E – YDS Soruları Nelerdir? E – YDS Çıkmış Soruları Nelerdir?

0
10579

E-YDS Soruları Nelerdir? E-YDS Çıkmış Sorular Nelerdir?

ÖSYM E-YDS Kılavuzu’ nda da belirtildiği gibi E-YDS ve YDS, içerik ve amaç bakımından eşdeğer sınavlardır. Peki sınavlar eşdeğerse YDS ve E-YDS soruları da aynı mı? Sınavın nasıl yapıldığından ve E-YDS YDS farkından önceki yazılarımızda söz etmiştik. Bu yazımızda ise ‘E-YDS soruları kolay mı, E-YDS çıkmış sorular ve cevapları dokümanlarına nereden ulaşabilirim?’ gibi sorularla sınavın içeriği hakkında bilgi vereceğiz.
e-yds soruları, e-yds çıkmış soruları, e-yds soru ve cevapları,e-yds soruları pdf

E-YDS Soruları ve YDS Soruları Aynı Mı?

E-YDS, YDS sınavıyla amaç ve geçerlilik olarak aynı olan ve YDS’ ye eşdeğer sayılan bir e-sınavdır. Peki E-YDS soruları da YDS sınavıyla aynı mı?

E-YDS, online sınav kolaylığı sayesinde sık sık düzenlenir ve YDS’ ye olan talebin karşılanmasına yardımcı olur. Dolayısıyla neredeyse her ay düzenlenen E-YDS’ nin soru ve cevapları, YDS’ den farklıdır. Fakat, iki sınav da yapı ve amaç olarak aynı olduğu için E-YDS soru sayısı, soru dağılımı ve konuları YDS ile aynıdır. Her iki sınavda da 80 soru bulunur. Kelime bilgisi, gramer bilgisi, cloze test, paragraf tamamlama gibi soru tipleri E-YDS sorularında da karşımıza çıkar. >> YDS En Çok Çıkan 1000 Kelime

E-YDS Çıkmış Soru ve Cevapları Nelerdir?

ÖSYM, diğer sınavlar gibi çıkmış E-YDS sorularını internet üzerinden paylaşmadığı için E-YDS sorularına rahatça ulaşılamayabiliyor. Bu nedenle E-YDS soruları kolay mı? konu dağılımı nasıl gibi sorular hazırlık sürecinde sık sık merak konusu oluyor.

İnternette tüm deneme halinde E-YDS sorularına ulaşmak maalesef pek mümkün değil. Fakat ÖSYM’ nin paylaştığı son 10 yılın YDS çıkmış soruları, E-YDS sorularını anlamanıza yardımcı olacaktır. Özgün sorulardan yola çıkarak hazırlanan E-YDS soruları pdf halinde de internette mevcuttur. Online eğitim siteleri, video ve pdf kaynakları sayesinde e-yds sorularına benzer soruları görebilmeniz için en iyi adreslerdendir. Ayrıca online deneme imkanı sağlayan online dershaneleri tercih ederek online sınav sistemine daha etkin hazırlanabilirsiniz. Bilginizi online ortamda sınayabileceğiniz, video dersleri tekrar tekrar izleyerek konu tekrarı yapabileceğiniz ve E-YDS soruları pdf dokümanlarıyla dilediğiniz yerde çalışabileceğiniz Nettekurs Online E-YDS Kursu bu konuda beklediğinizden fazlasını sunacaktır. >> Online E-YDS Kursu Ücretsiz Dene!

E-YDS Soruları Kolay Mı?

YDS’ ye olan talebin yoğunluğu ve sınav sorularının zor olduğunu düşünenler nedeniyle YDS’ nin alternatifi YÖKDİL ve E-YDS ortaya çıkmıştır. YÖKDİL soruları sağlık, sosyal ve fen bilimleri için özel sorular içermesi nedeniyle birçok adaya göre daha kolaydır. E-YDS ise online sınav sistemi sayesinde YDS’ ye olan talebi dengelemektedir. YÖKDİL gibi YDS’ nin muadili olarak ortaya çıkan E-YDS, bu noktada E-YDS soruları kolay mı? sorusunu akıllara getirmiştir. E-YDS soruları ve cevaplarının YÖKDİL soruları gibi kolay olduğu düşünülmüştür. Fakat, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, E-YDS soruları ve YDS soruları eşdeğerdir. E-YDS çıkmış soruları ve çıkmış YDS soruları karşılaştırdığımızda da benzer yapı ve zorlukta sorular karşımıza çıkar.

E-YDS Soruları PDF ve Dokümanlarını Nerede Bulabilirim?

E-YDS soruları ile ilgili internette bulabileceğiniz ilk kaynak ÖSYM Örnek Sınav Sorularıdır. ÖSYM tarafından oluşturulan modül, tüm E-YDS çıkmış soruları içermese de sınava girecek kişilerin sınav ara yüzünü tanımasını amaçlar. Fakat elbette sınav hazırlık sürecinde e-yds kelimelerini, uzun cloze test sorularını ve diğer e-yds soru tiplerini tanımanıza yardımcı olacak bol miktarda soru çözmeniz gerekir. Bunun için YDS kaynaklarından faydalanabilirsiniz. E-YDS, tamamen YDS soru kalıplarına, kelimelerine ve soru dağılımına bağlı kalınarak hazırlanmış bir sınavdır.

Eğer E-YDS soruları pdf dokümanlarını tamamlayacak e-yds tüyolarını gösteren video derslere ulaşmak istiyorsanız Nettekurs Online E-YDS Eğitimleri’ nde hemen ücretsiz üyelik oluşturabilirsiniz! Dilerseniz canlı derslere konuk olabilir ve online denemelerde hız kazanabilmek için E-YDS deneme modüllerinden faydalanabilirsiniz.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz