YÖS Sınavına Online YÖS Kursu İle Hazırlanmanın Avantajları

0
5859

YÖS Sınavına Online YÖS Kursu İle Hazırlanmanın Avantajları:

Aklında, “YÖS sınavına nasıl hazırlanılır? Hangi Online YÖS kursu iyidir? Online YÖS Kursu ile sınavda başarılı olabilir miyim?” gibi sorular  varsa, doğru yerdesin!

1981 yılında yapılmaya başlanan Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS), 2010 yılından beri ÖSYM tarafından merkezi olarak değil, üniversiteler tarafından uygulanıyor. Online YÖS Kursuna kaydolanların sayısı ve YÖS Online Kurs ‘u araştıranların sayısı her geçen gün artıyor. YÖS Sınavına hazırlanan öğrencilerin sınav başvuruları, sınav tarihleri gibi konuları ilgili üniversitelerin sayfalarından takip etmeleri gerekiyor. Aynı zamanda soru dağılımları, taban puanlar da üniversiteden üniversiteye farklılık gösterebiliyor. Bu durum bazı öğrenciler için YÖS’e hazırlık sürecini daha stresli hale getirebiliyor. Sınav analizleri, stres yönetimi, hedef odaklı çalışma programlarının oluşturulması gibi konularda online YÖS kurslarının katkısı çok büyük oluyor. Bizler de bu yazımızda YÖS sınavına YÖS Online Kurs ‘u ile hazırlanmanın avantajlarından bahsedeceğiz. Siz de YÖS’e hazırlık sürecinde nasıl bir yol izleyeceğinizden emin olamıyorsanız, aklınızdaki soruların cevaplarını ve Nettekurs YÖS kursları hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

YÖS’e nasıl hazırlanabilirim?

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS), yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye’de üniversite eğitimi alabilmeleri için girmeleri gereken bir sınavdır. Yurt dışında lise eğitimini tamamlamış ve mezun olmuş T.C. vatandaşları, lise son ya da lise mezunu yabancı uyruklu öğrenciler YÖS sınavına girebilirler. Eskiden ÖSYM bünyesinde merkezi olarak yapılan YÖS sınavı 2010 yılından beri  üniversiteler tarafından gerçekleştirildiğinden sınava girecek olan öğrenciler tarafından takibi daha zor bir sınav haline geldi. Çoğunlukla 80-100 sorudan oluşan sınavda yaklaşık olarak 35-40 soru Matematik, 5 soru Geometri ve yaklaşık 60 soru da IQ-Genel Yetenek alanından gelebiliyor ve sınav süresi 1,5 – 2 saat aralığında oluyor. Fakat soru dağılımları, sınav süreleri,  soru sayıları, sınav giriş ücretleri, sınav tarihleri ve sınav yerleri üniversiteye göre farklılık gösterebiliyor. Bu yüzden öğrenciler “YÖS’e nasıl hazırlanılır?, “YÖS nasıl bir sınavdır?” “YÖS Sınavına nasıl çalışılır?” “Hangi Online YÖS Kursu ‘na gitmeliyim?” “YÖS’e hazırlık sürecinde nasıl bir yol izlemeliyim?” gibi soruları daha çok sormaya başladılar.

Online YÖS Kursu | Nettekurs Online YÖS Kursu | Online YÖS
Nettekurs Online YÖS Kursunu şimdi ücretsiz deneyebilirsiniz!

YÖS’e Hazırlıkta Hedefini Çok İyi Belirlemelisin!

Öncelikle YÖS sınavına hazırlık sürecinde her sınavda olduğu gibi düzgün planlama yapmak ve programlı çalışmak çok önemli. Bu noktada sınava bireysel olarak çalışmak çoğu zaman yetersiz kalabiliyor. Sen de YÖS’e hazırlanmayı düşünüyor fakat nereden başlayacağını bilemiyorsan öncelikle düzgün bir çalışma takvimi oluşturmalısın. Hedef odaklı gitmek YÖS Sınavı için çok önemli bir adım. Eksik olduğun konuları çok iyi belirlemeli ve doğru kaynaklardan çalışmalısın. Çıkmış soruları incelemek ve bol bol deneme sınavı çözmek sınava hazırlık için oldukça önemli. Fakat programlı ve düzenli çalışamıyorsan mutlaka profesyonel destek almalısın. Kendine en uygun kursu seçerek çalışmanı sistemli hale getirebilirsin. Seçeceğin bu kurs, yüz yüze, bireysel ya da Online YÖS Kursu olabilir. Fakat Online YÖS Kursu ile hazırlanmak birçok açıdan yüz yüze eğitimden daha pratik ve avantajlı olabiliyor.

 YÖS Online Kursu ‘muzu Bir De Öğrencilerimizden Dinleyin:

 

1. Derslerin kaydını istediğin zaman tekrar dinleyebilirsin.Teknoloji oldukça gelişti ve online kurslara olan ilgi de her geçen gün artıyor. Doğru kursu seçerek, zamandan tasarruf edip başarıya bir adım daha yaklaşabilirsin.Online YÖS Kursunun Avantajları:

2. Nerede olursan ol derse katılabilirsin.
3. Vaktinin çoğunu yolda harcamazsın ve zamanını daha verimli kullanabilirsin.
4. Sevdiğin ortamda ders çalışabilir istediğin zaman çayını kahveni yudumlayabilirsin.
5. Yüzyüze kurslara oranla daha az kişiyle derse girdiğin için sorularını daha rahat sorabilirsin.
6. Gürültülü bir sınıf ortamında yaşadığın konsantrasyon kaybını online kurslarda asla yaşamazsın.
7. Kendine uygun olan saati ve kursu seçebilir ya da dersin kaydını istediğin vakitte dinleyebilirsin.
8. Daha az ücret ödeyerek çok sayıda içeriğe bir tıkla ulaşabilirsin.
9. Sınav sonrası tercih döneminde de asla yalnız kalmazsın.

Fakat doğru kursu seçmezsen, teknik problemler yaşayabilir, dersleri istediğin gibi takip edemeyebilirsin. Bu yüzden Online YÖS Kursu tercih ederken Online YÖS Kursu alanında tecrübesi olan kursları tercih edebilir, öncelikli olarak demo dersleri izleyerek fikir sahibi olabilirsin.        

 


Nettekurs Online YÖS Kursu

nettekurs.com, alanında uzman ekibiyle uzun yıllardır YÖS’e hazırlık sürecinde başarılara imza atmaya devam ediyor.  Aynı zamanda kamp, kurs, ders paketi ve deneme sınavı seçenekleri ile geniş bir kitleye hitap ediyor. YÖS Matematik, YÖS IQ, YÖS Geometri ve genel YÖS kursu içeriklerimiz öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermek için öğretmenlerimiz tarafından özenle hazırlanıyor. Paket içeriklerini satın alan öğrencilere, YÖS için özel olarak hazırlanmış kaynaklar ücretsiz olarak gönderiliyor. Ayrıca Online YÖS Kursu ‘na erken kayıt yaptıran öğrencilerimiz, bir önceki yılın içeriklerine de kolayca erişebiliyor. Bu sayede yeni dönem kursları başlamadan öğrenci çalışmaya başlayabiliyor. Üstelik bunun için hiçbir ek ücret ödemiyor!

Online YÖS kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz, ücretsiz kayıt olabilir ve deneme süresi boyunca derslerimizi ücretsiz olarak izleyerek profesyonel öğretmen kadromuzun derslerine kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Dersler hakkında önceden fikir sahibi olmak, nasıl bir süreç yaşayacağınız hakkında deneyim kazanmak sınav hazırlık aşamasındaki süreci netleştirebilmek ve aklınızdaki soru işaretlerinden kurtulabilmek için çok önemlidir. Derslerin içeriklerini ve öğretmenlerin anlatış tarzlarını gördüğünüzde sizin için en doğru olan online kursu seçme şansınız olur. Bizler kurslarımıza çok güveniyor ve her aşamada öğrencilerimize gerekli desteği sağlıyoruz. Tüm bu ilginin ve profesyonelliğin bir sonucu olarak YÖS sınavlarında sayısız başarıya imza attık. Siz de doğru Online YÖS Kursu tercihi ile hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ile diğer tüm bilgilere YÖS Nedir? YÖS Nasıl Uygulanır? başlıklı sayfamız üzerinden ya da YÖS ile ilgili tüm yazılarımızı görebileceğiniz YÖS kategori sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz