Ön Lisans KPSS Ne Zaman ? Lisans KPSS Ne Zaman ?

0
3355

Ön lisans KPSS Ne Zaman? Lisans KPSS Ne Zaman?

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) ÖSYM tarafından merkezi olarak gerçekleştirilmektedir. Her yıl birçok aday kamu kurumlarında görev alabilmek için KPSS sınavına girmektedir. KPSS sınavı ile lisans mezunları kamu kurumlarına atanabildikleri gibi ön lisans ve ortaöğretim mezunları için de kadro açılmaktadır. Bu yazımızda sınava girecek adaylara Ön lisans KPSS Ne Zaman? Lisans KPSS Ne Zaman sorularının cevabını vereceğiz. KPSS Ne Zaman sorusu lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için farklı cevaplara sahiptir.

Lisans KPSS ve Ön Lisans KPSS Farklı Tarihlerde mi ?

Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları KPSS sınavına farklı tarihlerde girmektedirler. Bu nedenle adaylar mezuniyet durumuna göre lisans KPSS ne zaman ve ön lisans KPSS ne zaman sorularına cevap aramaktadırlar.

ön lisans kpss ne zaman lisans kpss ne zaman

2018 yılında KPSS sınavının ilk ayağı olan genel kültür genel yetenek sınavı temmuz ayında yapılacaktır. Bu sınava tüm KPSS adayları katılmak zorundadır. Lisans KPSS sınavı ise genel kültür genel yetenek sınavı ile aynı ay içerisinde yani Temmuz ayında gerçekleşecektir. Ön lisans KPSS Kasım ayında ve ortaöğretim KPSS ise Ekim ayında yapılacaktır.

Ön Lisans KPSS Ne Zaman?

2018 yılında ön lisans KPSS, 4 Kasım 2018 yılında yapılacaktır. Ön lisans KPSS ne zaman sorusu ile birlikte birçok aday ortaöğretim KPSS tarihini de merak etmektedir. Ortaöğretim KPSS için ÖSYM tarafından belirlenen tarih 7 Ekim 2018 ‘dir.
Lisans KPSS ise ön lisans KPSS ve ortaöğretim KPSS sınavlarından farklı tarihte gerçekleşmekte ve adaylar alan bilgisi sınavlarına da girmektedirler.

Lisans KPSS Ne Zaman?

Lisans KPSS ne zaman sorusunun cevabı ise 2018 yılı için 28-29 Temmuz 2018 ‘dir. Alan bilgisi sınavı olarak bilinen lisans KPSS sınavı, kariyer kadroları olarak adlandırılan müfettiş yardımcılığı, uzman yardımcılığı gibi kadrolara atanmak için düzenlenmektedir. Genel kültür genel yetenek ve alan bilgisi sınavına katılan adaylar yeterli puanı aldıkları taktirde kurumların kendi sınavlarına da katılarak yazılı ve sözlü mülakat aşamalarını tamamlamak zorundadır.

KPSS Sınavı ‘na Nasıl Hazırlanmalıyım?

KPSS sınavı hakkında detaylı bilgi almak için nettekurs.com Blog Sayfamızı takip edebilir ve KPSS sınavına hazırlıkta eksiklerinizi tamamlamak için online dershanemizi ziyaret edebilirsiniz. Nettekurs.com, hayallerinize ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için canlı yayınları, e-sınavlar, çıkmış soru çözümleri ve zengin kaynakları ile yanınızda. Nettekurs.com online KPSS kursları, canlı yayın dersleri ile profesyonel eğitimi ve sınıf ortamını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Derslerimize konuk olmak, eğitmenlerimizle etkileşim halinde online dersleri takip edebilmek ve eksiklerinizi tamamlayabilmek için nettekurs.com ‘u ücretsiz deneyin! Aynı zamanda ücretsiz deneme süresi boyunca kapsamlı PDF kaynaklarımızı inceleyebilir ve konu anlatım videoları ile bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz