ÖSYM TUS Sınavı’na Hazırlıkta En İyi Online TUS Dershanesi Nasıl Seçilir?

1
6837

ÖSYM TUS Sınavı’na Hazırlıkta En İyi Online TUS Dershanesi Nasıl Seçilir?

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı TUS, Türkiye’de yapılan en zor sınavlardan biri olarak bilinmektedir. Bu yüzden birçok Tıp Fakültesi öğrencisi TUS Sınavı‘na hazırlık sürecine erkenden başlamaktadır. Tıpta Uzmanlık Sınavı‘na kişisel olarak hazırlanmak çok zor olduğu için adaylar “En İyi Online TUS Dershanesi Hangisidir?” sorusunu sıkça sormaktadır.
Bizler bu yazımızda “En İyi Online TUS Dershanesi Nasıl Seçilir? Online TUS Kursu ile ÖSYM TUS Sınavı‘na En İyi Nasıl Hazırlanılır? gibi soruların cevaplarını vermeyi amaçladık.

TUS Sınavı Nedir? TUS Zor Mu?

Tıpta Uzmanlık Sınavı, 1987 yılından beri uygulanan ve Tıp Fakültesi mezunlarının uzmanlık branşlarını seçebilmek için girdikleri bir ÖSYM Sınavıdır. Tıp, Kimya, Biyoloji, Veterinerlik, Eczacılık, Tıbbi Biyoloji bölümlerinden mezun adaylar TUS Sınavı’na girebilirler. TUS, Temel Bilimler Sınavı ve Klinik TIP Bilimleri Sınavı olmak üzere iki kısımdan oluşur. Ayrıca Yerleştirme işleminin yapılabilmesi için dil yeterlilik şartı aranmaktadır. ÖSYM TUS Sınavı yılda 2 kez, İstanbul, Ankara ve İzmir sınav merkezlerinde yapılmaktadır.

TUS Konuları:

TEMEL Bilimler 1. Anatomi 2. Biyokimya 3.  Histoloji ve Embriyoloji 4.Mikrobiyoloji 5. Farmakoloji 6. Pataloji 7. Fizyoloji
KLİNİK Bilimler 1.
Dahiliye
2.
Pediatri
3.
Genel Cerrahi
4.
Kadın Hastalıkları ve Doğum
5.
Küçük Stajlar

 

En İyi TUS Dershanesi, ÖSYM TUS Sınavı
TUS Klinik Bilimler, Temel Bilimler ve TIPDİL Sınavı için İhtiyaç Duyduğunuz Tüm Yayınlar, En İyi Online TUS Dershanesi Nettekurs’ta Sizi Bekliyor!

TUS, Tıp Fakültesi öğrencilerinin ve mezunlarının eğitim süreçlerinde en çok zorlandıkları sınavlardan birisidir. Türkiye’de en zor olduğu düşünülen sınavların başında da Tıpta Uzmanlık Sınavı gelmektedir.  TUS Sınavı’na hazırlanmak gerçekten disiplin isteyen zorlu bir süreçtir fakat doğru çalışma programı ile TUS Sınavı’nda başarılı olmak sanıldığı kadar zor değildir.

ÖSYM TUS Sınavına Nasıl Çalışılır?

Çalışanlar kazanır sözü, sınava hazırlanan her adayın en çok duyduğu sözlerdendir. Fakat ÖSYM TUS sınavı için bu çok doğru bir söz değildir. Tıpta Uzmanlık Sınavı’nı çok çalışanlar değil, doğru çalışanlar kazanmaktadır. Sınav öncesinde ve sınav sürecinde profesyonel bir sınav yönetimi anlayışı oluşturmadan hazırlanan adaylar için sonuç hüsran olabilmektedir.

TUS Dershanesine Gitmek Gerekli Mi?

En çok sorular sorulardan birisi de TUS Hazırlık sürecinde dershaneye gitmenin gerekli olup olmadığı sorusudur. Bu sorunun cevabı kişisel özelliklere göre değişiklik gösterse de, TUS’ta profesyonel bir destek almadan başarılı olmak oldukça zordur. İleride yaşanacak maddi ve manevi kayıpların önüne geçebilmek adına, en doğru yöntem sizin için En İyi TUS Dershanesini bulmak ve sınava doğru motivasyonla çalışmaya başlamaktır.

Nettekurs TUS Online Kurs Yayınlarını ücretsiz deneyebilirsiniz. En İyi Online TUS Dershanesi Nettekurs ile Tıpta Uzmanlık Sınavını Kazananlar listesinde yerinizi alma fırsatını kaçırmayın!

 


En İyi Online TUS Dershanesi Nasıl Seçilir?

TUS Sınavı’na doğru hamlelerle çalıştığınızda 1,5 – 2 yıllık bir hazırlık süreci ile tüm Temel Bilimler ve Klinik Bilimler konularına tam anlamıyla hakim olmak mümkündür. Bir hekim adayına iyi gelen çalışma programı, bir başka aday için doğru olmayabilir. Bu yüzden kişisel motivasyonunuzu sağlayabilecek bir TUS Kursu seçmek oldukça önemlidir. Sınava hazırlık sürecinde kendinize zaman ayıracak boşluklar bırakabilmelisiniz. Bu yüzden yoğun çalışma temposu ile bütün zamanınızı alarak konuları bitirmeyi hedefleyen dershanelerle hazırlanmak iyi bir alternatif değildir. Aktif çalışma modeli ile doğru çalışma temposunu size kazandıran, soru farkındalığı yaratan kursu seçmelisiniz. Tüm bu seçim sürecinde ilk adım olarak TUS içeriklerini keşfetmenize olanak sağlayan dershaneleri tercih ederek, size en uygun olan anlatım şeklini bulabilirsiniz.

Nettekurs Online TUS Dershanesi Avantajları:

Online Eğitim, TUS gibi yoğun hazırlık gerektiren sınavlarda seçilebilecek en doğru yöntemdir. Çünkü gereksiz zaman kayıpları yaşamazsınız. Konu yetiştirme stresiniz azalacağı için netlerinizi artırmaya ve hız kazanmaya vakit ayırabilirsiniz. Nettekurs Online TUS Kursu, 10 yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübelerinin ışığında, uzman TUS Kadrosu ve profesyonel rehberlik ekibi ile iyi bir hekim olma ve alanınızda uzmanlaşma yolunda ihtiyaç duyduğunuz tüm desteği size sağlamaktadır. TUS’a hazırlığı kolaylaştıran TUS Yayınlarımız ile her ihtiyaca yönelik TUS Hazırlık programını hizmetinize sunmaktayız. Alanında Uzman hocalarımızın sadece En İyi Online TUS Dershanesi Nettekurs‘a özel hazırlamış olduğu, farklı ve etkili TUS dersleri ile tıp fakültesinden yeni mezun olmuş ya da sınava ilk kez hazırlanacak olan adaylardan, mezuniyeti üzerinden uzun zaman geçmiş hekimlere kadar geniş bir aday kitlesi için etkili bir çalışma süreci yaratıyoruz. Genel tekrar soru kampları, özel branş dersleri, sınırsız video tekrar hakkı ve 7/24 içeriklere erişme imkanı ile TUS Sınavı’nı kabusunuz olmaktan çıkarıyoruz! Üstelik kursumuzu satın alan adaylar, 2 yıl boyunca içeriklere ulaşmaya devam ediyor. Böylece sınava hazırlanmak için mezun olmanızı beklemeye gerek kalmadan, tek ücret ödeyerek 2 yıl kullanacağınız içeriğe sahip oluyorsunuz. Üstelik adaylarımızın sınava yönelik hiçbir eksiği kalmasın diye 255 saatlik TIPDİL Kursu’nu da adaylarımıza hediye ediyoruz.

Entegre TUS Hazırlık Kursu Paketlerimiz ve Klasik TUS Hızlandırılmış Hazırlık Programlarımız ile her ihtiyaca yönelik TUS Eğitimini veriyoruz. 7 Cilt Entegre TUS Kitap Serisi ve Tüm Branşların Yazılı Kaynakları ile TUS’a hazırlıkta gereksinim duyduğunuz tüm kaynak desteğini sağlıyoruz. Üstelik ders içeriklerimizi gereksiz detaylardan arındırılmış ve sınav odaklı bir yaklaşımla oluşturuyoruz. Multidisipliner eğitim anlayışı ile ortaya çıkan zengin ders içeriklerimizi 10 yıllık deneyimimiz ile birleştirerek fark yaratan bir TUS Hazırlık süreci geçirmenizi garanti etmekle kalmıyor aynı zamanda eğitimlerimizi en pratik ve en faydalı hale getirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Nettekurs Entegre TUS Kursu Nedir?

TUS Entegre Kursunda konular ders ders olarak değil sistem sistem anlatılır. Organ sistemlerinin (kardiyovasküler, gastrointestinal, üriner, sinir sistemi vb.) öncelikle anatomi ve fizyolojisi anlatılır. Ardından hastalıklardaki fizyopatolojik değişiklikler anlatılır. Klinik olarak ise dahiliye ve pediatri birleştirilerek hastalıkların mekanizmaları ve semptomatolojisi işlenir. En son olarak da tedavi prosedürleri ele alınır. Tedavi olarak farmakolojik ve cerrahi yaklaşımlar ele alınarak konuların kolay ve hızlı bir şekilde öğrenilmesi sağlanır. Entegre TUS Programımız toplam 30 bölümden oluşmaktadır. Hocamız tarafından özel olarak hazırlanan ve hizmetinize sunulan konu sonu soruları ve çözümleri her konunun soru ve çözümleri ile birlikte pekiştirilmesini sağlamaktadır.

Nettekurs Klasik TUS Hızlandırılmış Kursu Nedir?

TUS Klasik Hazırlık Programımızda konular branşların uzmanları tarafından her branşa özel olarak, ders ders anlatılmaktadır. Anatomi, Histoloji ve Embriyoloji, Fizyoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Tıbbi Patoloji, Tıbbi Farmakoloji, Dahiliye, Pediatri, Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Küçük Stajlar branşlarında Türkiye’nin En İyi Hocaları ile tamamen kursumuza özel hazırlanıp sunulmakta olan video dersler, deneme sınavları ve yazılı kaynaklar ile Tıpta Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavına yönelik tam teşekküllü bir hazırlık imkanı sunmaktayız. Klasik TUS Hızlandırılmış Kursumuzun içeriği tecrübeli TUS Hocalarımız tarafından gereksiz detaylardan arındırılmıştır. TUS’ta çıkması muhtemel konular ele alınarak detaylı ve akılda kalıcı bir şekilde anlatılmış, çıkmış ve çıkması muhtemel soru çözümleri ile pekiştirilmiştir.

Hekimlik mesleğinin kutsallığına inanan bir kurum olarak, hekimlerimizin sınav öncesinde ve sınav sonrasında hep yanlarındayız. Basit düşünmeyi öğreneceğiniz, TUS Konularına çalışmaktan keyif alacağınız aktif bir sınav hazırlık süreci geçirmek için tek yapmanız gereken nettekurs.com’a üye olmak. Deneme süresi boyunca tüm TUS Kursu yayınlarına erişebilir ardından memnun kalmazsanız denediğiniz içerikler için hiçbir ücret ödemezsiniz.
En İyi Online TUS Dershanesi Yalnızca Bir Tık Uzağınızda!

TUS Sınavları ile ilgili daha çok bilgi almak için TUS Kursu Blog Sayfamızdaki diğer yazılarımızı okuyabilir, görüş, öneri ve yorumlarınızı bizimle 7/24 paylaşabilirsiniz.

1 Yorum

  1. TUS Sınavı ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu aşağıda bulunan “Soru Sor” bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Uzman TUS Kadroumuz görüş / öneri, soru ve yorumlarınıza en kısa sürede dönüş sağlayacaktır!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz