DGS Online Deneme Sınavları ile Eksiklerinizi Kapatın! Online DGS Deneme Sınavı Çözerek DGS Sınavı’na Nasıl Hazırlanılır?

1
3700

DGS Online Deneme Sınavları ile Eksiklerinizi Kapatın! Online DGS Deneme Sınavı Çözerek DGS Sınavı’na Nasıl Hazırlanılır?

Her sene 290 binden fazla kişinin katıldığı Dikey Geçiş Sınavı‘ndan doğru çalışma programı ile hazırlanarak iyi sonuçlar elde etmek mümkün. Fakat çok sayıda DGS Sınavı adayı yanlış çalışma temposu sebebiyle iki yıllıktan dört yıllığa geçiş hayaline ulaşamayabiliyor. Bizler bu yazımızda sınavlara hazırlıkta olmazsa olmaz bir basamak olan Online DGS Deneme Sınavları ile eksikler nasıl kapatılır, DGS Online Deneme Sınavı ile DGS Sınavları‘na nasıl hazırlanılır? gibi sorularınızı yanıtlamaya çalıştık. Yazımızın devamını okuyarak DGS Deneme Sınavları hakkında daha çok bilgi edinebilir ve Nettekurs’un Ücretsiz Online DGS Denemeleri ‘ne nasıl katılabileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca kendinize doğru çalışma programını hazırlamak için ihtiyacınız olan önemli ipuçlarını da yazımızın devamında bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

DGS Nedir?

Dikey Geçiş Sınavı olarak da bilinen DGS’ye ilk kez başvuracak olan adaylarımız için kısaca sınavın kapsamından bahsetmenin yararlı olacağını düşündük. DGS, üniversitelerin 2 yıllık ön lisans bölümlerinde okuyan ya da bu bölümden mezun olmuş durumda olan adayların, açık öğretim adaylarının ve meslek yüksekokulu mezunlarının ya da mezun olacak durumda olan adayların eğitimlerini 4 yıllık lisans eğitimine tamamlayabilmek için girdikleri bir ölçme – değerlendirme ve yerleştirme sınavıdır. Sınav ÖSYM tarafından gerçekleştirilmektedir ve 2000 yılından beri uygulanmaktadır. DGS Sınavı yılda 1 kez düzenlenmektedir. 60 Matematik ve 60 Türkçe olmak üzere toplamda 120 sorudan oluşan sınavda adaylara 150 dakika süre verilmektedir. DGS Sınavı sayısal ve sözel akıl yürütme becerisini ölçmeye yönelik çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadır. Sınavdan yüksek puan alan adaylar açılan kontenjan dahilinde geçmek istedikleri lisans programı için yerleştirme başvurusunda bulunurlar. Adaylara 30’a yakın tercih hakkı verilmektedir.

DGS Sınavı Zor Mu?

DGS Sınavında sorumlu olunan konular yalnızca matematik ve Türkçe dersi odaklı olduğu için TYT vb. sınavlara kıyasla hazırlanılması daha kolay bir sınavdır diyebiliriz. Fakat okul puanı düşük olan ya da konu eksiği fazla olan adayların sınava doğru çalışma programı ile hazırlanmaları oldukça önemlidir. Çünkü üniversiteler Dikey Geçiş hakkı için yaklaşık %10 oranında bir kontenjan ayırmaktadır. Bu yüzden aday ne kadar yüksek puan elde ederse istediği lisans programına geçme ihtimali de aynı oranda artacaktır.

DGS Online Deneme Sınavları ile Eksiklerinizi Kapatın!

DGS Sınavlarına hazırlanmanın birçok yolu var. Bizler bu yazımızda sınavlara hazırlıkta çok önemli bir basamak olan fakat genellikle çalışmanın son dönemlerine bırakılan “DGS Deneme Sınavları” ile verimli olarak nasıl çalışılır? sorusunun yanıtlarını sizlerle paylaşacağız.

DGS’ye Nettekurs Online DGS Kursu ile hazırlanarak 2 yıllıktan 4 yıllığa geçiş hedefinize ulaşabilirsiniz! Başarı yalnızca bir tık uzağınızda!

DGS Deneme Sınavları, DGS Sınavına hazırlanan adayların kendilerini denemeleri ve ne durumda olduklarını görmeleri için çok önemlidir. Fakat adaylar genellikle deneme sınavı çözme işini tüm konular bittikten sonraki adıma bırakırlar. Bu tutum aslında çok doğru bir tutum değildir.

Deneme sınavının asıl amacı sınava hazırlanan adayın kendini denemesi, eksikliklerini belirleyebilmesidir. Bu açıdan ilk olarak deneme sınavı çözmek ve çalışma planlamasını bu adımdan sonra yapmak daha doğrudur. Konu bilmeden de deneme çözülebilir. Online DGS Deneme Sınavları ile gerçek sınava hazırlık sürecini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı okurken hata yapıyor, seçenekler arasında kalıyor ve kaygılanıyorsanız DGS Online Deneme sınavlarını belirli periyodlar ile çözmek sizi DGS Sınavına hazırlıkta bir adım öne geçirecektir. DGS Deneme sınavları kendini görme amaçlı ve kontrol amaçlı çözülebilir. Her çözülen Online DGS Denemesi sizin önceki soru tiplerini anlamanızı, çıkmış DGS Soru mantığını kavramanızı sağlar. Fakat bunun için denemede yanlış yapılan soruların çözümlerinin ayrıntılı olarak incelenmesi önemlidir. Bilinmeyen, yanlış yapılan ya da boş bırakılan sorulara ait konular tekrar edilmelidir. Belirli aralıklarla deneme sınavı çözmek, ne kadar ilerleme kat ettiğinizi somut olarak göstermesi bakımından da önemlidir. Aynı zamanda deneme disiplini kazanmak Dikey Geçiş Sınavı’na olan heyecanınızı yenmenizi ve süre kontrolünü başarılı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Nettekurs DGS Online Deneme Sınavları’nı Ücretsiz Olarak Deneyin!

Vücudun hastalıklara karşı bağışıklık kazanmasında aşının önemi ne derece büyükse Dikey Geçiş Sınavına hazırlıkta deneme çözmenin yeri ve önemi de o denli büyüktür. Çünkü kendimizi ne ile karşılaşacağımız konusunda bilgilendirmiş ve bu sayede sınav anında büyük bir sürpriz ile karşılaşmamış oluruz. Fakat DGS Denemesi seçerken bazı önemli adımlara da dikkat etmek gerekir. Öncelikle çözdüğünüz her soru şüphesiz ki sizi sınava hazırlama noktasında katkı sağlayacaktır. Ancak denemelerin asıl amacı doğrudan sınava yönelik bir ölçüm yapmaktır. Bu yüzden ÖSYM DGS Sınavları incelenerek ve uzman bir kadro tarafından hazırlanan Online DGS Denemelerini çözmek vaktinizi ve paranızı boşa harcamanızı engelleyecektir.

En İyi Online DGS Kursu Nettekurs‘un DGS Online Deneme Sınavı Avantajları Nelerdir?

  • Nettekurs Online DGS Kursu‘nun, DGS Online Deneme Sınavları tamamen müfredata uygun olarak hazırlanır. Güncel olarak sisteme yüklenir.
  • Online DGS Denemesini çözdükten sonra DGS Deneme sonucunuzu anında görebilirsiniz. Doğru yanlış cevap modülünden yanlış yaptığınız soruları inceleyebilirsiniz.
  • Online DGS Deneme Sınavları haricinde DGS Deneme Çözüm Videolarına da erişebilir bu sayede Dikey Geçiş Sınavına eksiksiz olarak hazırlanabilirsiniz.
  • Aynı denemeyi tekrar tekrar çözebilirsiniz. Nettekurs DGS Online Denemeleri 3 tekrara kadar erişiminize açıktır.
  • Kayıt olur olmaz denemeleri çözmeye hemen başlayabilirsiniz. Bu sayede deneme haftalarını bekleyerek zaman kaybetmezsiniz. Çünkü Nettekurs Online DGS Kampı ve Hızlandırılmış DGS Kursu dönemlerinde ayrıca deneme çözüm haftaları gerçekleştirmektedir. Bu yüzden tek ücret ödeyerek birçok hizmete aynı anda ulaşmış olursunuz.
  • Tüm Online DGS Denemelerimiz Uzman kadro tarafından ve tamamen ÖSYM ile eş değer düzeyde sorulardan hazırlanmaktadır.
  • Nettekurs Online DGS Denemelerine tüm Türkiye’den katılım olmaktadır. Bu sayede Türkiye geneli sıralamanızı görebilirsiniz.

Türkiye’nin öncü online eğitim kurumlarından biri olan Nettekurs, Dikey Geçiş Sınavı hazırlık kapsamında uzun süredir birçok adayın hayallerine kavuşmasında aracılık etmiştir. Adayların kurslarımızı satın almadan önce tüm içeriklerimizi kursu satın alan bir adayın gözünden deneyimlemelerine imkan sağlayan “ÜCRETSİZ DENE” uygulamamız ile ilk adımdan son adıma DGS Sınavlarına hazırlıkta kullanıcı dostu bir hizmet sunuyoruz. En İyi Online DGS Kursu Hangisi? DGS Sınavına Nasıl Hazırlanılır?  başlıklı yazımızı okuyarak Online DGS Kursu eğitimlerimiz hakkında ayrıntılara ulaşabilirsiniz. Sitemize ücretsiz üyelik oluşturarak ÜCRETSİZ DEMO ONLİNE DGS DENEME Sınavı içeriklerimiz ile DGS Sınavlarına hazırlıkta ilk doğru adımı bizlerle birlikte atabilirsiniz. 7/24 ulaşılabilir Online DGS Kursu içeriklerimiz ve uzman rehberlik ekibimiz ile en iyi DGS Hazırlık hizmetini parmaklarınızın ucuna taşıyoruz!

1 Yorum

  1. DGS Sınavlarına hazırlık süreci ve Online DGS Denemeleri ile ilgili her türlü yorum ve sorunuzu aşağıda yer alan “SORU SOR” bölümünü kullanarak bize iletebilirsiniz. Uzman rehberlik ekibimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz