En İyi Online DGS Kursu Hangisi? DGS Sınavına Nasıl Hazırlanılır?

1
7139

EN İYİ ONLİNE DGS KURSU HANGİSİ? DGS SINAVINA DGS ONLİNE KURS YAYINLARI İLE HAZIRLANMA AVANTAJLARI NELERDİR?

Meslek yüksekokulunda ya da açık öğretim ön lisans bölümlerinde okuyan ve eğitimlerini lisans eğitimine tamamlamak isteyen kişiler, “DGS Sınavı ‘na nasıl hazırlanılır? Hangi Online DGS Kursu iyidir? DGS Online Kurs Yayınları ile hazırlanarak iki yıllıktan dört yıllığa geçiş yapabilir miyim?” gibi soruların cevaplarını ararken zaman ve motivasyon kaybına uğrayabiliyor. Bu yazımızda DGS Sınavına hazırlanan adaylar için, Online DGS Kursu tavsiyelerimizi, DGS Sınavına Hazırlık sürecine dair önerilerimizi ve Nettekurs DGS Kursu ile ilgili detayları paylaşacağız.

DGS Nedir?

Dikey Geçiş Sınavı, 2000 yılından beri yapılan bir ÖSYM sınavıdır. 120 Sorudan oluşan sınavda, adaylara 150 dakika yani 2,5 saat süre tanınır. DGS Sınavında başarılı olabilmek için ÖSYM tarafından belirlenen baraj puanını aşmak gereklidir. DGS Soruları 60 Sayısal ve 60 Sözel testinden oluşur. Sınav müfredatı sayısal ve sözel mantık, okuduğunu anlama ve yorumlama, grafik yorumlama ve temel matematik becerilerini ölçmeye yönelik konuları içermektedir.

Peki En İyi Online DGS Kursu Nasıl Seçilir?

Bir kursun “En İyi Online DGS Kursu” olduğuna karar vermek zordur. Özellikle çok fazla seçenek arasında tercih yapmak gerektiğinde karar vermekte daha da zorlanırız. Fakat kişiyi başarıya ulaştıracak olan değişmez kurallar vardır. Deneyim ve tecrübe sahibi olan, somut başarılara imza atmış ve de profesyonel bir ekip ile çalışan kurslar bizi başarıya bir adım daha yaklaştırır. Yazımızın devamında DGS Kursu seçerken dikkat edilmesi gereken detayları ve Nettekurs DGS  kursları hakkındaki önemli bilgileri bulabilirsiniz. DGS ile ilgili aklınıza takılan diğer soruların cevapları için 2021 DGS Sıkça Sorulan Sorular blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Dikey Geçiş Sınavına
Nasıl Hazırlanabilirim?

DGS Sınavının sözel ve sayısal testlerden oluştuğunu belirtmiştik. Fakat bu testin amacı yalnızca salt bilgiyi ölçmek değildir. Soruların büyük bölümü okuduğunu anlama, yorumlama, analiz etme, mantık yürütme ve temel becerileri ölçmeye yöneliktir. DGS Baraj Puanını aşabilmek için adayların aynı zamanda sınav esnasında hızlı ve pratik olmaları da gerekmektedir. Sık sık kitap okumak, çıkmış DGS sınav sorularını çözmek ve gerçek sınav süresine uygun şekilde süre tutarak deneme sınavı yapmak DGS’ye hazırlıkta önemli adımlardır. Çıkmış DGS Soruları analiz edilerek hazırlanmış kaynaklardan çalışmak da adayların sınava hazırlanmasına fayda sağlamaktadır.

Porgramlı Olmak ve Düzenli Çalışmak 2 Yıllıktan 4 Yıllığa Geçişin İlk Adımıdır!

Online DGS Kursu | Nettekurs DGS
DGS’de Tek Dönemde Başarılı Olmak Hayal Değil. Nettekurs DGS Kursu Yayınları İle DGS’de Yüksek Başarı Elde Ederek Lisans Mezunu Olun!

DGS Sınavı ‘nda başarılı olabilmek için adayların kendilerine uygun bir çalışma programlarının olması gereklidir. İlk iş olarak kişinin hiçbir konu eksiğinin kalmaması önemlidir. Hangi konularda eksiğiniz var belirleyerek ilk etapta konu tekrarı yapılmalıdır. Böylece aday DGS Hazırlık sürecinde en önemli aşama olan soru çözümü aşamasına geçerek sınava yönelik pratik kazanabilir. Fakat doğru çalışma programını hazırlamak ve eksikleri belirlemek çoğu zaman doğru bir rehberlik hizmeti almadan mümkün değildir. Bu yüzden DGS ‘yi zaman kaybetmeden yüksek başarı ile kazanmak isteyen adaylar için en iyi seçenek iyi bir DGS Kursu ‘na kayıt yaptırmaktır.  Bu kurs, yüz yüze, bireysel ya da Online DGS Kursu olabilir. Fakat birçok açıdan sınava Online DGS Kursu ile hazırlanmanın yüz yüze eğitim almaktan daha pratik ve avantajlı olabildiğini söylemek mümkündür.

Nettekurs DGS Online Kursu ile İlgili Örnek DGS Ders Videolarımızı Youtube Kanalımızda Bulabilirsiniz:

 


Online DGS Kursunun Avantajları:

1. Zaman ve mekan kısıtlaması olmadan dilediğin zamanda ve dilediğin yerde derse katılma şansın olur.
2. Önemli bir işin olduğunda dersi kaçırma ve konularda geri kalma gibi bir derdin olmaz. Çünkü online derslerin kayıtlarını istediğin zaman tekrar dinleyebilirsin.
3. Kursa gitmek için trafikte vakit kaybetmezsin böylece zamanını ve enerjini daha verimli bir şekilde kullanabilirsin.
4. Çayını ya da kahveni alıp rahat ettiğin ortamda, rahat ettiğin şekilde dersi dinleme fırsatın olur. Böylece hasta ve yorgun olsan bile dersleri takip edebilirsin.
5. Online kurslarda daha az kişiyle derse katılırsın. Böylece canlı ders anında sorularını daha rahat sorabilirsin ve hocalarla iletişime geçmen de çok daha kolay olur.
6. Gürültülü ve kalabalık sınıf ortamı olmadığı için konsantrasyon kaybı yaşamadan sessiz bir ortamda çalışabilme şansın olur.
7.  Canlı ders anlatımı esnasında not tutmaya çalışırken konuyu kaçırmana gerek kalmaz. Ders içeriklerini istediğin hızda dinleyebilirsin.
8. Anlamadığın bir konu olduğunda o dersin videosunu tekrar dinleyerek konu tekrarı yapabilirsin.
9. Çok sayıda ders videosuna, DGS kitabı, PDF Ders Notları gibi içeriklere ve tüm DGS Kursu yayınlarına yalnızca bir tıkla ulaşabilirsin. Böylelikle daha az ücret ödeyerek çok daha fazla DGS kurs kaynağına sahip olursun.
10. Özel Ders almana gerek kalmadan, özel derslerin sunduğu tüm imkanlara fazlasıyla sahip olursun.

Fakat tüm bu avantajlara doğru kursu seçersen sahip olursun. Profesyonel olmayan ve yeterli DGS tecrübesine sahip olmayan kursların yaşattığı teknik problemler kabusun olabilir. Dersleri istediğin gibi takip edemeyebilirsin. Bu yüzden Online DGS Kursu tercih ederken online eğitim alanında tecrübe sahibi ve uzman bir kadroya sahip olan kursları tercih etmelisin. Öncelikli olarak DGS Deneme derslerini izleyerek veya örnek derslere katılarak kurs hakkında fikir sahibi olabilirsin.        

 


Nettekurs Online DGS Kursu

nettekurs.com, alanında uzman ekibiyle uzun yıllardır Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılara imza atmaya devam ediyor.  DGS Hazırlık Kursu Yayınlarında farklı yayın seçenekleriyle adayların ihtiyaçlarına yönelik olarak kamp, kurs, canlı ders paketi ve deneme sınavı Online DGS Kurs Kaynaklarıyla geniş bir kitleye hitap ediyor. DGS SAYISAL, DGS SÖZEL, HIZLANDIRILMIŞ DGS KURSU VE DGS KAMPI ve DGS DENEME SINAVI yayınlarımız adayların tüm ihtiyaçlarına cevap vermek için öğretmenlerimiz tarafından özenle hazırlanıyor. Üstelik uzman DSG eğitmen kadromuz her sene güncel olarak DGS Sınavlarına girerek güncel soru tiplerini analiz ediyor, sınava her girişte derece yapan ekibimiz bu bilgi ve birikimlerini online eğitim süreci boyunca özenle üyelerimize aktarıyor. Paket içeriklerini satın alan öğrencilere, Dikey Geçiş Sınavı için çıkmış DGS Soruları incelenerek özel olarak hazırlanmış Nettekurs DGS Kaynakları da ücretsiz olarak gönderiliyor. Ayrıca Nettekurs Online DGS Kursu ‘na erken kayıt imkanlarından faydalanan öğrenciler, bir önceki yılın içeriklerine de ücretsiz olarak sahip oluyor. Bu sayede adayların yeni dönem kursları başlamadan sınava çalışma şansları oluyor.

Nettekurs DGS Kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz, nettekurs.com  adresinde bulunan üyelik formunu doldurarak tüm Online DGS Yayınlarını hemen ücretsiz denemeye başlayabilirsiniz. Profesyonel eğitmen kadromuzca hazırlanan deneme sınavları, ders notları ve video ders yayınlarına ve hatta Nettekurs Online DGS Kursu Canlı Derslerine de kolayca ve ücretsiz olarak erişim sağlayabilirsiniz. Dersler hakkında önceden fikir sahibi olmak, nasıl bir süreç yaşayacağınız hakkında deneyim kazanmanızı sağlar. Böylece aklınızdaki “Bu DGS Kursu Bana Uygun Mu? Online DGS Kursu ile Sınava Hazırlanabilir Miyim?” gibi sorulara cevap bulabilirsiniz. Derslerin içeriklerini ve öğretmenlerin anlatış tarzlarını gördüğünüzde sizin için en doğru olan online kursu seçme şansına sahip olursunuz. Bizler DGS Online Eğitim Yayınlarımıza çok güveniyoruz. Sınav öncesinde ve sınav sonrasında her aşamada öğrencilerimize gerekli desteği sağlıyoruz. Tüm bu ilginin ve profesyonelliğin bir sonucu olarak DGS Sınavları ‘nda sayısız başarıya imza attık. Nettekurs DGS Online Kurs Yorumları ‘na Nettekurs Yorumları sayfamızdan ulaşarak, üyelerimizin görüşlerini ve başarılarını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Siz de hemen şimdi üye olarak, doğru Online DGS Kursu tercihi ile hayallerinize bir adım daha yaklaşma fırsatını yakalayın!

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile ilgili diğer tüm yazılarımıza DGS kategori sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

  1. DGS Sınavı ve Online DGS Kursları ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları ve nettekurs.com Online DGS kursları hakkında merak ettiğiniz detayları aşağıda bulunan “Soru Sor” bölümünü kullanarak sorabilirsiniz. Nettekurs Online Kurs yayınları ile ilgili yorumlarınızı ve görüşlerinizi Uzman Danışmanlarımız en kısa sürede yanıtlayacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz