DUS Sınav Başvurusu – DUS Sınavı Zor mu, Nasıl Çalışılmalı?

0
3723

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/nettekurs/public_html/blognettekurs.com/wp-content/plugins/cbxdynamicsidebar/public/class-cbxdynamicsidebar-public.php on line 118

DUS Sınav Başvurusu – DUS Sınavı Zor mu, Nasıl Çalışılmalı?

Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) ÖSYM tarafından Ankara’da yapılmakta olan bir sınavdır. DUS sınavına diş hekimliği alanında uzmanlaşmak isteyen hekimler başvurabilmektedir. DUS Sınav Başvurusu için gerekli olan dokümanlar ve formlar ÖSYM’nin web sayfasından görüntülenebilmektedir. DUS sınavına katılacak adayların bankalar aracılığıyla sınav ücretlerini yatırmalarının ardından ÖSYM’nin web adresi üzerinden başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. 2019 yılı için DUS Sınav Başvurusu 30.07.2019-08.08.2019 tarihleri arasında başlayacaktır. 29 Eylül’de yapılacak DUS sınavının geç başvuruları ise 28.08.2019 tarihinde bir gün için saat 23.59’a kadar yapılabilecektir.

e-yds soruları, e-yds çıkmış soruları, e-yds soru ve cevapları,e-yds soruları pdfAdayların atamalarının yapılabilmesi için sınav sonuçlarıyla birlikte dil yeterliliği de aranmaktadır. Bu minvalde DUS Sınav Başvurusu yapacak olan adayların ÖSYM’ce gerçekleştirilen yabancı dil sınavlarından ya da eşdeğerliliği kabul edilen diğer sınavlardan 50 puan ve üzerinde bir puan almaları gerekmektedir. Adayların başvurularında bu hususu mutlaka göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. YDS, YÖKDİL ve TIPDİL sınavlarından alınacak olan yabancı dil sınav puanlarının DUS Sınav Başvurusu için yabancı dil geçerliliği bulunmaktadır. Bu dil sınavlarına hazırlık sürecinde başarı garantisi veren nettekurs.com ‘un Online YDS Kursu  Online YÖKDİL Kursu  Online TIPDİL Kursu programlarının tüm içeriklerini ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

DUS Sınavı Zor mu, Nasıl Çalışılmalı?

Sınavların çoğunda hazırlık aşamasında adayların kafasında olduğu gibi bu sınav için de DUS Sınavı Zor mu, Nasıl Çalışılmalı? sorusu olabilir. Bu soruların belirli oranda adayların kafasında olması normal, hatta gereklidir. Kaygı düzeyi aynı zamanda başarı için olmazsa olmazlardan biridir.  Bu tanımlamadan yola çıkarak DUS Sınavı Zor mu Nasıl Çalışılmalı? sorusuna cevap verebiliriz. Öncelikle kabul etmek gerekir ki DUS sınavı da diğer sınavlar gibi belirli bir süreç ve ön hazırlık istemektedir. Bu bakımdan iyi bir hazırlık dönemi kuşkusuz sınavda yakalayacağınız başarıyı doğrudan etkilemektedir. nettekurs.com iyi bir DUS hazırlık süreci geçirerek Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavı sürecinde başarıya ulaşabilmeniz için gerekli olan eğitimi internet üzerinden sunduğu Online DUS Kursu içerikleriyle parmaklarınızın ucuna DUS taşımaktadır.

Bir sınavın zorluk ve kolaylık derecesi hazırlanılan sınav sürecinden bağımsız değildir. DUS sınavı için nasıl bir hazırlık süreci geçirilmelidir sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz veya DUS Sınavı Zor Mu? DUS Sınavı Hakkında Merak Edilenler yazımızı inceleyerek DUS hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

DUS Sınavına Hazırlanırken Nasıl Çalışılmalı?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir sınavın zorluk/kolaylık algısı kişiden kişiye değişmekle birlikte, özellikle DUS gibi sınavlar için, herkesçe mutabakat sağlanmış bir kanaat oluşması da zordur. DUS Sınavı Zor Mu, Nasıl Çalışılmalı? sorusu bu noktada önemlidir.  Sınav konularının yoğunluğu, soru sorulma tekniği ve sınav uygulamalarında karşılaşılan soru tipleri karşısında iyi bir strateji geliştirmek için birçok alanda nitelikli bir hazırlık döneminden geçmek gerekir. Bu aşamada ilk odaklanılması gereken durum bireysel motivasyonun sağlanmasıdır. DUS sınavı için özgüveni sağlanmış, hedefleri belirlenmiş ve bilişsel düzeyde odaklanılmış bir sınav hazırlık programı kişisel anlamda hazırlığın büyük bir parçasını oluşturmaktadır. Fakat bireysel aşamada bir psikolojik hazırlık süreci tek başına yeterli değildir.

Günümüz söz konusu olduğunda özellikle de DUS sınavı gibi bir sınav hazırlık süreci için zamanı doğru kullanabilmek önem arz etmektedir. Bu anlamda 7 gün 24 saat boyunca internetin olduğu her yerden erişim sağlayabileceğiniz ve zaman yönetimi konusunda elinizi güçlendiren nettekurs Online DUS Eğitim içerikleri zamanı doğru ve verimli bir şekilde kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Buna ek olarak DUS sınavında başarı elde etmenin en önemli aşamalarından bir diğeri de doğru kaynak seçimidir. nettekurs.com Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin en iyi hocalarından meydana gelen DUS eğitmen kadrosu ile güncel, gereksiz ayrıntılardan arındırılmış, ÖSYM DUS formatı ile yüzde yüz uyumlu kaynakları ile Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ‘na başvuran adayları başarıya taşımaya devam etmektedir. Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı içeriklerini ücretsiz üyelik formunu doldurarak hemen ücretsiz deneyebilirsiniz online dus kursu ücretsiz dene

DUS Sınav Başvurusu ve DUS Sınavı Zor mu, Nasıl Çalışılmalı? konuları ile ilgili diğer sorularınızı sayfanın alt kısmında bulunan yorum yap bölümünde paylaşabilirsiniz. Uzman danışmanlarımız en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz