ALES Online Eğitim Kursları ve ALES Uzaktan Eğitim Yayınları ile Hazırlanarak ALES Sınavı’nda Yüksek Puan Alınır Mı?

1
3997

ALES Online Eğitim Kursları ve ALES Uzaktan Eğitim Yayınları ile Hazırlanarak ALES Sınavı’nda Yüksek Puan Alınır Mı?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı‘ndan yüksek puan almak birçok kişinin hayali. Adaylar Sayısal ve Sözel alan testlerinden oluşan sınavda tama yakın puan alma hedefiyle durmadan çalışıyorlar. Peki ALES Online Eğitim Kursları ve ALES Uzaktan Eğitim Yayınları ile Hazırlanarak ALES Sınavı‘nda Yüksek Puan Alınır Mı? ALES‘ten Yüksek Puan Almak İçin Nasıl Çalışmak Gerekir? Siz de bu soruların cevabını arıyorsanız ve Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı‘na hazırlanıyorsanız yazımızın devamını okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

ALES Nedir? 

Yükseköğretim kurumlarına öğrenci ve personel alımlarında kullanılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı – ALES , ÖSYM tarafından düzenlenen bir sınavdır. Lisansüstü  eğitime başlamayı hedefleyen kişilerin ve okutman, araştırma görevlisi, öğretim görevlisi vb. gibi pozisyonlara başvurmak isteyenlerin ALES’e girmeleri gereklidir. ALES Sınavı İlkbahar ve Sonbahar döneminde yapılır. 50 sayısal ve 50 sözel alan sorusundan oluşan 100 soruluk ALES Testinde adaylara 2,5 saat yani 150 dakika süre verilir. ÖSYM ALES Sınavı‘nda 4 yanlış soru 1 doğru cevabı götürmektedir. Adayların puanları Sözel, Sayısal ve Eşit Ağırlık puan türünde hesaplanmaktadır. Aday başvuru ve yerleştirme aşamasında, başvurduğu kurumun istediği puan türünü kullanabilir. ALES Puanı‘nın geçerlilik süresi 5 senedir. ALES‘te Sayısal alan testi matematik, geometri ve Sayısal Mantık, Sözel alan testinde ise Türkçe ve Sözel Mantık konularından sorular gelmektedir.

ALES Online Eğitim, ALES Uzaktan Eğitim
ALES’e Uzaktan Eğitim Kursu Nettekurs’un Online ALES Yayınları ile Eksiksiz Olarak Hazırlanma Fırsatını Kaçırmayın!

ALES’e Nasıl Çalışılır?

ALES Sınavı yükseköğretim programlarına yerleşme aşamasında çok önemli bir sınavdır. Adayların başvuruları değerlendirilirken ALES Puanlarının %50’ye yakını hesaplamaya katılır. Bu yüzden ALES Sınavlarında yüksek puan elde eden adayların istedikleri kontenjana yerleşme ihtimalleri de artmaktadır. ALES‘ten yüksek puan almak için adayların hem sözel hem sayısal sorularını çözmesi gereklidir. Bu yüzden ALES Hazırlık sürecinde çok hassas davranılmalıdır.

Her gün mutlaka soru çözülmelidir. Çok sayıda paragraf sorusu çözmek sınavda hızlanmanızı ve okuma yeteneklerinizi geliştirmenizi sağlar. Konu eksiklerinizi kapatmak için en iyi yöntem ise profesyonel destek almaktır. Çünkü kısıtlı zamanda birçok konuya hazırlanmak, doğru çalışma programını oluşturmak ve bir rehberlik hizmeti almadan o programa uymak oldukça zordur. Eksiğiniz olan konuları belirledikten sonra ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir ALES Kursu‘na kayıt yaptırabilir ya da özel ders alabilirsiniz. Böylelikle konu eksiklerinizi hızlıca tamamlayabilir ve en önemli aşama olan ALES Çıkmış Soru çözümleri ile sınava hazırlanmaya başlayabilirsiniz.

Fakat teknolojinin bu denli geliştiği bir dönemde ALES Online Eğitim Kursları ile sınava hazırlanmak da sizin için oldukça iyi ve avantajlı bir alternatif olacaktır. Online ALES Kursları size sayısız fırsat sunar. Zamanınızı yolda harcamazsınız. Daha az para vererek daha çok içeriğe ulaşma imkanınız olur. Dilediğiniz yerden derslere tek tıkla bağlanabilirsiniz. Kaçırdığınız dersleri tekrar izleyebilirsiniz. Tabii ki ALES Uzaktan Eğitim sürecinin size sağladığı avantajlar bunlar ile sınırlı değildir.

ALES Sınavına Online ALES Kursu İle Hazırlanmanın Avantajları başlıklı blog yazımızı okuyarak Online ALES Eğitimlerinin sağladığı avantajlarla ilgili daha çok bilgi edinebilirsiniz.

ALES Online Eğitim Kursları ve ALES Uzaktan Eğitim Yayınları ile ALES Sınavları’na Hazırlanmak:

Deneyim, öğrenme süreçlerinin bizlere kattığı en değerli şeydir. Nettekurs Online ALES Kursu‘nun ALES Uzaktan Eğitim Yayınları İle ALES Sınavı’ndan 97 puan alan üyemiz Gamze Şahin’in ALES Hazırlık süreci ile ilgili deneyimlerine kulak verelim:

“ALES’e Doğru Hamlelerle Çalışmak Sizi Yüksek Başarıya Ulaştırır.”

ALES Soruları, mantık yürütme ve analiz yapabilme gibi temel yeterlilikleri ölçmeye yönelik konulardan oluşur. Bu yüzden sadece ALES Konu anlatımı derslerini dinlemek tek başına fayda sağlamaz. ALES Çıkmış Sorular ve Çözümleri incelenerek hazırlanmış içeriklerle sınava hazırlanmak, ÖSYM ALES Sınav stratejilerine hakim olmanızı sağlar. Nettekurs ALES Online Eğitim Kursumuzun uzman öğretmenleri, her sene ALES Sınavları’na girmektedir. Online ALES Kursumuzun içerikleri bu doğrultuda güncel olarak oluşturulur. Ayrıca ALES Sınav taktiklerimiz ile, paragrafta anlam, sözel ve sayısal mantık gibi sizi zorlayan ve vakit kaybı yaşamanız muhtemel olan soru tiplerinde pratiklik kazanmanız sağlanır.

ALES Uzaktan Eğitim Yayınları 7/24 internet olan her yerden erişiminize açıktır. Böylece dilediğiniz an ALES Derslerini tekrar edebilirsiniz. Nettekurs Online ALES Kursu, Hızlandırılmış ALES Kursu ve ALES Kampı dersleri ile ALES Puanınızı zirveye taşıma fırsatınız olur. Çünkü ALES Online Eğitim Derslerimiz katılımcılarımızın ihtiyaçlarına özel olarak programlanır. ALES Deneme Sınavı yayınları ile adayların sınavı prova etmesine imkan tanınır. Böylece ALES Hazırlık süreci sonunda hiçbir eksiğiniz kalmaz.

Yazımızın başında “ALES Online Eğitim Kursları ve ALES Uzaktan Eğitim Yayınları ile Hazırlanarak ALES Sınavı’nda Yüksek Puan Alınır Mı?” diye sormuştuk. Üyelerimizin deneyimleri de gösteriyor ki, ALES Sınavı’na doğru kurs ile hazırlanarak tama yakın puan almak hayal değil. Belirli puan aralığına sıkışıp kaldıysanız, tek başınıza çalışmaktan verim alamıyorsanız uzman ALES Rehberlik ekibimizin size özel hazırlayacağı çalışma programları ile tek dönemde ALES Puanınızı zirveye taşıyabilirsiniz. nettekurs.com sitesinden üyelik oluşturarak ALES Derslerimizin tüm içeriklerini deneme süresi boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

 

ALES ile ilgili daha çok yazıya ulaşabilmek için ALES Kategori Blog Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. ALES Sınavları ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları, ALES ile ilgili görüş / öneri ve yorumlarınızı aşağıda bulunan “soru sor” bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Nettekurs’un uzman destek ekibi yorumlarınıza en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz