DGS Taban Puanları ve Kontenjanları Nelerdir? Güncel DGS Taban Puanları

0
3816

DGS Taban Puanları ve Kontenjanları

Taban puanlar ve kontenjanlar, adayların tercih edebilecekleri bölümleri, üniversitelerin bölümlere kabul sırasında baz aldığı puanları gösteren hem tercih döneminde hem de hedef belirlemek için adayların sıkça başvurduğu verilerdendir. Dikey geçiş sınavı sayesinde ön lisans eğitimlerini 4 yıllık lisans eğitimine tamamlayacak adaylar özellikle kendi bölümlerinden hangi alanlara geçiş yapabilirler, hangi alanda ne kadar kontenjan var, hedefledikleri bölüm için ortalama kaç net gerekiyor öğrenmek için DGS taban puanları ve kontenjanları listesinden bilgi alabilmektedir. Bölüm bölüm DGS taban puanları listesini ve DGS kontenjanları verilerini yazımızın devamında paylaşılan dosyalarda bulabileceksiniz.

Taban Puan Nedir?

Tercih dönemlerinden sonra her sınav için ÖSYM tarafından üniversitelerin taban puanları listesi oluşturulur. Üniversitelerin bölümlerine göre teker teker ayrılan bu listede yer alan taban puanlar, bölümlere yerleşen en düşük puanlı adayın sınav sonucunu göstermektedir. Üniversiteler, puanı taban ve tavan puanlar arasında kalan öğrencileri kontenjan sayısı dahilinde kabul etmiş demektir. Peki DGS taban puanları ve kontenjanları nelerdir? DGS kontenjanları ve DGS taban puanları listesi açıklandı mı?

DGS Taban Puanları Nelerdir?

dgs taban puanları, dgs kontenjanları, dgs taban puanları ve kontenjanlarıMerkezi Yerleştirme ile Dikey Geçiş Yapılacak Lisans Programları ve Ön Lisans Mezuniyet Alanlarına Göre Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları ndaki tüm taban puanları göstermektedir. Bu bölümler arasından hedefiniz ne olursa olsun, taban puanı yüksek bir üniversiteyi hedefliyor olsanız bile Online DGS Eğitimleri ile unutulmuş bilgileri tazeleyebilir, en güncel soru tiplerini öğrenebilir ve canlı derslere katılarak özel ders verimini ekranlarınıza taşıyabilirsiniz. >> Online DGS Kursu Ücretsiz Dene!

DGS Taban Puanları ve Kontenjanları Nelerdir?

DGS taban puanları kadar üniversitelerin DGS kontenjanları da adayların yerleştirme sürecini etkilemektedir. Dikey geçiş yapılabilecek bölümler için açılan kontenjanların dolması, adayın tercih sıralamasındaki diğer seçeneklerinin ön plana çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle DGS tercihleri yapılırken DGS puanları ve DGS kontenjanları birlikte değerlendirilmelidir.

En güncel DGS puanları ve DGS kontenjanları listesi için tıklayın !! >> DGS Taban Puanları ve Kontenjanları

Hedeflediğiniz üniversitenin DGS puanlarına bakmadan önce DGS deneme sınavlarından aldığınız sonuçları DGS Puan Hesaplama Motorumuza girerek tahmini sınav sonucunuzu öğrenebilir ve hedeflerinize ne kadar yakın olduğunuzu tespit edebilirsiniz.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz