YDS En Çok Çıkan 1000 Kelime | En Çok Çıkan YDS Kelimeleri PDF

0
21590

YDS Kelimeleri PDF Dokümanları ve En Çok Çıkan 1000 Kelime

İngilizce sınavlarında başarılı olmanın altın kurallarından bir tanesi de kelime bilgisidir. Tüm ingilizce sınavlarında olduğu gibi bu durum YDS için de geçerli… Peki YDS ‘de başarıyı yakalamak için hangi kelimeleri ezberlemek gerekir? YDS en çok çıkan kelimeler nelerdir? Birçok aday sınava hazırlanmak için gördüğü her kelimeyi ezberleyerek yanlış bir çalışma planı uygulamaktadır. Bu yazımızda, aynı hataya düşmeden, sık sorulan kelimeler ile ezber yapabilmeniz için en çok çıkan YDS kelimeleri PDF doküman halinde paylaşacağız. YDS en çok çıkan 1000 kelime ile hazırlanan bu listeye eklenecek 3000 kelimeyi daha görebilmek ve online YDS eğitimlerine hiçbir ücret ödemeden eişebilmek için hemen Ücretsiz Deneme Sürenizi Başlatın!
yds kelimeleri pdf, yds en çok çıkan kelimeler, yds en çok çıkan 1000 kelime

YDS En Çok Çıkan Kelimeler Nelerdir?

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı; kelime bilgisi, gramer, cümle yapıları ve okuduğunu anlama gibi farklı kriterlerle adayın yabancı dil seviyesini ölçen çoktan seçmeli bir sınavdır. YDS ‘deki konuları, soru türlerini ve güncel soru dağılımını öğrenmek için YDS Konuları ve Güncel Soru Dağılımı yazımıza göz atabilirsiniz. Burada da görebileceğiniz gibi YDS ‘de yalnızca kelime bilgisini ölçen sorular, sınavdan geçer puan almak için tek başına yeterli değildir. Fakat sınavda sıkça üzerinde durulan ayrıca her soruda ihtiyacınız olacak okuma anlama becerisi için kelime bilgisi olmazsa olmazdır. Bu nedenle kelime haznenizi YDS en çok çıkan kelimeler ile doldurmak sınav puanınızı olumlu etkileyecektir. YDS sınavı genel olarak akademik yükseltme işlemleri için kullanıldığından ‘en çok çıkan YDS kelimeleri’ ,çoğunlukla akademik dilde tercih edilen, günlük konuşma dışında makale ve bilimsel metinlerde de sıkça kullanılan kelimelerdir. Yazımızın devamında en çok çıkan YDS kelimeleri PDF halinde yer alacaktır.

YDS En Çok Çıkan 1000 Kelime Hangileridir?

İngilizce kelime ezberlemek elbette kolay bir iş değildir. Yeni kelimeler kelime haznesine eklendikçe geçmiş öğrenilenleri tekrar etmek ve cümle içinde kullanarak pekiştirmek gerekir. Bu nedenle sınava hazırlanırken doğru kelimelerle çalışmak, en az sınava günü gününe çalışmak kadar önemlidir. Sözlüğü açıp gördüğünüz her kelimeyi ezberlemek hem size zaman kaybettirecek hem de zihninizin asıl önemli kelimeleri hatırlamasını zorlaştıracaktır. Bu nedenle son 10 yılın çıkmış YDS soruları incelenerek oluşturulan YDS en çok çıkan kelimeler listesi ile çalışmak sınavda işinize yarayan daha çok bilgiye ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Paylaşacağımız YDS kelimeleri PDF dokümanında fiil, bağlaç, phrase, preposistion, sıfat ve zarf halindeki tüm YDS çok çıkan kelimeler yer almaktadır.

YDS Kelimeler PDF dokümanına yandaki linke tıklayarak ulaşabilir >> YDS En Çok Çıkan 1000 Kelime

Nettekurs Online YDS Kursu ‘nda canlı dersler, video ve PDF kaynaklarla yaklaşık 4000 YDS çok Çıkan Kelime kaynağına ulaşabilirsiniz!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz