ALES Sınavına Online ALES Kursu İle Hazırlanmanın Avantajları

1
4322

ALES Sınavına Online ALES Kursu İle Hazırlanmanın Avantajları:

Üniversite son sınıfta olan, mezun olmuş ya da akademik kariyer hedefleyen kişiler, “ALES Sınavı ‘na nasıl hazırlanılır? Hangi Online ALES Kursu iyidir? ALES Online Kurs Yayınları ile hazırlanarak sınavda başarılı olabilir miyim?” gibi soruları sıkça soruyorlar. Bu bu yazımızda sınava hazırlanan adaylar için, Online ALES Kursu tavsiyelerimizi ve önerilerimizi paylaşacağız.

ALES Nedir?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, ÖSYM tarafından düzenlenen bir sınavdır. ALES Soruları sözel ve sayısal alana yönelik testlerden oluşur. 50 sözel ve 50 sayısal olmak üzere 100 sorudan oluşan sınavda adaylara 2,5 saat süre tanınır. ALES Sınavı ‘nın geçerlilik süresi 5 yıldır. Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, eğitim öğretim planlamacısı ve uzmanlık gibi kadrolara yapılacak olan atamalarda, lisansüstü eğitime giriş sınavlarında ve yurt dışına lisansüstü eğitim için gönderilecek adayların seçiminde adayların ALES Puanına sahip olması gereklidir. Bu yüzden ALES ‘e girenlerin sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bu artış doğrultusunda ALES Kurslarının sayısında da artış gözlenmektedir.

Peki En İyi ALES Kursu Nasıl Seçilir?

Yazımızın devamında ALES Kursu seçerken dikkat edilmesi gereken detayları ve Nettekurs ALES kursları hakkındaki bilgileri bulabilirsiniz. ALES ile İlgili aklınıza takılan diğer soruların cevapları için “ALES ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular” blog yazımızı okuyabilirsiniz.

ALES’e Nasıl Hazırlanabilirim?

ALES Sınavı, sözel ve sayısal testlerden oluşur fakat ALES soruları yalnızca salt bilgiyi ölçen sorular değildir. Okuduğunu anlama, yorumlama, analiz etme, mantık yürütme ve temel becerileri ölçmeye yönelik sorulardan oluşan sınavda, adayların başarılı olabilmeleri için aynı zamanda hızlı ve pratik olmaları gerekmektedir. ALES Hazırlık sürecinde bolca kitap okumak, çıkmış sınav sorularını çözmek ve ALES sınav süresine uyarak sık sık deneme sınavı yapmak önemli bir adımdır. Çıkmış ALES soruları analiz edilerek hazırlanmış kaynaklardan çalışmak da adaylara fayda sağlayacaktır.

Disiplinli ve Programlı Çalışmak ALES ‘te Başarılı Olmanın İlk Şartıdır.

Online ALES Kursu | Nette Kurs ALES
Nettekurs Online ALES Kursu ‘nu şimdi ücretsiz deneyebilirsiniz!

ALES Sınavı’na girenlerin sayısı arttıkça rekabetin arttığını söylemek de yanlış olmaz. Örneğin üniversiteler yüksek lisans ve doktora programlarına belirli sayıda öğrenci kontenjanı ayırırlar. Lisansüstü programlara kabul şartlarında ALES’in rolü bu yüzden çok büyüktür. Yıllarca kitap okumamış birisinin okuma ve anlama kabiliyetleri bir anda gelişmez. Bu yüzden kısıtlı bir zamanda en yüksek puanı elde edebilmek için yeterli altyapıya sahip olmayan kişiler, sınava girip belirli puan aralığında sıkışıp kalanlar, çalışma programına uyma konusunda disiplinli olmayanlar ve hayatın yoğunluğu içerisinde ALES Sınavı ‘na hazırlık için kendilerine yeterli zamanı ayıramayan adaylar için en iyi seçenek bir ALES Kursu ‘na kayıt yaptırmak olacaktır.  Bu kurs, yüz yüze, bireysel ya da Online ALES Kursu olabilir. Fakat birçok açıdan sınava Online ALES Kursu ile hazırlanmak yüz yüze eğitim almaktan daha pratik ve avantajlı olabiliyor.

Nettekurs ALES Online Kursu ile sınava hazırlanan katılımcıların Nettekurs ALES yorumlarını, bir de onlardan dinleyelim:

 


Online ALES Kursunun Avantajları:

1. Dersi kaçırdım derdi yok! Derslerin kaydını istediğin zaman tekrar dinleyebilirsin. 
2. Zaman ve mekan kısıtlaması yok! Dilediğin zamanda ve dilediğin yerde derse katılabilirsin.
3.  Vaktinin çoğunu yolda harcamazsın ve zamanını daha verimli kullanabilirsin.
4. Çayını ya da kahveni alıp en sevdiğin ortamda ders çalışabilirsin.
5. Daha az kişiyle derse katıldığın için sorularını daha rahat sorabilir, hocalarla iletişime daha rahat geçebilirsin.
6. Gürültülü sınıf ortamı yok! Konsantrasyon kaybı yaşamadan sessiz bir ortamda çalışabilme şansın olur.
7. Kendine uygun olan saati ve kursu seçebilir ya da dersin kaydını istediğin vakitte dinleyebilirsin.
8. Çok sayıda içeriğe yalnızca bir tıkla ve daha az ücret ödeyerek ulaşabilirsin.
9. Not tutmaya çalışırken konuyu kaçırmana gerek kalmaz. Ders içeriklerini istediğin hızda dinleyebilirsin.

Fakat doğru kursu seçmezsen, teknik problemler kabusun olabilir. Dersleri istediğin gibi takip edemeyebilirsin. Bu yüzden Online ALES Kursu tercih ederken alanında tecrübesi olan kursları tercih etmelisin. Öncelikli olarak demo dersleri izleyerek veya örnek derslere katılarak kurs hakkında fikir sahibi olabilirsin.        

 


Nettekurs Online ALES Kursu

nettekurs.com, alanında uzman ekibiyle uzun yıllardır ALES’e hazırlık sürecinde başarılara imza atmaya devam ediyor.  Aynı zamanda kamp, kurs, ders paketi ve deneme sınavı seçenekleri ile geniş bir kitleye hitap ediyor. ALES SAYISAL, ALES SÖZEL, HIZLANDIRILMIŞ ALES KURSU VE ALES KAMPI ve ALES DENEME SINAVI yayınlarımız adayların tüm ihtiyaçlarına cevap vermek için öğretmenlerimiz tarafından özenle hazırlanıyor. Paket içeriklerini satın alan öğrencilere, ALES için çıkmış ALES Soruları incelenerek özel olarak hazırlanmış kaynaklar ücretsiz olarak gönderiliyor. Ayrıca Nettekurs Online ALES Kursu ‘na erken kayıt yaptıran öğrencilerimiz, bir önceki yılın içeriklerine de kolayca erişebiliyor. Bu sayede yeni dönem kursları başlamadan öğrenci çalışmaya başlayabiliyor. Üstelik bunun için hiçbir ek ücret ödemiyor!

Nettekurs ALES Kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz, ücretsiz kayıt olabilir ve deneme süresi boyunca derslerimizi ücretsiz olarak izleyerek profesyonel öğretmen kadromuzun derslerine kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Dersler hakkında önceden fikir sahibi olmak, nasıl bir süreç yaşayacağınız hakkında deneyim kazanmak sınav hazırlık aşamasındaki süreci netleştirebilmek ve aklınızdaki soru işaretlerinden kurtulabilmek için çok önemlidir. Derslerin içeriklerini ve öğretmenlerin anlatış tarzlarını gördüğünüzde sizin için en doğru olan online kursu seçme şansınız olur. Bizler kurslarımıza çok güveniyor ve her aşamada öğrencilerimize gerekli desteği sağlıyoruz. Tüm bu ilginin ve profesyonelliğin bir sonucu olarak ALES sınavlarında sayısız başarıya imza attık. Nettekurs ALES Online Kurs Yorumlarına Nettekurs Yorumları sayfamızdan ulaşarak, üyelerimizin görüşlerini ve başarılarını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Siz de hemen şimdi üye olun, doğru Online ALES Kursu tercihi ile hayallerinize bir adım daha yaklaşma fırsatını kaçırmayın.

ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) ile ilgili diğer tüm yazılarımıza ALES kategori sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Aşağıda bulunan “Soru Sor” bölümünü kullanarak Online Dershane nettekurs.com ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu ve kurslarımız hakkındaki detayları sorabilir, Nettekurs Online Kurs yayınları ile ilgili yorumlarınızı ve görüşlerinizi hemen bize iletebilirsiniz. Uzman Danışmanlarımız soru ve yorumlarınızı en kısa sürede yanıtlayacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz