Online ALES Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? En İyi Online ALES Kursu Hangisi?

1
6499

Online ALES Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? En İyi Online ALES Kursu Hangisi?

Günlük hayatın yoğunluğu içerisinde birçok işi aynı anda halletmemiz gerekiyor. Zaman artık hepimiz için oldukça değerli bir kavram. Bu yüzden zamanını verimli şekilde kullanmak isteyen adaylar, sınavlara hazırlıkta vakit kaybı yaşamamak adına ilk olarak Online Kursları tercih ediyor. Fakat onlarca seçenek arasından doğru kursu bulmak her zaman göründüğü kadar kolay olmayabiliyor. ALES Online Eğitim Yayınları ile Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı‘na nasıl hazırlanılır ve En İyi Online ALES Kursu nasıl seçilir? merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. ALES Sınavı zor mudur? Online ALES Kursu seçerken nelere dikkat edilmelidir? En İyi Online ALES Kursu Hangisi? gibi sorularınızın tüm cevaplarını, Sonbahar ve İlkhabahar ALES Sınavlarında puan artışı sağlayacak önemli ALES Hazırlık ipuçlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

ALES Sınavları Zor Mu?

Sonbahar ALES / 3 Sınavı yaklaşıyor. ALES Zor Mu? sorusu şimdiden adayların zihinlerini meşgul etmeye başlamış gibi görünüyor. Senelerce ALES Sınavına girdiği halde puanını yükseltemediği için hayallerini erteleyen birçok aday mecvut. Bu yüzden genel olarak ALES Sınavı zor bir sınav olarak düşünmek mümkün. ÖSYM ALES Sınavı, 50 Sözel ve 50 Sayısal alan testinden oluşan karma bir sınav. Adaylara bu 100 soru için 2,5 saat süre veriliyor. Sınava giren kişiler çoğunlukla süre sıkıntısı çektiği için başarısızlığa uğrayabiliyor. Fakat ALES Sınavı’ndan korkmaya gerek yok! Doğru sınav stratejisi ile hazırlanıldığında ALES’ten 80 ve üzeri bir puan almak sanıldığı kadar zor değil.

ALES’e Kendim Çalışarak Yüksek Puan Alabilir Miyim?

“Kursa gitmeme gerek var mı?” sorusu ALES’e hazırlanan çoğu adayın cevabını aradığı bir soru. ALES salt bilgiyi ölçen bir sınav olmadığı için 0’dan çalışmaya başlayan bir adayın doğru planlamayı yapması oldukça zor. Fakat unutmayalım ki, hayalleri büyük olan bir kişi için hiçbir şey imkansız değildir. ALES Sınavlarında doğru çalışma programını oluşturarak ve çok çalışarak başarıya ulaşmak zorlayıcı olsa da mümkündür. Ancak ALES, 5 Yıl gerçerliliği olan bir sınavdır. Yüksek Lisans, Doktora, Yurt Dışı Burs Başvuruları ve Okutmanlık, Uzmanlık Kadrolarına başvuruda ALES Puanı’nın yerleştirmeye etkisi çok büyüktür. Bu yüzden ileride tekrar tekrar sınavlara başvuru yapıp zaman kaybına ve maddi kayıplara uğramamak adına atılması gereken ilk adım uygun çalışma stratejisini kurmanızı sağlayacak profesyonel bir ALES Dershanesinden destek almak olacaktır. Doğru Online ALES Kursu‘nu seçerek vakit kaybetmeden ve risk almadan tek dönemde başarıya ulaşabilirsiniz!

En İyi Online ALES Kursu Hangisi, Online ALES Kursu
ALES’e Nettekurs Online ALES Kursu ile Eksiksiz Hazırlanın! ALES Matematik, Geometri, Sayısal Mantık, Sözel Mantık ve Türkçe ile İlgili İhtiyaç Duyduğunuz Tüm Yayınlar Yalnızca Bir Tık Uzağınızda!

Online ALES Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Online ALES Kursu ile sınava hazırlanmak birçok açıdan oldukça avantajlıdır. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için ALES Sınavına Online ALES Kursu ile Hazırlanmanın Avantajları blog yazımızı okuyabilirsiniz. Online ALES eğitimi alarak sınava hazırlanmaya karar verdikten sonra geriye “Hangi Online ALES Kursu’nu Seçmeliyim?” sorusu kalıyor.

1. Somut ALES Başarılarına sahip ve Uzaktan ALES Eğitimleri hakkında bilgi sahibi olan kursu bulmalısınız. Böylece deneme yanılma yolu ile değil tecrübenin getirdiği doğru vizyon ile başarıya ulaşmış olursunuz.
2. Konu Anlatımı önemlidir fakat zamanın çoğu buna ayrılmamalıdır. Konu Anlatımı dersleri haricinde Soru Çözümü Dersleri, Deneme Sınavları, Soru Kampları gibi zengin içeriklere sahip kurslarla sınava hazırlanmak daha avantajlıdır.
3. ALES Sınavına hazırlıkta soru çözümü çok önemli bir hamledir. Ders anlatımlarının yanında soru çözüm dersleri içeren ve Çıkmış ALES Soruları ile ilgili bilgi sahibi olan kursu tercih etmelisiniz.
4.ALES, zaman ile yarışılan bir sınavdır. Bu yüzden soru çözümünde hız kazanabilmek için doğru çalışma programını oluşturabilen bir kurs ile ALES’e hazırlanmalısınız.
5. Kişisel yeterlilikler ALES’e Hazırlıkta çok önemlidir. Sizin için kişisel olarak özel planlamalar yapabilen ve rehberlik desteği sunan bir Online ALES Kursu seçmeye özen göstermelisiniz.
6. Kayıt olacağınız Online ALES Kursu’nun eğitmen kadrosu da oldukça önemlidir. ALES Sınavlarının güncel içerikleri hakkında bilgi sahibi olan, yenilikçi ve uzman kadrosu olan kurslarla başarıya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

En İyi Online ALES Kursu Hangisi?

Bir kursun “En İyi” olabilmesi için, somut başarılara imza atmış olması ve aynı zamanda başarılarında istikrar göstermesi gereklidir. Nettekurs, 10 yılı aşkın tecrübesini, Özel ALES Eğitim metodları ile birleştirerek aktif bir çalışma süreci geçirmenizi amaçlar. Adaylarımız her sene istedikleri puanı alarak hayallerine kavuşmaktadır. Doğru çalışma stratejilerimiz sayesinde Nettekurs’da yüksek ALES Başarısı bir gelenek haline gelmiştir. Nettekurs Online ALES Kursu, Akademik Personel Sınavı’na hazırlıkta ihtiyaç duyduğunuz tüm desteği size sunmaktadır.

Online ALES Kursları‘mızı Bir de Kursiyerlerimizin Gözünden Dinleyin:


Nettekurs Online ALES Kursu:

Sınava yönelik ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmeti Online ALES Kurs Yayınlarımız ile sizlere sunuyoruz. Sınav yönetiminin, sınava çok çalışmak kadar önemli bir husus olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu yüzden tüm adaylarımıza özel çalışma programları hazırlıyoruz. Uzman kadromuz tarafından uyguladığımız aktif çalışma yöntemi ile tüm ALES Kursu katılımcılarımıza ALES Sınavı’nda puan artışı garantisi veriyoruz. ALES Sözel ve ALES Sayısal canlı derslerimize ek, ALES Kampı ve ALES Soru çözüm derslerimizin zengin ve güncel içerikleri ile basit düşünme, hız kazanma ve okuduğunu anlama becerilerinizi geliştiriyoruz.

Türkiye’de bir ilk olan “ücretsiz dene” uygulamamız ile, nettekurs.com’a üyelik oluşturmanızın ardından ALES Online Eğitim Yayınlarımızın tümüne ücretsiz olarak erişim sağlayabilirsiniz. Ardından memnun kalmazsanız, denediğiniz içerikler için hiçbir ücret ödemezsiniz. Şimdi üye olarak “En İyi Online ALES Dershanesi Hangisi?” hemen keşfetmeye başlayabilirsiniz!

ALES Sınavına Hazırlık Taktikleri:

1. ALES Sınavları’nın okuduğunu anlama, yorumlama, mantık yürütme ve analitik düşünmeye yönelik sorulardan oluşan bir sınav olduğunu unutmayın. Bu yüzden konu eksiklerinizi hızlıca kapatarak netlerinizi artırmaya yönelik çalışmaya başlayın.
2. ALES çıkmış soruları mutlaka çözün. Yanlış yaptığınız soruları inceleyerek, eksiğiniz olan konuları tekrar edin.
3. Bol kitap okuyun. Okuduğunuz kitap bölümleri ile ilgili notlar alın ve okuduğunuz bölümleri zihninizde tekrar yorumlayın. Bu sayede uzun metinleri okurken konsantrasyon kaybı yaşama ihtimaliniz gittikçe azalacaktır.
4. Çıkmış ALES Soruları incelenerek oluşturulan kaynaklardan kendinize deneme sınavları yapın. Deneme sınavı uygulayacağınız ortamın sessiz bir ortam olmasına özen gösterin ve mutlaka süre tutun.
5. ALES Sınavlarında süre kullanımı oldukça önemlidir. Yeterli zaman verilse tüm soruları çözmek bile olasıdır. ALES Sınavı’nda en büyük başarısızlık sebebi zamanı verimli kullanmamaktan kaynaklanmaktadır. Bu yüzden çalışma temponuzu gittikçe artırın. Daha kısıtlı zamanda daha çok soru çözmeye çalışın. Sınırlarınızı zorlamaktan çekinmeyin!
6. Motivasyon kaybı yaşamanız ve zaman zaman çalışmak istememeniz insani bir durumdur. Fakat zafere yalnızca pes etmeyenlerin ulaştığını unutmayın. Mutlaka takip ettiğiniz bir çalışma programına sahip olun.

7. Yapmış olduğunuz çalışma programının yoğunluğunu doğru ayarlamaya özen gösterin. Kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırın. Arada kısa molalar verin ve hayallerinizi kendinize sık sık hatırlatmaktan çekinmeyin.
8. Bu süreci yaşayan tek kişi siz değilsiniz. Bu yüzden karamsarlığa kapılmayın. Alacağınız sonucun 5 sene geçerli olduğunu göz önünde bulundurun ve bugün göstermiş olduğunuz çabayı geleceğe yapılan bir yatırım olarak düşünün.
9. Her gün mutlaka soru çözün. Çözdüğünüz sorularda yapmış olduğunuz hataları mutlaka not alın. Sınava girmeden önce yanlış yaptığınız sorulara tekrar dönerek bir daha çözmeye çalışın.
10. Her gün düzenli olarak spor yapmaya çalışın. Çalışma aralarınızda kısa yürüyüş molaları vererek kendinizi ödüllendirin. Beslenmenize özen gösterin ve kendinize güvenin.
11. Hedefinizi yüksek tutun ve çalışmaya başlamak için yarının çok geç olacağını unutmayın!

1 Yorum

  1. ALES ile ilgili tüm görüş, öneri, yorum ve sorularınızı aşağıda yer alan “SORU SOR” bölümünü kullanarak bizlere iletebilirsiniz. Yapmış olduğunuz yorumlara ve sorularınıza uzman ALES rehberlik ekibimiz tarafından en kısa sürede dönüş sağlanacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz