YÖKDİL Soruları ve Cevapları | Çıkmış Soruların Çözümleri

0
7233

YÖKDİL Soruları ve Cevapları | Çıkmış Soruların Çözümleri

Bu yazımızda YÖKDİL Soruları ve Cevapları hakkında bilgi alabilecek, YÖKDİL çıkmış sorular videolarına ulaşabileceksiniz. YÖKDİL sınavına hazırlıkta iyi birer kaynak olabilecek soru çözümlü videolarımızla birlikte YÖKDİL ‘in YDS ‘den farkı nedir? YÖKDİL soruları ve diğer dil sınavları arasındaki temel fark nedir? Bu konulara da değinmeye çalışacağız. Fakat öncelikle okuyucularımıza YÖKDİL nedir hakkında kısaca bilgi vermek iyi olacaktır. YÖKDİL Soruları ve Cevapları ile ilgili daha detaylı bilgi vereceğiz. YÖKDİL Sınavı Nedir?  yazımızda sıkça sorulan sorular ile sınava dair bilgilendirme yapmıştık.

yökdil soruları, yökdil soruları ve çözümleri, yökdil çıkmış sorular

YÖKDİL Nedir?

YÖKDİL Sınavı, içeriğindeki sorular, soru sayıları ve sınav konuları olmak üzere Türkiye ‘deki diğer yabancı dil sınavlarından ayrılmaktadır. TIPDİL gibi uzmanlığa yönelik dil sınavlarının dışında YÖKDİL soruları ile en benzer sorular YDS sınavında sorulmaktadır. Fakat YÖKDİL soruları ve cevapları, YDS soruları ve çözüm tekniklerinden oldukça farklıdır. YÖKDİL çıkmış sorular incelendiğinde sınavın diğer dil sınavlarına göre oldukça kolay sorulardan oluştuğu görülmektedir. YÖKDİL Sınavı, Ankara Üniversitesi ve YÖK ortaklığı ile düzenlenen ve yeni yeni bilinirliği artan bir sınavdır. YÖKDİL soruları ve cevapları bu nedenle birçok adayın rahatça çözebileceği şekilde hazırlanmıştır. Sınavın amacı ise Türkiye ‘deki dil sınavlarında iyileşme çalışmalarının geliştirilmesidir. YÖKDİL ‘de 80 adet soru sorulacak ve YÖKDİL sorularının cevaplanması için adaylara 180 dakika süre verilecektir. Bununla birlikte YÖKDİL, sosyal bilimler, fen bilimleri ve sağlık bilimleri olmak üzere üç soru grubundan oluşmaktadır. Her sınav birbirine eşdeğerdir. Fakat adaylar ilgi alanlarına ve uzmanlıklarına göre dilediği testi çözmekte özgür olacaktır.

YÖKDİL Soruları Nelerdir?

YÖKDİL Çıkmış Sorular videolarımızı sizinle paylaşmadan önce biraz da YÖKDİL sorularının içeriğine değinmekte fayda var. Çünkü YÖKDİL çıkmış sorular incelendiğinde konu dağılımı, soru türleri  diğer dil sınavlarına göre oldukça farklılık göstermektedir. YDS sorularının cevaplanması için birçok püf nokta varken YÖKDİL soruları adayların kolayca anlayabileceği ve kolayca cevabı bulabilecekleri sorulardan oluşmaktadır. Sınavın soruları içerisinde YDS ‘den farklı olarak;

  • Diyalog
  • Anlamca en yakın cümle sorusu
  • Phrasal verb soruları
  • Cloze test soruları bulunmamaktadır.

YÖKDİL çıkmış sorular içerisinde bu konular yerine göze çarpan; kelime, dil bilgisi, tense, cümle tamamlama, çeviri sorularıdır. YDS soruları ile benzer noktaları ise anlam bütünlüğünü bozan cümle bulma ve paragraf sorularıdır.

YÖKDİL Çıkmış Sorular ve Cevapları

Aşağıdaki videolarda 2017 yılı YÖKDİL Çıkmış Soruları ve Cevapları çözüm teknikleri ile birlikte yer almaktadır:

YÖKDİL sınavı hakkında detaylı bilgi almak için nettekurs.com Blog Sayfamızı takip edebilir ve YÖKDİL ‘e hazırlıkta eksiklerinizi tamamlamak için online dershanemizi ziyaret edebilirsiniz. Nettekurs.com, hayallerinize ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için canlı yayınları, e-sınavlar, çıkmış soru çözümleri ve zengin kaynakları ile yanınızda. Nettekurs.com online YÖKDİL kursları, canlı yayın dersleri ile profesyonel eğitimi ve sınıf ortamını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Derslerimize konuk olmak, eğitmenlerimiz ile etkileşim halinde online dersleri takip edebilmek ve eksiklerinizi tamamlayabilmek için>> Hemen nettekurs.com ‘u ücretsiz deneyin!

YÖKDİL ve diğer tüm sınavlara dair soru ve görüşlerinizi sayfanın en altında bulunan yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. İletileriniz uzman rehberlerimizden tarafından incelenerek yanıtlanacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz