Online DUS Kursu ve DUS Online Eğitim Yayınları ile ÖSYM DUS Sınavında Başarılı Olunur Mu?

1
4954

ONLİNE DUS KURSU VE DUS ONLİNE EĞİTİM YAYINLARI İLE ÖSYM DUS SINAVI’NDA BAŞARILI OLUNUR MU?

Diş Hekimlerinin alanlarında uzmanlık kazanabilmesi için girdikleri DUS Sınavı’na her sene 5000’den fazla kişi başvuruyor. DUS’a hazırlıkta nasıl bir yol izleneceği ile ilgili adayların kafasında birçok soru işareti oluyor.  Biz de bu yazımızda ” Online DUS Kursu ve DUS Online Eğitim Yayınları ile ÖSYM DUS Sınavı’nda Başarılı Olunur Mu? ” sorusunun cevabını irdeledik.

Sizler için DUS Hazırlık süreci ile ilgili hazırladığımız öneri ve tavsiyeleri, ayrıca Nettekurs Online DUS Kursu ve DUS Online Eğitim Yayınlarının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

DUS Nedir? DUS Sınavı’nda Yabancı Dil Şartı Var Mı?

Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı (DUS) , Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuş olan Diş Hekimlerinin uzman olabilmek için girdikleri ve ÖSYM tarafından düzenlenen bir uzmanlık sınavıdır. DUS Sınavı 2012 Yılından beri yapılmaktadır. Sınav Temel Bilimlerde 40, Klinik Bilimlerde 80 soru olmak üzere toplam 120 sorudan oluşur. DUS Sınavı süresi 2,5 saat yani 150 dakikadır. Sınav yılda 1 kez ve genellikle Eylül ayında yapılmaktadır.

DUS Online Eğitim ve Online DUS Kursu Yayınları
DUS Sınavı’na hazırlıkta ihtiyaç duyduğunuz tüm Nettekurs DUS Online Eğitim Yayınları, sınırlı kontenjana özel indirimli Online DUS Kursu fiyatları ile yalnızca bir tık uzağınızda!

DUS’ta Yabancı Dil Puanı Şarttır. DUS Yerleştirmelerinin yapılabilmesi için Diş Hekimleri ve Diş Hekimi Adayları’nın İngilizce, Fransızca, Almanca YDS Sınavları’ndan birine ya da TIPDİL, YÖKDİL Sağlık gibi YÖK Tarafından denkliği kabul edilen yabancı dil sınavlarına girerek 50 ve üstünde bir puan almaları gerekmektedir.

ÖSYM DUS Sınavı Zor Mu?

DUS’a her sene yaklaşık olarak 5000den fazla kişi başvurmaktadır. DUS’ta 8 Adet Uzmanlık Alanı vardır. DUS Taban puanları ve kontenjanları bir önceki senenin yerleştirme puanları baz alınarak oluşturulmaktadır. DUS için belirlenen kontenjanlarının az olması, DUS Sınavı’nı adaylar için zor hale getirmektedir. Bu yüzden de sınava hazırlık sürecinde çok titiz ve yoğun bir çalışma temposu oluşturmak gerekir. Online DUS Kursu ve DUS Online Eğitim yayınları ile 3. sınıftan itibaren DUS çalışmaya başlamak hem sınav sürecini hem de adayların klinik hayatlarını daha kolay hale getirmektedir.

Uzmanlık Ana Dalları ve Eğitim Süreleri 
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi (4 yıl) Çocuk Diş Hekimliği (3 yıl) Endodonti (3 yıl) Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi (3 yıl) Ortodonti (4 yıl) Periodontoloji (3 yıl) Protetik Diş Tedavisi (3 yıl) Restoratif Diş Tedavisi (3 yıl


DUS’a Nasıl Hazırlanılır?

Online DUS Kursu ve DUS Online Eğitim Yayınları ile ÖSYM DUS Sınavına Hazırlanmak:
DUS hazırlanması en zor sınavlardan biridir. Sürekli konu tekrarı yapmak sınava hazırlıkta çok önemlidir. Aynı zamanda sınava hazırlanmaya başlamadan önce adayın istediği uzmanlık alanını belirlemesi sınava hazırlık sürecini daha kolay hale getirecektir. Dişte Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavına hazırlanmaya başlamak için son sene beklenmemelidir. Mümkünse 3. sınıftan itibaren profesyonel kaynaklarla hazırlanarak, son sınıfa kadar konu eksikleri büyük oranda tamamlanmalıdır. Çıkmış DUS Soru çözümü dersleri ile sınava yönelik ön bilgi edinilmeli, çalışma programı adayın ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak programlanmalıdır.

Online DUS Kursu Avantajları ve Nettekurs Online DUS Eğitimleri:

1.Online DUS Kurslarının sunduğu DUS Online Eğitim kaynaklarına zaman ve mekan kısıtlaması olmadan, 7/24 istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz.
2. Nettekurs Online DUS Kursu’na kayıt yaptıran öğrencilere uzman rehberlik ekibimiz tarafından DUS Danışmanlık hizmeti verilir. Böylece sınava hazırlık aşamasında doğru hamleler yaparsınız.
3. Online DUS Derslerini tekrar tekrar dinleyebilirsiniz. Böylece konu tekrarını pratik hale getirmiş olursunuz.
4. Dersi kaçırma derdiniz olmadığı gibi, PDF kaynakları ile dilediğiniz her an, fırsat buldukça DUS’a hazırlanabilirsiniz.
5. Uzman DUS Hocalarının yönlendirmeleri ve önerileri sayesinde, motivasyonunuz üst düzeyde olur ve klinik uygulamalarınızda da işinize yarayacak çok değerli bilgiler öğrenirsiniz.
6. DUS Online Eğitim Kaynaklarına interneti olan her yerden erişim sağlayabilirsiniz. Böylece yanınızda sayısız kitap taşıyarak bedeninizi yormazsınız.

7. Online DUS Kursu yayınları yüzyüze eğitime göre daha az kişiyle yapılır. Böylece her türlü sorunuzu uzman DUS Hocalarına sorabilme ve özel ilgi görme şansınız olur.
8. Online DUS Deneme Sınavları ile sınava yönelik sayısız prova yapma fırsatını yakalarsınız.
9. Nettekurs Online DUS Kursu ile başarı garantili bir eğitim alırsınız ve sonraki dönemlerde sınava tekrar tekrar başvuru yapmanıza gerek kalmaz.
10. Nettekurs.com’a hemen şimdi üye olarak, deneme süresi boyunca tüm Online DUS Kursu içeriklerine ve DUS Online Eğitim yayınlarına ücretsiz olarak erişim sağlayabilirsiniz. Üstelik memnun kalmaz ve kayıt olmak istemezseniz denediğiniz ders içerikleri için hiçbir ücret ödemezsiniz.

 

Nettekurs DUS Online Eğitim Programlarına hemen şimdi kayıt yaptırarak sınırlı kontenjana özel indirimli fiyatlardan yararlanma ve tek dönemde başarı elde ederek Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimine giriş hakkı kazanma şansını kaçırmayın!

DUS Sınavı ile ilgili aklınıza takılan diğer konularla ilgili bilgi edinmek için DUS 2021 Sıkça Sorulan Sorular Blog yazımızı okuyabilir ve DUS Kategori sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. DUS Eğitimleri ve DUS Sınavları ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı, görüş / öneri ve yorumlarınızı aşağıda bulunan “soru sor” bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz. Nettekurs’un uzman DUS rehberlik ekibi yorumlarınıza en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz