E-YDS Nerede Yapılıyor? E-YDS Sınav Merkezleri Nerede?

2
13788

E-YDS Nerede Yapılıyor? E-YDS Sınav Merkezleri Nerede?

E-YDS sınavı, YDS sınavının elektronik ortamda gerçekleştirilen halidir. Adaylar için yeni olan bu teknik; sınavın nasıl uygulanacağı, nerede yapılacağı gibi soruları da beraberinde getiriyor. Bu noktada birçok adayın ilk aklına gelen E-YDS nerede yapılıyor sorusu. E-YDS ‘ye katılanlar, bilgisayarda görüntülenen sorulara ekran üzerinde işaretleme yaparak cevap veriyorlar. YDS sınavında herhangi bir kontenjan belirlenmezken E-YDS sınavı için her yıl sınırlı kontenjan bulunuyor ve kontenjanlar genelde ilk günden dolmuş oluyor. Peki E-YDS Nerede Yapılıyor? E-YDS, ÖSYM tarafından belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştiriliyor. E-YDS Merkezleri, Ankara, İstanbul ve İzmir ‘de bulunuyor. Yazımızda E-YDS Nerede Yapılıyor sorusuna cevap verirken adaylara E-YDS Sınav Merkezleri hakkında da bilgi aktarmayı amaçlıyoruz. E-YDS Hakkında detaylı bilgi almak için blog yazılarımızı takip edebilirsiniz. >> E-YDS Başvuru,E-YDS Başvuru Tarihleri ve E-YDS Başvuru Ücretleri

e yds nerede yapılıyor

E-YDS Nerede Yapılıyor?

Elektronik ortamda gerçekleşen sınav, E-YDS Sınav merkezlerinde bulunan bilgisayarlar ile yapılıyor. E-YDS merkezleri, sadece 3 ilde bulunuyor. Ankara, İstanbul ve İzmir ‘de bulunan E-YDS Sınav Merkezleri, güvenlik kameralarıyla izleniyor ve adayların metal eşya ile sınıflara girmesine izin verilmiyor. Adayların sınava çanta ile katılmasına da izin verilmediği için E-YDS sınav merkezleri içerisinde emanetçi kabinleri, emanet dolapları bulunuyor. Böylece adaylar eşyalarını sınav bitimine kadar güvenle saklayabiliyorlar. Ayrıca sınıflarda bulunan tuvaletler sınav süresince kullanılabiliyor. E-YDS Merkezleri içerisindeki bilgisayarların ekranında kullanım kılavuzları da yer alıyor. Adaylar soru cevabını silme, cevaplarda değişiklik yapma, sınavı başlatma ve tamamlama ile ilgili talimatları kılavuzu inceleyerek gerçekleştirebiliyorlar.

E-YDS Sınav Merkezine Götürülmesi Gereken Evraklar Neler?

Tıpkı YDS Sınavında olduğu gibi adaylar sınava giderken yanlarında ‘Sınav Giriş Belgesi’ ve nüfus cüzdanı bulundurmak zorunda. E-YDS Sınav Merkezleri tarafından sağlanan bilgisayarları kullanabilmek için adayların kişisel bir bilgisayarı kullanma becerisine sahip olması da gerekiyor.

E-YDS Merkezleri Nerede?

E-YDS Nerede Yapılıyor sorusuna cevap aldıktan sonra bulunduğunuz ildeki E-YDS Sınav Merkezi hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz. Bunun için ÖSYM mobil uygulamasını indirerek sınav giriş bilgileri sekmesinden harita fonksiyonunu kullanabilirsiniz. Google Haritalar üzerinden E-YDS Merkezlerini Görüntülemek için tıklayın>>Ankara E-Sınav Merkezi, İzmir E-Sınav Merkezi, İstanbul E-Sınav Merkezi

İstanbul ve Ankara sınav merkezleri hakkındaki blog yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Ankara E-YDS Sınav Merkezi Nerede?

iStanbul E-YDS Sınav Merkezi Nerede?

E-YDS ‘Ye Nasıl Hazırlanabilirim?

E-YDS sınavı hakkında detaylı bilgi almak için nettekurs.com Blog Sayfamızı takip edebilir ve E-YDS sınavına hazırlıkta eksiklerinizi tamamlamak için online dershanemizi ziyaret edebilirsiniz. Nettekurs.com, hayallerinize ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için canlı yayınları, e-sınavlar, çıkmış soru çözümleri ve zengin kaynakları ile yanınızda. Nettekurs.com online E-YDS kursları, canlı yayın dersleri ile profesyonel eğitimi ve sınıf ortamını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Derslerimize konuk olmak, eğitmenlerimiz ile etkileşim halinde online dersleri takip edebilmek ve eksiklerinizi tamamlayabilmek için nettekurs.com ‘u ücretsiz deneyin! Aynı zamanda ücretsiz deneme süresi boyunca kapsamlı PDF kaynaklarımızı inceleyebilir ve konu anlatım videoları ile bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz!

2 YORUMLAR

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz