STS DİŞ Hekimliği Nedir? 2022 STS DİŞ Hekimliği Sınavı Ne Zaman?

1
3965

STS DİŞ Hekimliği Nedir? 2022 STS DİŞ Hekimliği Sınavı Ne Zaman?

STS DİŞ Hekimliği Nedir? Diş Hekimliği Denklik Belgesi Nasıl Alınır? STS DİŞ Hekimliği Denklik Sınavı Ne zaman? Sorularınızın yanıtı blog yazımızda. STS ile ilgili tüm sorularınızı yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

STS DİŞ Hekimliği Denklik Sınavı ÖSYM tarafından; diş hekimliği alanında yurtdışından alınan diplomaların ülkemizde denkliğinin alınması için yapılan bir sınavdır. Açılımı Diş Hekimliği Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı’dır. STS Diş Hekimliği Denklik Sınavı yılda en az bir kez yapılmaktadır. Sınavda başarılı olabilmek ve denklik belgesinin alınabilmesi için adayların 100 puan üzerinden en az 40 puan alması gerekmektedir. Baraj puanını geçen adaylar denklik almaya hak kazanır. STS DİŞ Hekimliği Denklik Sınavı 120 sorudan oluşur ve çoktan seçmelidir. Sınav süresi ise 150 dakikadır.

sts-dis-denklikBaşarı Garantili Online STS DİŞ Hekimliği Kursuna Şimdi Kayıt Ol!

2022 STS Diş Hekimliği Denklik Sınav Tarihleri:

2022 STS Diş Sınav Tarihi: 16.10.2022
2022 STS Diş Başvuru Tarihleri: 26.08.2022 – 05.09.2022
2022 STS Diş Geç Başvuru Tarihi: 14.09.2022
2022 STS Diş Sonuç Tarihi: 09.11.2022

STS DİŞ Hekimliği Konuları;

1-Anatomi
2-Histoloji ve Embriyoloji
3-Fizyoloji
4-Tıbbi Biyokimya
5-Tıbbi Farmakoloji
6-Genetik
7-Restoratif Diş Tedavisi
8-Protetik Diş Tedavisi
9-Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi/Radyolojisi
10-Tıbbi Patoloji
11-Periodontoloji
12-Endodonti ve Çocuk Diş Hekimliği

STS DİŞ HEKİMLİĞİ SORU DAĞILIMI

STS Diş Hekimliği sınavı 40 Temel Bilimler + 80 Klinik Bilimler olmak üzere toplam 120 sorudan oluşmaktadır.
Temel Bilimler soru dağılımı;
Anatomi – 6 Soru
Histoloji ve Embriyoloji – 4 Soru
Fizyoloji – 6 Soru
Tıbbi Biyokimya – 6 Soru
Tıbbi Mikrobiyoloji – 6 Soru
Tıbbi Patoloji – 4 Soru
Tıbbi Farmakoloji – 4 Soru
Tıbbi Biyoloji ve Genetik – 4 Soru
Klinik Bilimler soru dağılımı;
Protetik Diş Tedavisi – 10 Soru
Restoratif Diş Tedavisi – 10 Soru
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi – 10 Soru
Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi – 10 Soru
Periodontoloji – 10 Soru
Endodonti – 10 Soru
Çocuk Diş Hekimliği – 10 Soru
şeklindedir, gelecek yıllarda gerçekleşebilecek olası değişimleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. STS Diş Çıkmış Sınav Sorularına göz atabilir daha detaylı bilgi alabilirsiniz

Nettekurs Online STS DİŞ Hekimliği Kursunun Avantajları Nelerdir ?

Online STS DİŞ Hekimliği Kursumuz ile hiçbir kısıtlama olmadan internetinizin olduğu her yerde tablet, telefon ve bilgisayarınızdan istediğiniz zaman kurslara girebilirsiniz. Böylece yaşantınıza uygun şekilde ders programınızı hazırlayıp sınava verimli bir şekilde çalışabilirsiniz.

Nettekurs’ un Online STS DİŞ Hekimliği Kursu’ na kayıt yaptıran Diş Hekimlerimize, uzman rehberlik ekibimiz tarafından danışmanlık hizmeti verilir böylelikle sorularınıza profesyonel yanıtlar bulabilir, sınava hazırlanma sürecinizde yalnızlık çekmezsiniz.

Online STS DİŞ Hekimliği derslerini istediğiniz zaman durdurabilir, geri alabilir ve istediğiniz kadar tekrar yapabilirsiniz.

Ders Videoları ve canlı yayınların haricinde, STS DİŞ Hekimliği Sınavları incelenerek özenle hazırlanmış olan Nettekurs STS DİŞ Hekimliği kaynaklarına da sahip olursunuz.

Yayınlarımız yüz yüze eğitime göre daha az kişinin katıldığı gruplarla gerçekleşmektedir. Bu sayede sorularınızı anlık olarak Uzman Diş Hekimi Hocalarına sorabilir ve cevap alabilirsiniz.

Uzman Diş Hekimlerimizin desteğini her zaman alabileceksiniz, Uzman Diş Hekimlerimizin önerileri ve yönlendirmeleri sayesinde rakiplerinizden her zaman önde olacaksınız ve motivasyonunuzun yerinde olduğu bir sınav hazırlık süreci geçireceksiniz.

Online Deneme Sınavları ile birçok kez sınava girmiş kadar bilgili ve tecrübeli olursunuz.

Online Hazırlık Kampları ile sınava yönelik sayısız prova yapma fırsatını da elde etmiş olacaksınız.

Başarı garantili eğitim için sektörün öncü ve güvenilir eğitim sitesi Nettekurs ile Diş hekimliğinde denklik kazanır mıyım ya da kazanabilecek miyim sorularını geride bırakarak sadece kazanma odaklı bir deneyim ile tek seferde STS DİŞ Hekimliği sınavında başarı sağlayacaksınız. Online STS DİŞ Hekimliği Kursumuzu Ücretsiz Denemek İçin Tıklayınız.

Nettekurs için öncelik memnuniyettir. En düşük ücret, en iyi hizmet anlayışı ile 10 yıldan fazla süredir sizlere sınavlara hazırlık süreçlerinde hizmet vermekteyiz. Her bir üyemizi ailemizin bir parçası olarak görüyor ve başarılarını yürekten istiyoruz. Bu yüzden sizi yoracak değil destekleyecek ve başarıya ulaştıracak bir kurum arıyorsanız nettekurs.com doğru adresiniz olacaktır.

1 Yorum

  1. STS DİŞ Sınavı ile ilgili sormak istediğiniz tüm soruları aşağıda yer alan “SORU SOR” bölümünü kullanarak uzman ekibimize iletebilirsiniz. Uzman STS DİŞ Rehberlik Ekibimiz sorularınıza en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz