ALES Geçmiş Sınav Soruları Nelerdir ? ALES Çıkmış Sınav Soruları ve ALES Sınav Soruları

0
3689

Son 15 Yılın ALES Sınav Soruları!

ÖSYM ‘nin arşivinde yer alan ALES Geçmiş Sınav Soruları, soru tiplerinizi tanımanıza ve sınavın mantığını daha net kavramanıza yardımcı olacaktır. ÖSYM ALES Çıkmış Sınav Soruları arşivine ulaşmak için tıklayınız>> ÖSYM Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES Arşivi 

ALES sınav puanları adayların yüksek lisans başvurularında oldukça belirleyici. Değerlendirmede %50 ‘den fazla payı olan ALES puanlarını yükseltmek için ise adayların ALES Sınav Soruları hakkında detaylı bilgi sahibi olması gerekiyor. Hem mantıksal akıl yürütme hem de bilgi birikimi isteyen sorular ise en iyi ALES Çıkmış sınav soruları sayesinde anlaşılabiliyor.

ALES Geçmiş Sınav Soruları Nelerdir ? ALES Çıkmış Sınav Soruları

ales geçmiş sınav soruları
ALES Geçmiş Sınav Soruları Nelerdir ? ALES Çıkmış Sınav Soruları ve ALES Sınav Soruları
ALES çıkmış sınav soruları, her yıl ÖSYM internet sitesi üzerinden yayınlanıyor. ALES geçmiş sınav soruları Sözel 1-2, Sayısal 1-2 olmak üzere 4 farklı testte adaylara sunuluyordu. ALES Sınav soruları her test bölümünde 40 adet olmak üzere toplam 160 sorudan oluşuyordu.

ALES Sınav Soruları Dağılımı Nasıl?

Yapılan değişikliklerle birlikte uygulanacak yeni ALES ‘te ALES sınav soruları Sözel ve Sayısal olarak iki ana test başlığında toplanıyor. Her test 50 sorudan oluşuyor. ALES Sınav soruları, yapı ve konu dağılımı olarak ALES geçmiş sınav soruları ile benzerlik gösteriyor. 2013 yılına kadar her sene ÖSYM, ALES çıkmış sınav soruları ve cevap anahtarlarının tamamını internet sitesi üzerinden yayınlıyordu.

ALES Geçmiş Sınav Sorularına Nereden Ulaşabilirim?

Sorularına 2013 yılında alınan kararla birlikte ÖSYM ALES kitapçıklarının ve cevapların yalnızca %10 ‘luk kısmını adaylarla paylaşıyor.  Aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ÖSYM ‘nin arşivine ulaşabilir ve 2002 yılından bu yana yapılan tüm ALES Sınav sorularını görüntüleyebilirsiniz. ALES çıkmış sınav soruları ve çözümleri ile ilgili bilgi alabilmek, ALES geçmiş sınav soruları ile ilgili videoları izleyebilmek için blog sayfamızı inceleyebilirsiniz>>ALES 2017 Soruları ve Çözümleri

ALES ‘E Nasıl Hazırlanabilirim?

Nettekurs.com, hayallerinize ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için canlı yayınları, e-denemeler, ALES çıkmış soru çözümleri ve zengin kaynakları ile hizmetinizde. Nettekurs.com online ALES kursları, canlı yayın dersleri ile profesyonel eğitimi ve sınıf ortamını parmaklarınızın ucuna getiriyor. E-Sınavlarımızla ALES Sınav Sorularına en benzer soruları çözebilir ve ALES çıkmış sınav sorularına hakimiyetinizi arttırabilirsiniz. Derslerimize konuk olmak, eğitmenlerimiz ile etkileşim halinde eksiklerinizi tamamlamak ve PDF kaynaklarımızdan faydalanmak için hemen nettekurs.com’u ücretsiz deneyin!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz