Ankara E-YDS Sınav Merkezi ve E-YDS Ankara Sınav Yeri

0
30751

Ankara E-YDS Sınav Merkezi ve E-YDS Ankara Sınav Yeri

E-YDS, yıl içinde birçok farklı tarihte İstanbul, Ankara ve İzmir ‘de gerçekleştiriliyor. Özellikle İstanbul ve Ankara illerinde sınava olan ilgi oldukça yoğun. Adaylar sınavlara başvurularını yapmalarına rağmen Ankara E-YDS Sınav Merkezi Hakkında birçok adayın aklında soru işareti bulunuyor. Bunun nedeni sınava internet üzerinden başvuru yapan adayların sistemde sınav merkezi seçeneğini yalnızca ‘ANKARA/ÇANKAYA’ olarak görmeleri. E-YDS Ankara Sınav Yeri bilgisi sınava ilk kez katılacak adayların sınav günü doğru yerde ve doğru zamanda hazır bulunabilmeleri için oldukça önemli. E-YDS Ankara, her yıl Ankara E-YDS Sınav Merkezi içerisinde yapılıyor. E-YDS Ankara sınav yeri, Esenboğa havalimanı yakınında; Çubuk yolu üzerinde bulunuyor. Yazımızda E-YDS Ankara ile ilgili genel bilgi bulabileceğiniz gibi E-YDS Ankara Sınav Yeri için yol tarifi de alabileceksiniz. E-YDS Nerede Yapılıyor?  yazımızın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

ankara e-yds sınav merkezi

E-YDS Ankara Sınav Yeri Neresi?

E-YDS Ankara; İstanbul ve İzmir ile aynı gün ve aynı saatte, tek bir soru kitapçığı ile gerçekleşiyor. Sınava Ankara ‘da katılmak isteyen tüm adaylar için ise E-YDS Ankara Sınav Yeri Esenboğa Havalimanı yakınında bulunan Ankara E-YDS Sınav Merkezi olarak belirlenmiştir. ÖSYM sınav giriş belgesi alma sisteminde adayların gördüğü ‘ANKARA/ÇANKAYA’ ifadesi Çubuk Yolu ‘nda bulunan bu tek sınav merkezini ifade ediyor. Yani sınava Ankara ‘da girecek adayların hepsi tek bir merkezden sınava katılacak. 2016 yılında hizmete açılan bu bina 5000 kişilik kapasiteye sahip. İçerisinde emanet dolapları bulunan Ankara E-YDS Sınav Merkezi, emanetçi sorununu da ortadan kaldırıyor. Adaylar bekleme salonunda bulunan emanetçi kısmına eşyalarını bırakabiliyorlar. Ayrıca sınav süresince sınıflarda bulunan tuvaletler kullanılabiliyor. E-YDS Ankara Sınav Yeri, şehir merkezinden uzak olduğu için adayların sınav günü gerçekleştirebilecekleri bir ulaşım planına sahip olması gerekiyor.
Ankara E-Sınav Merkezi: Özal Bulvarı Çubuk Yolu 1.km 06670 Akyurt/ANKARA

ANKARA E-YDS SINAV MERKEZİ EN KOLAY ULAŞIM SEÇENEKLERİ NELERDİR?

E-YDS Ankara Sınav Yeri, uzak olmasına rağmen farklı toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilen bir bölgede yer alıyor. Adayların bulundukları bölgeden sınav yerine olan mesafeyi hesaplayarak yolda geçecek zamanı belirlemeleri sınav saatini kaçırmamaları için oldukça önemli. Arabası olan adaylar araçları ile doğrudan sınav yerine gidebilecekleri gibi Esenboğa Havalimanı üzerinden de ulaşım sağlayabilirler. Havalimanına vardıktan sonra aracınız yoksa taksi çağırabilir ve en fazla 10 dakika içerisinde sınav merkezinde olabilirsiniz. Ayrıca adaylar ÖSYM tarafından E-YDS Ankara için sağlanan ve merkez ile Ankara E-YDS Sınav Merkezi arasında ulaşım sağlayan servisleri de kullanabilirler. Servis bilgileri her yıl sınav öncesinde ÖSYM internet sitesi üzerinden açıklanmaktadır.

Sınav merkezine ulaşım için diğer seçenekler;

AŞTİ Terminalinden kalkan BELKO Esenboğa otobüsleri
Sıhhiye ‘den kalkan 487 numaralı otobüsler
Ulus ‘tan kalkan Çubuk Belediyesi kontrollü beyaz midibüsler. Bu seçenekleri tercih edecek adaylar Kızılay merkez üzerinden metro ile AŞTİ, Sıhhiye ve Ulus ‘a ulaşabilirler.

E-YDS hakkında detaylı bilgi almak için nettekurs.com Blog Sayfamızı takip edebilir ve E-YDS sınavına hazırlıkta eksiklerinizi tamamlamak için online dershanemizi ziyaret edebilirsiniz. Nettekurs.com, hayallerinize ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için canlı yayınları, e-sınavlar, çıkmış soru çözümleri ve zengin kaynakları ile yanınızda. Nettekurs.com online E-YDS kursları, canlı yayın dersleri ile profesyonel eğitimi ve sınıf ortamını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Derslerimize konuk olmak, eğitmenlerimiz ile etkileşim halinde online dersleri takip edebilmek ve eksiklerinizi tamamlayabilmek için nettekurs.com ‘u ücretsiz deneyin! Aynı zamanda ücretsiz deneme süresi boyunca kapsamlı PDF kaynaklarımızı inceleyebilir ve konu anlatım videoları ile bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz