TUS Ek Yerleştirme Kılavuzu ve Başvuru Bilgileri

0
3555

TUS Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu

2018 TUS Ek Yerleştirme tercih dönemi başladı. ÖSYM TUS Ek Yerleştirme tarihleri 17-23 Mayıs 2018 olarak açıkladı. TUS 1. Dönem sonuçları açıklandıktan sonra adayların TUS tercih dönemi sona erdi. Açık kalan kontenjanlara ise ek yerleştirme işlemleriyle öğrenci alınmaya devam edecek. TUS Yerleştirme Sonuçlarının açıklandığı tarihi merak eden okuyucularımız için TUS Yerleştirme Sonuçları ve TUS Ne Zaman Açıklanacak başlıklı yazımız bilgilendirici olacaktır.
ösym tus ek yerleştirme, ek yerleştirme tus

ÖSYM TUS Ek Yerleştirme Tercih Dönemi Başladı!

TUS sınavına giren adaylar TUS puanları ile kadın doğum, kalp damar cerrahisi, fizyoloji, cerrahi gibi birçok uzmanlık alanına yerleşti. Açık kalan kontenjanlar için ise ek yerleştirme dönemi başladı. Ek Yerleştirme TUS tercih robotları ve ek yerleştirme tercih kılavuzları bu noktada adaylara yardımcı oluyor. Ek yerleştirme TUS kılavuzunda adayların TUS puanı türüne ve ek kontenjan sayısına göre tüm üniversitelerin klinisyen, iç hastalıkları, acil tıp, mikrobiyoloji gibi bölümlerine dair açık kontenjanlar gösteriliyor. TUS Taban Puan Hesaplama işlemi ise ek yerleştirme döneminde tekrar yapılmıyor adaylar kendi TUS taban puanları ve açık kontenjanlar için belirlenen taban puanlar dikkate alınarak TUS ek yerleştirme ile tercih yapabiliyorlar. Aşağıdaki linklerde ÖSYM TUS ek yerleştirme tablolarına ulaşabilirsiniz:
TUS 1. Dönem Ek Yerleştirme Genel İlke ve Kuralları
TUS 1. Dönem Ek Tablo 2 
TUS 1. Dönem Ek Tablo 3 
TUS 1. Dönem Ek Tablo 4 

TUS Yerleştirme Tercihleri Nereden Yapılacak?

Ek Yerleştirme TUS Sınavı başvuruları gibi internet üzerinden yapılabilecek. Üniversite ek yerleştirme tercih kılavuzlarını inceleyen adaylar ÖSYM internet adresi üzerinden sisteme giriş yaparak başvurularını yapabilecekler.

Ek Yerleştirme Başvuruları Ücretli Mi Olacak?

Evet. Ek yerleştirme TUS sınav ücretine ek olarak bir miktar ek ödeme gerektiriyor. 2018 yılı ÖSYM TUS ek yerleştirme ücreti ise 15 tl. Adaylar internet üzerinden ek yerleştirme başvurularını yaparken kredi kartı veya banka kartı ile ödemelerini yapabilecekler. Ödemeler esnasında sadece online işlemler kabul edilecek ve ATM üzerinden ödeme yapılması kabul edilmeyecektir.

TUS Yerleştirme Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

TUS Tercih işlemlerini yaparken her zaman için ÖSYM TUS sayfasını takip etmenizi tavsiye ederiz. Özellikle yukarıda paylaştığımız Ek Yerleştirme Genel İlke ve Kuralları dokümanını dikkatlice okuyarak TUS tercih süreçlerini eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. TUS sınavı hakkında detaylı bilgi almak için nettekurs.com Blog Sayfamızı takip edebilir ve TUS sınavına hazırlıkta eksiklerinizi tamamlamak için online dershanemizi ziyaret edebilirsiniz. Nettekurs.com, hayallerinize ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için canlı yayınları, e-sınavlar, çıkmış soru çözümleri ve zengin kaynakları ile yanınızda. Nettekurs.com online TUS kursları, canlı yayın dersleri ile profesyonel eğitimi ve sınıf ortamını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Derslerimize konuk olmak, eğitmenlerimiz ile etkileşim halinde online dersleri takip edebilmek ve eksiklerinizi tamamlayabilmek için>> Hemen nettekurs.com ‘u ücretsiz deneyin!

TUS ve diğer tüm sınavlara dair soru ve görüşlerinizi sayfanın en altında bulunan yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. İletileriniz uzman rehberlerimizden tarafından incelenerek yanıtlanacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz