DGS Online Deneme Sınavı ve Online DGS Deneme Çözümü Dersleri ile ÖSYM DGS Sınavına Nasıl Hazırlanılır?

1
2265

DGS Online Deneme Sınavı ve Online DGS Deneme Çözümü Dersleri ile ÖSYM DGS Sınavına Nasıl Hazırlanılır?

DGS Sınavında yapılan son değişiklikler ile soru sayısı azaltıldı ve eleyici soruların sayısında artış meydana geldi. Bu sebeple “Dikey Geçiş Sınavına Nasıl Hazırlanabilirim?” sorusu DGS Sınavı‘na hazırlanan adayların sıklıkla sorduğu soruların başında gelmeye başladı. Bizler bu yazımızda Online DGS Deneme Sınavları ile DGS Konu eksikleri nasıl kapatılır? DGS Online Deneme Sınavı ile Yeni Sistem DGS Sınavları’na nasıl hazırlanılır? Deneme çözerek DGS Puanı nasıl yükseltilir? sorularına yönelik önemli noktaları sizlerle paylaşmayı amaçladık.

Blog yazımızın devamını okuyarak DGS Deneme Sınavları hakkında daha çok bilgi edinebilir ve Nettekurs’un Yeni DGS Sistemi ile %100 uyumlu Ücretsiz Online DGS Denemeleri ‘ne nasıl katılabileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Dikey Geçiş Sınavına hazırlanan ve hazırlanacak olan tüm adaylarımıza keyifli okumalar dileriz!

DGS Nedir?

Dikey Geçiş Sınavı olarak da bilinen DGS, üniversitelerin 2 yıllık ön lisans bölümlerinde okuyan ya da bu bölümden mezun olmuş durumda olan adayların, açık öğretim ve meslek yüksekokulu mezunlarının ya da mezun olacak durumda olanların eğitimlerini 4 yıllık lisans eğitimine tamamlayabilmek için girdikleri bir sınav olarak karşımıza çıkmaktadır. Sınav ÖSYM tarafından merkezi olarak gerçekleştirilmektedir ve 2000 yılından bu yana uygulanmaktadır. DGS Sınavı sayısal ve sözel akıl yürütme becerisini ölçmeye yönelik çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadır. Önceki dönemlerde 120 sorudan oluşan DGS Sınavı, 2022 yılından itibaren 100 soru olarak uygulanmaya başlanmıştır. Yeni DGS Sisteminde adaylara 50 sözel 50 sayısal alan testi uygulanmaktadır. Adaylara ayrıca 135 dakika cevaplama süresi verilmektedir. 2022 DGS Sınavı Başvuruları Ne Zaman? DGS 2022 Sınav Değişiklikleri Neler? başlıklı blog yazımızı okuyarak yeni DGS Sistemi ile ilgili ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

DGS Deneme Sınavı
       En İyi Online DGS Kursu ile Başarı Parmaklarınızın Ucunda!

DGS Online Deneme Sınavları ile Dikey Geçiş Sınavına Eksiksiz Hazırlanın!

Her sene çok sayıda ön lisans öğrencisinin katıldığı DGS Sınavı‘ndan doğru çalışma programı ile hazırlanarak ilk girişte yüksek puanlar elde etmek ve iki yıllıktan dört yıllığa geçiş yapabilmek elbette mümkün fakat bunun için sınav sistemine hakim olmak ve sınavda yapılan değişiklikleri yakından takip etmek gerekiyor. 2022 DGS ile birlikte 120 olan soru sayısının 100’e indirilmesi ile eleyici soruların sayısında artış meydana gelmiş oldu. Ayrıca Soru sayısının azalması ile birlikte, sınav süresi de 150 dakikadan 135 dakikaya çekildi bu durum adayların süresini etkili kullanmasını da gerekli hale getirdi.

Şüphesiz ki sınava hazırlanmanın birçok yolu var ve hiçbir yöntem herkes için aynı oranda verimli olamaz. Konu tekrarı yapmak, yazarak çalışmak, video dersler üzerinden ilerlemek adayların sıklıkla tercih ettikleri çalışma yöntemleri olarak karşımıza çıkıyor. Çoğunlukla sınava hazırlıkta son aşamalara bırakılan hatta sınav haftasında çözülmeye başlanan denemeler ise aslında adayları başarıya ulaştıran faktörlerin başında geliyor.

DGS Deneme Sınavları adayların kendilerini denemeleri ve ne durumda olduklarını görmeleri için çok önemlidir. Fakat adaylar çalışma sürecinde yoğun olarak konu anlatımlarına ağırlık verirler. Bu çalışma şekli çok doğru bir tutum değildir. Sık sık DGS Denemelerine katılan kişilerin soru çözümü ve zaman yönetimi konusunda pratiklik kazandıkları ve deneme çözümünü sona bırakan adaylardan çok daha başarılı oldukları görülmektedir. Konu bilmek her zaman soru çözebilmek anlamına gelmediğinden adaylar sadece konu anlatımları ile vakitlerini tüketmemelidir.

Deneme sınavının asıl amacı sınava hazırlanan adayın kendini denemesi, eksikliklerini belirleyebilmesidir. Bu açıdan ilk olarak deneme sınavı çözmek ve çalışma temposunu bu aşamadan sonra düzenlemek daha doğrudur. Hızlı okurken hata yapıyor, seçenekler arasında kalıyor ve kaygılanıyorsanız DGS Online Deneme sınavlarını belirli periyodlar ile çözmek sizi Dikey Geçiş Sınavına hazırlıkta rakiplerinizden bir adım öne geçirecektir. DGS Deneme sınavları eğitim düzeyini ölçmeye yönelik olarak kontrol amaçlı çözülebilir. Her çözülen Online DGS Denemesi sizin ÖSYM soru tiplerini anlamanızı, çıkmış DGS Soru mantığını kavramanızı sağlar. Fakat bunun için denemede yanlış yapılan soruların çözümlerinin ayrıntılı olarak incelenmesi anlaşılmayan hususların eğitmenlere sorularak belirli bir süre sonra tekrar çözülmesi önemlidir. Bilinmeyen, yanlış yapılan ya da boş bırakılan sorulara ait konular tekrar edilmelidir. Belirli aralıklarla deneme sınavı çözmek, ne kadar ilerleme kat ettiğinizi somut olarak göstermesi bakımından da önemlidir. Aynı zamanda deneme disiplini kazanmak DGS Sınavı’na olan heyecanınızı yenmenizi ve süre kontrolünü başarılı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Nettekurs DGS Online Deneme Sınavları’nı ve Online DGS Eğitimlerini Ücretsiz Olarak Deneyin!

Çözdüğümüz denemeler sayesinde kendimizi sınavda ne ile karşılaşacağımız konusunda bilgilendirmiş ve sınav anında büyük bir sürpriz ile karşılaşmamış oluruz. Fakat DGS Denemesi seçerken bazı önemli adımlara da dikkat etmek gerekir. Öncelikle çözdüğünüz her soru şüphesiz ki sizi sınava hazırlama noktasında katkı sağlayacaktır. Ancak denemelerin asıl amacı doğrudan sınava yönelik bir ölçüm yapmaktır. Bu yüzden ÖSYM DGS Sınavları incelenerek ve uzman bir kadro tarafından hazırlanan Online DGS Denemelerini çözmek vaktinizi ve paranızı boşa harcamanızı engelleyecektir. ÖSYM DGS Soru sistemi bellidir. Düzey olarak çok basit ya da oldukça zorlayıcı denemelere yönelmek gerçek sonucunuzu görmenizi engelleyebilir. Bu yüzden ÖSYM Stratejilerini özümsemiş kurumların yapmış olduğu denemeler tercih edilmelidir. Ayrıca ÖSYM 2022 yılında DGS ile ilgili çeşitli güncellemeler eklemiştir. Yine bu noktada çözülen denemenin yeni sınav sistemi formatına uygun olarak hazırlanması önemli bir husustur.

DGS Online Deneme
TÜRKİYE’NİN EN İYİ ONLİNE DGS KURSU NETTEKURS İLE SINAVA EKSİKSİZ HAZIRLANIN!

En İyi Online DGS Kursu Nettekurs’un DGS Online Deneme Sınavı Avantajları Nelerdir?

Nettekurs Online DGS Kursu‘nun, DGS Online Deneme Sınavları tamamen müfredata ve ÖSYM Güncellemelerine uygundur. Tüm sorular DGS Sınav sorularına paralel olarak Türkiye’nin önde gelen DGS hocaları tarafından hazırlanmaktadır.
Online DGS Denemesini çözdükten sonra akıllı panel üzerinden DGS Deneme sonucunuzu hemen görebilirsiniz. Doğru yanlış cevap modülünden yanlış yaptığınız soruları ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Bu modül eksikliklerinizi hızlıca gidermeniz noktasında oldukça fayda sağlayacaktır.
Online DGS Deneme Sınavları haricinde sistem üzerinde ekstra bir ücret ödemeden DGS Deneme Çözüm Videolarına da erişebilir bu sayede DGS Sınavına eksiksiz olarak hazırlanabilirsiniz.
Aynı denemeyi tekrar tekrar çözebilirsiniz. Nettekurs DGS Online Denemeleri 3 tekrara kadar erişiminize açıktır.
Nettekurs Online  DGS denemelerine tüm Türkiye’den katılım olmaktadır. Bu sayede Türkiye geneli sıralamanızı görebilirsiniz. Üstelik Online DGS Denemelerini sisteme kayıt olur olmaz kullanmaya başlayabilirsiniz.
Nettekurs Online DGS Kampı ve Hızlandırılmış DGS Kursu dönemlerinde dönem boyu sistemde açık olan denemeler haricinde deneme çözüm dersleri de gerçekleştirmektedir bu sayede kayıt olduğunuz andan sınav anına kadar profesyonel bir eğitim hizmeti alırsınız. Nettekurs Online DGS Eğitimleri ile tek ücret ödeyerek birçok hizmete aynı anda ulaşmış olursunuz.

Türkiye’nin ilk online eğitim kurumlarından biri olan Nettekurs, DGS Sınavı hazırlık kapsamında uzun süredir birçok adayın iki yıllıktan dört yıllığa geçiş hayallerine kavuşmasında aracılık etmiştir. Adayların kurslarımızı satın almadan önce tüm içeriklerimizi kursu satın alan bir adayın gözünden deneyimlemelerine imkan sağlayan “ÜCRETSİZ DENE” uygulamamız ile kayıt olmadan önce sistemi kullanabilirsiniz. Sitemize ücretsiz üyelik oluşturarak ÜCRETSİZ DEMO ONLİNE DGS DENEME Sınavı içeriklerimiz ile DGS Sınavlarına hazırlıkta ilk adımı bizimle birlikte atabilirsiniz. Sınırsız tekrar hakkı ile 7/24 ulaşılabilir Online DGS Kursu içeriklerimiz ve uzman rehberlik ekibimiz ile en iyi DGS Hazırlık hizmetini tek tıkla parmaklarınızın ucuna taşıyoruz!

1 Yorum

  1. Online DGS Denemeleri ve DGS Sınavlarına hazırlık süreci ile ilgili her türlü yorum ve sorunuzu aşağıda yer alan “SORU SOR” bölümünü kullanarak bize iletebilirsiniz. Uzman rehberlik ekibimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz