YÖS İle Tıp Kazanmak İçin Nasıl Çalışılır? YÖS İle Tıp Okumak Zor Mu?

3
13683

YÖS İle Tıp Kazanmak İçin Nasıl Çalışılır?
YÖS İle Tıp Okumak Zor Mu?

Çifte vatandaşlığı olan ya da yurtdışındaki ülkelerde eğitimini tamamlayıp üniversite öğrenimini Türkiye’de almak isteyen yabancı öğrencilerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bunda Türkiye’deki eğitim sisteminin gelişmiş olmasının rolü çok büyük. Özellikle birçok öğrenci Tıp Fakültesi’nde eğitim almak istiyor. Peki YÖS ile Tıp Kazanmak İçin Nasıl Çalışılır? YÖS İle Tıp Okumak Zor Mudur? Bu soruların cevaplarını ve YÖS Sınavı ile ilgili detayları yazımızın devamında bulacaksınız.

YÖS Nedir? 

Yabancı Öğrenci Sınavı olarak bilinen YÖS, 2010 yılından beri her üniversitenin belirlenen kontenjan dahilinde Yabancı Öğrenciyi bünyesindeki bölümlere yerleştirmede kullandığı bir üniversite yerleştirme sınavıdır. YÖS Sınavı merkezi bir sınav değildir. Bu yüzden her üniversite kendi sınavını gerçekleştirir. Bazı Üniversiteler yerleştirmede farklı üniversitelerin puanını kabul edebilir ya da SAT puanı isteyebilir. Sınavın içeriği, soru dağılımı ve sınav süresi de farklılık gösterebilir. Matematik, Geometri, IQ konularından oluşan sınavda akıl yürütmeye yönelik sorular sorulmaktadır.

YÖS ile Tıp Kazanmak | Yösle Tıp Okumak
Nettekurs Online YÖS Kursu İle Hayallerinizdeki Tıp Fakültesini Kazanma Şansını Kaçırmayın!

YÖS Sınavı İle Tıp Kazanılır Mı?

Türkiye’nin sağlık alanındaki başarıları dünyada birçok ülke tarafından kabul görmektedir. Bu yüzden her geçen sene Türkiye’de tıp okumak isteyen öğrencilerin sayısında artış görülmektedir. YÖS Sınavı ile Tıp okumak mümkündür. YÖS ile Tıp kazanmak istiyorsanız öncelikle seçeceğiniz üniversite çok önemlidir. Üniversiteler genellikle YÖS Tıp kontenjanı olarak 30’a yakın kontenjan ayırmaktadır. Bu sayı yıllara göre artıp azalabilir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük bir şehirde okumak istiyorsanız YÖS’ten 95-100 aralığında bir puan almanız gereklidir. YÖS ile Tıp okumak için gerekli puanı alan öğrenciler arasından kontenjana göre yerleştirme yapılır. Üniversitelere göre değişmekle birlikte, yaşı küçük olan adaya ve adayın uyruğuna bakılarak yerleştirmede öncelik sağlanabilir. Bu yüzden istediğiniz kontenjana yerleşemeyebilirsiniz. YÖS ile tıp kazanmak hayalinizse, birden çok üniversitenin sınavına girmeniz daha iyidir. Böylelikle kontenjan değişse de yerleşme şansınız olur. Hatta ek kontenjanlarla 85-90 puan alan Yabancı Öğrencilerin de Tıp Fakültesine yerleştiği durumlar vardır.
Bu gibi kritik durumlarda yerleştirme sürecinizi sağlıklı yürütebilmek adına uzman YÖS rehberlik desteği almanız gerekebilir. Rehberlik hizmeti veren ve uzman eğitmen kadrosuna sahip bir Online YÖS Kursu ile ek kontenjanları takip ederek hayalinizdeki Tıp Fakültesine girmeniz mümkündür.

YÖS İle Tıp Kazanmak İçin Nasıl Çalışılır?

YÖS Sınavında lise diploma notunun bir etkisi yoktur. Bu yüzden YÖS Puanı çok önemlidir. Tıp, eczacılık, diş hekimliği gibi bölümlere başvuru çok olduğu için sınava çok iyi hazırlanmak gerekir. Ayrıca her üniversitenin sınavı farklı tarihte olduğu için duyuruları çok iyi takip etmek şarttır. Sınava başvuru esnasında istenen belgeler de farklılık gösterebilir. Bu yüzden sınava hazırlık ve başvuru aşamasında vakit kaybı yaşamamak için en iyi çözüm YÖS rehberlik alanından uzmanlaşmış bir YÖS Kursu’na kayıt yaptırmak olacaktır. Nettekurs YÖS Kursları ile sınava hazırlandığınızda, uzman rehberlik kadromuz sizin için başvuruları takip eder. Böylece vakit kaybetmezsiniz, çalışma temponuz bozulmaz ve yerleştirme sürecinde açıkta kalmazsınız.

YÖS Sınavına Online YÖS Kursu ile Hazırlanmanın Avantajları başlıklı blog yazımızı okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca YÖS ile ilgili daha fazla içeriğe ulaşmak için YÖS Kategori sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

“Doğru Hedef Belirlemek ve O Hedef Doğrultusunda Pes Etmeden Çalışmak, Sizi Başarıya Ulaştırır!”

Yaşamak istediğiniz şehre ve okumak istediğiniz üniversiteye karar verdikten sonra çalışma temponuzu hiç düşürmemelisiniz. YÖS ile tıp kazanmak için altyapınız ne kadar iyi olursa olsun, doğru çalışma programını oluşturmalısınız. YÖS Sınavına girmeden önce çıkmış YÖS soru ve çözümlerini mutlaka görmelisiniz. Nettekurs Online YÖS Kurslarının YÖS Matematik, YÖS Geometri, YÖS IQ ve YÖS Deneme Sınavı dersleri ile YÖS sınavına hazırlanabilirsiniz. YÖS Sınavı’ndan tam ya da tam puana yakın yüksek bir puan alırsanız, hayalinizdeki Tıp fakültesine girme şansınız da bir o kadar artar.

YÖS Sınavı’na Nettekurs Online YÖS Kursu ile hazırlanarak tek dönemde birçok üniversite sınavında derece yaparak Tıp Fakültesini kazanan öğrencimizin Nettekurs YÖS Yorumları ‘na ve YÖS’e hazırlık sürecine kulak verelim:

YÖS ile Tıp Okumak Zor Mu?

“Pes Etmeden Çalışarak Tüm Zorlukların Üstesinden Gelinebilir.”

Her üniversitenin eğitimi farklıdır. Fakat Tıp okumak için çok çalışmak gerekir. Bu yüzden YÖS ile Tıp kazandıktan sonra da çalışmaya devam etmelisiniz. Yerleştiğiniz üniversite sizden İngilizce ya da Türkçe yeterlik belgesi isteyebilir. Bu yüzden yeterli puanı alamazsanız 1 sene hazırlık okumanız gerekir. YÖS ile Tıp okumak zor olsa da, Türkiye’de alınan üniversite diplomaları yurtdışında ve çoğu Avrupa ülkesinde geçerli olduğu için birçok yabancı öğrencinin ilk tercihidir.

Nettekurs YÖS Dersleri:

Siz de YÖS ile Tıp okumak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, Nettekurs Online YÖS Kursu‘nun zengin ve güncel içerikleri ile YÖS sınavına eksiksiz hazırlanabilirsiniz. YÖS Matematik, YÖS Geometri, YÖS IQ ve Online YÖS Kampı derslerimiz ile tek dönemde hayalinizdeki Üniversiteye ve Tıp Fakültesine kavuşma fırsatını kaçırmayın!

3 YORUMLAR

  1. YÖS ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları ve YÖS ile Tıp Kazanmak ve YÖS ile Tıp Okumak için yapılması gerekenlerle ilgili görüş / öneri ve yorumlarınızı aşağıda bulunan “soru sor” bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Nettekurs’un uzman destek ekibi yorumlarınıza en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

  2. bir çok yös kursları zaten bulunmakta ama neden sizi tercih etmeliyim?
    merak ediyorum bahşettiklerinizi gerçekten gerçekleştiriyor musnuz?

    • Merhabalar Mine Hanım,
      Nettekurs Online YÖS Kursu Türkiye’nin ilk Online YÖS Kursları arasında yer almaktadır ve vermekte olduğumuz tüm hizmetlerde öğrenci memnuniyeti göz önüne alınmaktadır. “Ücretsiz Dene” seçeneği ile kurslarımızı hiçbir ücret ödemeden deneme imkanınız da bulunmaktadır. Bu sayede size sunduğumuz tüm YÖS Kursu içeriklerini inceleme ve bahsettiğimiz avantajlara sahip olup olmadığımıza karar verme fırsatınız olmaktadır. Ayrıca video derslerimizde sınırsız tekrar özelliği bulunmaktadır ve tüm YÖS Kursu içeriklerimiz 2 yıl boyunca kursiyerlerimizin erişimine açık kalmaktadır. Bu sayede tek dönem ücreti ödeyerek 2 yıl boyunca tüm YÖS Kursu içeriklerini kullanabilirsiniz. Şu ana kadar YÖS Kursiyerlerimiz sayısız başarılara imza attı. Biz verdiğimiz eğitimin kalitesine güveniyor ve kursiyerlerimizi YÖS Sınavı’na hazırlık sürecinde her zaman destekliyoruz. Kursumuz ile ilgili kullanıcılarımızın Nettekurs Yorumlarına ” https://www.nettekurs.com/sikayet-yorum-ogrenci-gorusleri ” adresinden ulaşabilir, dilediğiniz her an bilgi almak adına bizimle tekrar iletişim kurabilirsiniz.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz