TUS Koçluğu Nedir? Bireysel TUS Koçluğu Nasıl Yapılır?

1
2815

TUS Koçluğu Nedir? Bireysel TUS Koçluğu Nasıl Yapılır?

TUS Sınavı Uzmanlık sınavları içerisinde en zor olarak bildiğimiz sınavların başında geliyor.  Adayların hem temel bilimler hem de klinik bilimler alanındaki öğrenme düzeylerini ve becerilerini ölçen sınava hazırlık süreci hekimlerimiz açısından oldukça zorlayıcı geçiyor. Tıp Fakültesi öğrencileri 3. sınıftan itibaren “TUS’a Nasıl Hazırlanılır? TUS’a Nasıl Çalışılmalı?” gibi soruların cevaplarını aramaya koyuluyor. Üstelik hazırlık sürecine dair bir diğer önemli detay da dil yeterliliği. Hekimlerimizin çoğu dil barajını geçememe endişesi ile çok erken dönemlerde sınava hazırlanmaya başlıyor. Şüphesiz ki TUS çok sıkı ve düzenli bir çalışma temposu ile başarılacak bir sınav fakat sınava doğru yöntem ile hazırlanılmazsa sınava çalışmak için geçen süre adaylar için sadece yorucu bir süreç olarak kalabiliyor. Bu yazımızda sınavlara hazırlık sürecinde son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan “koçluk” kavramı üzerinde durduk. Bireysel TUS Koçluğu ile Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda Başarılı Olunur Mu? TUS Koçluğu Nedir ve Nasıl Yapılır? gibi sorularınızın yanıtlarını yazımızın devamını okuyarak bulabilirsiniz.

TUS Rehbelik, TUS Koçu
TUS’a hazırlıkta ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetler bir tıkla evinizde! Nettekurs’tan Sınav Kazanmadan Ayrılmayacaksınız. TÜRKİYE’NİN EN İYİ TUS KURSU’NU ÜCRETSİZ DENEYİN!

Koçluk Nedir?

Alanında deneyim sahibi olan ve uzman bir kişinin yapmış olduğu rehberlik hizmetine koçluk diyebiliriz. Günümüzde oldukça popüler olan iş kollarından biri olarak karşımıza çıkan koçluk için çeşitli sertifika programları da bulunmakta. Koçlar genellikle belirli bir ücret karşılığında hizmet veriyor. Koçluğun temel şartlarından biri hizmet verilen alanda uzmanlık sahibi olmak. Bu yüzden özellikle TUS gibi ciddi çalışma gerektiren alanlarda alınan koçluk hizmetini veren kişi ya da kurumların alanında uzman ve deneyim sahibi olması büyük önem arz ediyor. Eğitim koçu, yaşam koçu gibi farklı kategorilerde ve farklı hizmet alanlarında karşımıza çıkan danışmanlar, ihtiyaç doğrultusunda zamanı etkili ve verimli kullanma gibi konularda insan hayatına önemli katkılarda bulunabiliyor. Sınav hazırlık dönemlerinde kişilerin çalışma programı hazırlama, programa uyma, başvuru ve tercih işlemlerinde bulunma, bireysel motivasyon sağlama gibi konular için eğitim koçlarından destek almaları gerekiyor.

TUS Koçluğu Nedir?

Tıpta Uzmanlık Sınavına hazırlanacaksınız fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Kaygı seviyenizi kontrol etme noktasında zorluk yaşıyor, çalışma programınıza uyma konusunda tutarsızlık gösteriyorsunuz. Ya da belki de daha önce TUS’a hazırlandınız fakat doğru çalışma programını uygulamadığınız için uzmanlık kazanamadınız. İşte bu noktada doğru strateji ile çalışmak için TUS koçlarına başvurabilirsiniz. Daha önce TUS’u kazanmış olan hekimlerin vermiş oldukları koçluk hizmetinin yanı sıra TUS Hazırlık dershaneleri de kursiyerlerine rehberlik hizmetleri kapsamında TUS Koçluğu desteği sağlayabiliyor. Bu noktada TUS dershaneleri ve online TUS kursları vermiş oldukları eğitimin yanı sıra eğitim koçluğu desteği de sağladıkları için TUS’a hazırlanan hekimler tarafından daha çok tercih ediliyor.

Bireysel TUS Koçluğu Nasıl Yapılır?

Her bir bireyin öğrenme şekli farklılık gösterir. Verimli çalışma için belli başlı yöntemler olsa da bir kişi için çok olumlu sonuçlar getiren çalışma yöntemi bir diğer adayın netlerinde değişiklik yapmayabilir. Bireysel TUS Koçluğu, sizin için özelleştirilmiş olan çalışma sistemini kurmanıza yardımcı olan bir rehberlik hizmetidir. Rehberlik uzmanı / TUS Koçu denemelerden ve önceki öğrenmelerinizden hareketle öğrenici profilinizi çıkarır. Bu sayede yabancı dil, temel bilimler ve klinik bilimler için ayırmanız gereken çalışma saati sizin ihtiyacınız doğrultusunda belirlenir. Bireysel TUS Koçluğunun en büyük avantajı genel çalışma planları yerine size özel çalışma planları sunmasıdır. Bu sayede vaktinizi en verimli şekilde kullanabilirsiniz. Rehberlik süreçleri akademik olduğu kadar bireysel ihtiyaçlara da yanıt vermelidir. Moral / motivasyon desteği noktasında da TUS Koçluğu yine oldukça olumlu katkılar sunmaktadır. Koçluğun bir diğer avantajı takip edilebilir olmasıdır, bu sayede gelişiminizi gözlemleyebilir ve TUS Çalışma programınızda gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

TUS’a yönelik bilgilerinizi kalıcı hale getirmek ve profesyonel bir çalışma dönemi yaratabilmek için alanında uzman kişilerden hizmet almak çok önemlidir. Bir dakikanın bile çok önemli olduğu bir süreçte paranızı ve zamanınızı boşa harcamayın. Kaliteli eğitim anlayışı ile hareket eden Türkiye’nin En İyi Online TUS Kursu Nettekurs ile gereksiz ayrıntılardan arındırılmış, tamamen sınav odaklı içeriklerle etkili bir TUS Hazırlık süreci geçirebilirsiniz. Nettekurs TUS Sınavlarına hazırlıkta 10 yılı aşkın tecrübesi ile siz değerli hekimlerimize yönelik hizmetlerini her geçen gün üst noktaya taşımaktadır. 7/24 erişilebilir canlı destek, sınırsız tekrar dinleme hakkı ve 2 yıl erişime açık içerikleri ile Nettekurs, sıradan bir kurstan alabileceğiniz hizmetten daha fazlasını sunmaktadır. Ayrıca “Eğitmene Sor” modülü, TUS’a dair sorularınızı Türkiye’nin En İyi TUS hocalarına sormanızı sağlamakta bu sayede çalışma süreciniz etkileşimli bir şekilde sürebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra uzman TUS rehberlik ekibimiz sınavlara hazırlık sürecinde ihtiyaç duyduğunuz tüm desteği 7/24 size sağlamaktadır. Nettekurs Online TUS Kursu satın aldığınız takdirde TUS Koçluğu için ekstra bir ücret ödemenize gerek kalmaz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size özel çalışma programı rehberlik ekibimiz tarafından oluşturulur. Bunun yanı sıra TUS Başvurusu ve yerleştirme işlemleri ile ilgili destek almak istediğiniz her türlü konuda Nettekurs yine hep yanınızdadır!

Siz de eğitim koçunuzun Türkiye’nin En İyi TUS Hocalarından olmasını istemez misiniz? O halde sizleri Türkiye’nin En İyi Online TUS Kursu Nettekurs ile tanışmaya davet ediyoruz. Ücretsiz Üye ol seçeneği ile canlı derslere konuk olarak katılabilirsiniz. Tüm ders içeriklerini ve yayınlarını incelemenizin ardından kursumuzdan memnun kalmamanız halinde hiçbir ücret ödemezsiniz. Tıpta Uzmanlık Sınavı’na hazırlıkta Yeni TUS Yönetmeliği ile %100 uyumlu, Ulusal ÇEP Programından hareketle hazırlanan güncel TUS Müfredatımız ile tek dönemde uzmanlık kazanmak hayal değil!

ÖSYM TUS Sınavı’na Hazırlıkta En İyi Online TUS Dershanesi Nasıl Seçilir? başlıklı blog yazımızda Online TUS Kursu ile ilgili detayları bulabilirsiniz.

1 Yorum

  1. TUS Sınavı ve TUS Koçluğu ile ilgili yorum, öneri ve görüşlerinizi aşağıda yer alan “SORU SOR” bölümünden uzman rehberlik ekibimize iletebilirsiniz. Yorumlarınıza en kısa sürede dönüş sağlanacaktır!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz