitimi almak isteyen adayların dil yeterlilik puanına da sahip olması beklenmektedir. TUS başvuru ve yerleştirmelerinde kullanılan minumum yabancı dil puanı 50 puan olarak belirlenmiştir.

Online TUS Kursu, TUS Online Kurs, Nettekurs TUS
Nettekurs‘un kısa ve öz TUS Konu Anlatımları ve sınav odaklı çalışma metotlarıyla TUS Sınavında yüksek başarı elde ederek Tıpta Uzmanlık kazanan siz olabilirsiniz!

Online TUS Kursu ile TUS Sınavına Nasıl Hazırlanılır?

Zaman en değerli hazinemiz. Günlük hayatın yoğun temposu içerisinde bazen sevdiklerimize ve arkadaşlarımıza ayıracak vakti bulamayabiliyoruz. TUS gibi yoğun çalışma temposu gerektiren sınavlara hazırlanırken çoğunlukla kendimize bile vakit ayıramıyoruz. Fakat bu durum böyle devam etmek zorunda değil. Teknoloji oldukça gelişti. Buna ayak uyduran çağdaş eğitim kurumları Online TUS Kursu hizmeti vererek siz değerli hekimlerimiz için akılcı ve pratik çözümler sunuyor. TUS’a Online TUS Kursu ile hazırlanmak trafikte yaşayacağınız vakit kayıplarının önüne geçiyor. Ayrıca enerjinizin ve zamanınızın büyük bir kısmını yola değil kendinize ayırma fırsatını sağlıyor. Online TUS Dershanesinin en güzel avantajlarından birisi de fırsat eşitliği sağlıyor olması. İlçelerde ya da eğitim anlamında daha az gelişmiş illerde eğitim gören ya da çalışan adayların çoğunlukla iyi bir TUS dershanesine gitme imkanı olmuyor. Hayallerine kavuşmak isteyen bazı hekim adayları daha iyi şehirlerde eğitim alabilmek adına düzenlerini bozmak zorunda kalabiliyor. Bu da maddi ve manevi anlamda birçok kayıplara sebep oluyor. Fakat Online TUS Kursu ile hazırlandığınızda, Türkiye’nin en iyi hocalarından dilediğiniz an dilediğiniz yerde ders alma şansınız oluyor. Şehir değişikliği yapmak için yüksek ücretler ödeyerek sayısız zahmete girmek Online TUS Dershaneleri ile artık tarih oluyor!

Nettekurs Online TUS Kursu‘nun sağladığı imkanlar sayesinde hayallerine kavuşarak uzman hekim olan adaylarımızdan, Online TUS Eğitiminin avantajlarını dinleyerek daha çok fikir edilebilirsiniz:

 


Nettekurs TUS Online Kurs Eğitimleri Nasıldır?

2009 yılından beri uzaktan eğitim kursu programları ile sayısız öğrencinin hayallerine kavuşmasında aracı olan Nettekurs, 10 yıllık bilgi birikimini ve tecrübesini TUS alanındaki başarıları ile de gösteriyor. Türkiye’nin en iyi hocaları ile hazırlanan kısa ve öz anlatımlı TUS Kaynakları ile TUS’a hazırlıkta hekimlerin ihtiyaç duyabilecekleri tüm hizmeti vermeyi amaçlıyor. Nettekurs tüm TUS eğitimlerini en uygun ücret en iyi hizmet felsefesi ile veriyor. Değerli hekimlerimiz uzmanlık hayallerine bir an önce kavuşabilsinler diye sınırları ortadan kaldırarak En İyi TUS Dershanesini evinize ve cebinize taşıyor.

ÖSYM TUS Sınavı’na Hazırlıkta En İyi Online TUS Dershanesi Nasıl Seçilir? başlıklı blog yazımızı okuyarak Online TUS Eğitimleri hakkında daha çok fikir edinebilirsiniz. Ayrıca Tıpta Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavı ile ilgili daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz TUS Kategori sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Nettekurs TUS Online Kurs Yayınlarının Avantajları:

1. Türkiye’nin en iyi TUS kadrosu ile programlanan ders içeriklerimiz tamamen sınav odaklı metotlar ile hazırlanmaktadır.
2. Gereksiz anlatımlarla dolu yoğun ders içeriklerinin kafa karıştırıcılığı Nettekurs TUS programlarında yoktur. Yorucu programlar yerine kısa ve öz ders anlatımları tercih edilir.
3. Nettekurs 7/24 erişilebilir içerikleri ve derslerde sınırsız tekrar hakkı ile bireysel çalışma deneyimini en iyi hale getirmektedir. Bu sayede kendi hayatınıza ve sosyal çevrenize zaman ayırabilme imkanınız olur.
4. Nettekurs Online TUS Kursu‘nun çalışma programları kişiye özel olarak hazırlanır. Ayrıca interneti olan her yerden izlenebilen video dersleri ile zaman ve mekan fark etmeksizin, kendinizi hazır hissettiğiniz her an ders çalışmaya başlayabilirsiniz.
5. Canlı TUS derslerinin kayıtları derslerin bitiminden sonra sisteme yüklenir böylece özel sebeplerle katılamadığınız dersleri telafi edebilirsiniz.
6. Nettekurs’un video tekrarlarında erişim sınırı yoktur. Hekimlerimiz anlamadıkları bir konu olursa dersleri tekrar tekrar dinleyebilirler.
7. Nettekurs, Canlı TUS derslerinin ve video derslerin yanı sıra soru çözüm dersleri ile adayları sınava en iyi şekilde hazırlamayı amaçlar. Çok uygun ücretlere ihtiyaç duyduğunuz tüm ders içeriklerine ve TUS kitaplarına sahip olabilirsiniz.

Online TUS Kursu
Nettekurs Türkiye’nin En İyi TUS Eğitmen Kadrosunu Siz Değerli Hekimlerimiz için Bir Araya Getirdi. Hemen Şimdi Kaydolarak Zengin ve Güncel TUS Kursu İçeriklerimize Erişebilirsiniz!

8. En İyi TUS Kursu Nettekurs, Online TUS Kursu programlarına kayıt olan tüm uzman hekim adaylarına, dil engelini de Nettekurs ile aşabilsinler diye %95 başarı oranına sahip TIPDİL ve YDS kurs içeriklerini hediye etmektedir.
9. Nettekurs’un 1520 saatlik TUS Kursu içeriği 2 yıl süreyle erişime açıktır. Böylece tek dönem ücreti ödeyerek sayısız içeriğe 4 sınav dönemi boyunca erişebilirsiniz.
10. Her branşa ait TUS Kitaplarımız tamamen Nettekurs ile TUS Sınavına hazırlanan hekimlerimize özel olarak hazırlanır. Tüm ders notları ve branş kitapları ücretsiz olarak hekimlerimizin evlerine kargolanır. Ayrıca dilediğiniz an erişebilin diye tüm TUS Kaynaklarımız pdf olarak sisteme yüklenir.
11. Nettekurs’un tüm TUS Konuları ÖSYM formatına uygun şekilde işlenir. Ayrıca TUS Canlı derslerimiz tamamen etkileşimli şekilde anlatılır. Böylece hekimlerimiz diledikleri an soru sorup cevap alabilirler.
12. Uzman Hekim olma hayalinize rahatlıkla ulaşabilesiniz diye Anatomi, Histoloji ve Embriyoloji, Fizyoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Tıbbi Patoloji, Tıbbi Farmakoloji, Dahiliye, Pediatri, Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Küçük Stajlar branşlarında ihtiyaç duyduğunuz bütün kaynaklar TUS Kurs programlarımızda yer almaktadır.
13. TUS Entegre ve TUS Klasik ders programlarımız ile size uygun çalışma yöntemini seçebilirsiniz. Nettekurs’ta tüm ihtiyaçlara yönelik eğitim mevcuttur. Böylece sınava ilk kez hazırlanacak olan hekim adaylarımıza da sınava tekrar hazırlanan adaylarımıza da kendilerine uygun çalışma programı ile TUS’a hazırlanabilirler.
14. Türkiye’de ilk ve tek olan Ücretsiz Dene özelliği ile tüm TUS ders içerikleri deneme süresi boyunca ücretsiz olarak erişime açılır. Hekimlerimiz TUS Kursumuzun içeriklerini kullandıktan sonra memnun kalmazlarsa denedikleri içerikler için hiçbir ücret ödemezler.

Nettekurs ile TUS sınavı öncesi ve sınav sonrası tüm süreç ilgiyle ve şeffaflık içerisinde geçer. Uzman TUS Eğitmenlerimiz ve TUS Koçluk sistemimiz ile 7/24 siz değerli hekim adaylarımızın yanındayız. Hemen şimdi kaydolarak Nettekurs’un avantajlarından faydalanmaya başlayabilir ve Türkiye’nin En İyi Online TUS Dershanesi ile uzman hekimliğe sadece bir tıkla ulaşabilirsiniz!

1 Yorum

  1. TUS ile ilgili her türlü görüş, öneri, yorum ve sorunuzu aşağıda yer alan “SORU SOR” bölümünü kullanarak TUS alanında uzman rehberlik ekibimize iletebilirsiniz. Yapmış olduğunuz yorumlara en kısa süre içerisinde yanıt verilecektir.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz