STS Eczacılık Nedir? STS Eczacılık Sınavına Online STS Eczacılık Kursu ile Nasıl Hazırlanılır?

3
13278

STS Eczacılık Nedir? STS Eczacılık Sınavı ‘na Online STS Eczacılık Kursu ile Nasıl Hazırlanılır?

Açılımı Eczacılık Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı olan STS Eczacılık, diploma denkliği için yapılan bir seviye tespit sınavıdır. Yurtdışı diploma denkliği almak isteyen eczacılar ÖSYM tarafından yapılan bu seviye tespit sınavına girmektedirler. Bu yazımızda da “STS Eczacılık Nedir? STS Eczacılık Sınavı ‘na Online STS Eczacılık Kursu ile Nasıl Hazırlanılır?” gibi sorularınıza yanıt vermeyi amaçladık. Yazımızın devamını okuyarak konu ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

STS Eczacılık Nedir?

STS Eczacılık Sınavı, her sene ÖSYM tarafından gerçekleştirilmekte olan bir yurtdışı diploma denkliği sınavıdır. STS Eczacılık Sınavı ‘nın açılımı Eczacılık Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı ‘dır. Bu sınava diploma denkliği almak isteyen eczacılar başvurmaktadır. Bu sınavın amacı yurtdışında eğitim almış eczacıların diploma denkliği alarak mesleklerini ülke sınırları içerisinde yapmalarına imkan tanımaktır.

STS Eczacılık Sınavı’na Kimler Başvurabilir?

Yurtdışında eczacılık alanında eğitimlerini tamamlayarak diploma denklik işlemlerinin yapılması talebinde bulunan ve YÖK tarafından sınava girmelerine karar veren adaylar STS Eczacılık başvurusunda bulunabilirler. Bu konu ile ilgili Başvuru kılavuzunda da “Sınava, yurt dışında Eczacılık alanından eğitimlerini tamamlayarak diploma denklik işlemlerinin yapılması
talebi ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuran ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından sınava girmelerine karar verilen adaylar başvurabilir.” ifadeleri yer almaktadır.

STS Eczacılık Sınavı Zor Mu?  Denklik Almadan Çalışabilir Miyiz?

Doktor, Eczacı, Mimar, Avukat gibi kişiler denklik belgelerine sahip olmadan yasal olarak çalışma faaliyetinde bulunamazlar. Bu kişilerin mesleklerini yapabilmeleri için STS Denklik sınavlarına girmeleri gerekmektedir.  STS Eczacılık sınavının konuları alan bilgisini ölçmeye yönelik sorulardan oluşmaktadır. Yurtdışı eğitimi alan eczacılar, Türk eğitim sistemi müfredatındaki konulara da hakim olmalıdır. Bu noktada bazı farklılıklar bulunduğu için sınav adaylar için zorlayıcı olabilmektedir. Fakat doğru çalışma programı denklik alabilmek için ile kısa sürede başarıya ulaşmak mümkündür.

STS Eczacılık Sınavı Konuları Nelerdir?

Eczacılık Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı, 100 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır ve sınav 135 dakika sürmektedir. Sınav ücreti 2021 yılı için 250 TL olarak belirlenmişti. Bu seneye dair detaylar 2022 yılı STS Eczacılık Başvuru Kılavuzunda yayınlanacaktır.

STS Eczacılık Sınavı Konuları aşağıda yer alan branşlardan gelmektedir:

Analitik Kimya
Fizyoloji-Patoloji
Biyokimya
Farmasötik Mikrobiyoloji ve İmmünoloji
Tıbbi Biyoloji
Halk Sağlığı
Eczacılık Mevzuatı/Etik
Farmakoloji
Klinik Eczacılık
Farmasötik Kimya
Farmakognozi/Farmasötik Botanik
Farmasötik Teknoloji
Farmasötik Toksikoloji

 

STS Eczacılık Sınavı Nedir
Türkiye’nin En İyi STS Eczacılık hocaları ile sınava hazırlanma şansı Nettekurs Online STS Eğitimleri ile yalnızca bir tık uzağınızda!

STS Eczacılık Sınavı ‘na Online STS Eczacılık Kursu ile Nasıl Hazırlanılır?

STS Eczacılık Sınavı’na girecekseniz ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız öncelikli olarak Analitik Kimya, Fizyoloji-Patoloji, Biyokimya, Farmasötik Mikrobiyoloji ve İmmünoloji, Tıbbi Biyoloji, Halk Sağlığı, Eczacılık Mevzuatı/Etik, Farmakoloji, Klinik Eczacılık, Farmasötik Kimya, Farmakognozi/Farmasötik Botanik, Farmasötik Teknoloji, Farmasötik Toksikoloji branşlarından eksiğiniz olan konulara ağırlık vermeniz gerekmektedir. Sınav hemen hemen tüm müfredatı kapsadığı için Türk eğitim sistemi içerisinde Eczacılık ÇEP programına uygun bir çalışma planı hazırlanmalıdır.

Nettekurs, 10 yılı aşkın süredir TUS, DUS, ALES vb. gibi sınavlardaki online eğitim tecrübesini siz değerli eczacılarımız sınava en iyi şekilde hazırlanabilin diye parmaklarınızın ucuna getiriyor. Hangi şehirde olursanız olun, Türkiye’nin en iyi Eczacılık hocalarına bir tıkla ulaşabileceğiniz online eğitim sistemimiz ile diploma denkliği kazanmak sizin için daha pratik olacak. Çıkmış STS sorularından hareketle sınava dair ihtiyaç duyabileceğiniz tüm detaylara sahip Online STS Kursu içeriklerimiz ile STS Eczacılık Sınavı ‘na eksiksiz olarak hazırlanacaksınız.

Nettekurs’un Avantajları:

1. Satın aldığınız Online STS Kurs içerikleri “sınırsız tekrar” hakkı ile erişiminize açılır.

2. Nettekurs STS Kursu paketlerine erişim süreniz 2 yıldır. Bu sayede sınav kazanmadan Nettekurs’tan ayrılmazsınız!

3. Tüm Online STS Eczacılık Kursu içeriklerine 7/24 interneti olan tüm akıllı cihazlardan erişebilirsiniz.

4. Gereksiz ayrıntılardan arındırılmış kurs programı ile zamandan tasarruf ederek maksimum verime ulaşırsınız.

5. Aldığınız tüm hizmetleri “en iyi eğitim, en düşük ücret” garantisi ile alırsınız.

6. “Eğitmene Sor” özelliği ile aklınıza takılan tüm soruları Türkiye’nin en iyi STS Eczacılık eğitmenlerine sorma şansına sahip olursunuz.

7. “Not Al” özelliği sayesinde video ders esnasında kendinize hatırlatma notları ekleyebildiğiniz oldukça kullanışlı bir panel üzerinden çalışma şansına sahip olursunuz.

8. Yalnızca Online Ders ve Canlı Ders içeriklerine değil STS Eczacılık Canlı Dersleri ile uyumlu PDF Ders notlarına da ek bir ücret ödemeden erişebilirsiniz.

9. Sınava hazırlıkta en önemli noktalardan biri rehberlik hizmetidir. Nettekurs 7/24 yanınızda olan uzman rehberlik sistemi ile ihtiyaçlarınıza anında yanıt verebilmektedir.

10. “Ücretsiz Dene” özelliği sayesinde Nettekurs’ta pişmanlığa yer yoktur. Online STS Kursu içeriklerimizi Online STS Kursumuza ücretsiz üye olarak demo süresi boyunca görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede kayıt olmadan önce kararı kendiniz verebilir, STS Eczacılık Sınavı’na aklınızda hiçbir soru işareti olmadan ulaşabilirsiniz.

2022 STS Eczacılık Sınavı Ne Zaman?

2022 Yılı Eczacılık Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespiti Sınavı 16.10.2022 tarihinde gerçekleştirilecek. STS Eczacılık Sınav Başvuruları 31.08.2022 07.09.2022 tarihleri arasında alınmaya başlayacak.

ÖSYM STS Eczacılık Sınavı ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmak için 2021stseczacılıkkılavuzu linkinden 2021 STS Eczacılık Sınavı Başvuru Kılavuzunu inceleyebilirsiniz. Çıkmış STS Sınav Sorularını görüntülemek için ÖSYM sitesini ziyaret edebilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. STS Eczacılık Sınavı ile ilgili aklınızdaki tüm soruları ve bizlerle paylaşmak istediğiniz yorumlarınızı aşağıda yer alan “SORU SOR” bölümünü kullanarak uzman STS Rehberlik ekibimize ulaştırabilirsiniz. Yorumlarınıza en kısa sürede dönüş sağlanacaktır.

    • Merhabalar,
      STS Eczacılık ve EUS alanında sınavlara hazırlık amacı ile basılı bir kaynak bulunmuyor maalesef. Bu dönem başlayan kurslarımızın kaynakları ile ilgili bilgi almak isterseniz 0530 347 58 77 numarasını arayabilirsiniz. STS Eczacılık sınavlarına hazırlık ile ilgili eğitim danışmanı arkadaşlarımız size yardımcı olacaklardır. Başarılar dileriz.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz