Sözleşmeli Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi (SAHU) 2022 2. Dönem Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

1
8842

Sözleşmeli Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi (SAHU) 2022 2. Dönem Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

Sözleşmeli Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi – SAHU, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavında 40 puan ve üstünü alan Sözleşmeli Aile Hekimlerine verilmekte olan 6 yıllık bir Aile Hekimliği Uzmanlık eğitimidir. SAHU Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi almak isteyen bir çok hekim TUS Sınavına girerek SAHU Eğitimlerine başvuruda bulunmaktadır.

Her sene olduğu gibi bu sene de birçok Sözleşmeli Aile Hekimi SAHU’ya başvurabilmek için TUS Sınavına girmişti. TUS sonuçlarını açıklanmasının ardından SAHU Eğitimi için açıklanan kontenjanlar doğrultusunda tercih yapan adaylar sonuçların açıklanmasını bekliyordu. Merakla beklenen SAHU 2022. 2. Dönem Yerleştirme Sonuçları 6 Ocak 2023 Tarihi itibari ile açıklandı. Sonuçların nasıl görüntüleneceği ve süreç ile ilgili detaylara yazımızın devamını okuyarak ulaşabilirsiniz.

(SAHU) 2022 2. Dönem Yerleştirme Sonuçlarına Nasıl Bakılır?

Sözleşmeli Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi (SAHU) 2022 2. Dönem Kontenjan Listesi 28 Kasım 2022 tarihinde yayınlanmıştı. Halk Sağlığı Genel Merkezi sitesi üzerinden yayınlanan kontenjan listesi ile birlikte güncel başvuru koşulları kılavuzu da SAHU Eğitimine başvuracak adayların erişimine açılmıştı. Merakla beklenen SAHU 2022 2. Dönem Başvuru sonuçlarına ait duyuru, 6 Ocak 2023 Cuma günü HSGM internet sitesi üzerinden paylaşıldı.

SAHU Yerleştirme, SAHU 2022 2. Dönem
Türkiye’nin İlk ve Tek Online SAHU Kursu ile Başarı Parmaklarınızın Ucunda!

Adaylar duyuru detaylarına ve kayıt işlemleri ile ilgili evraklara HSGM Duyurular bölümü üzerinden ulaşabilirler. Bir eğitim kurumuna yerleşen adayların, HSGM Sitesinde yer alan dilekçe örnekleri ile yerleştikleri eğitim kurumuna 06-17 Şubat 2023 tarihleri arasında müracaat etmeleri ve kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Kayıt işlemi için adaylardan SAHU Kayıt Bilgi Formu, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri / Şehir Hastaneleri /Üniversite Tıp Fakülteleri için dilekçe gibi dokümanları doldurmaları isteniyor. SAHU Eğitimine başlamak isteyen ve yerleştirme kontenjanına girerek kayıt hakkı kazanan adaylar, belirtilen tarihler içerisinde ilgili evrakları doldurarak işlemlerini tamamlayabilirler.

SAHU 2022. 2. Dönem Başvuru Sonuçlarını görüntülemek için tıklayınız. —> SAHU 2022 2. DÖNEM YERLEŞTİRME SONUÇLARI
Kaynak : https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/duyurular/sozlesmeli-aile-hekimligi-uzmanlik-egitimi-sahu-2022-2-donem-yerlestirme-sonuclari-aciklanmistir.html

SAHU 2022 2. Dönem Başvuru Kayıt & Usül ve Esasları Kılavuzu’nu İncelemek için tıklayınız. —> GÜNCEL SAHU BAŞVURU VE YERLEŞTİRME USÜL ESASLARI

İstediği kuruma yerleşerek SAHU Eğitimi almaya hak kazanan tüm adaylarımızı tebrik eder, SAHU Eğitimi süreçlerinde başarılar dileriz.

SAHU Eğitimleri Ne Kadar Sürecek? SAHU’ya Nasıl Hazırlanılır?

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilmişti. Bu kanun teklifinin ardından SAHU Eğitimlerinin süresinin de uzamasına karar verildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, SAHU Eğitimleri ile ilgili olarak “Madde 1: Sahada aile hekimliği görevi yapan hekimlerin, sözleşmeli aile hekimliği uzmanlık eğitimi (SAHU) alma hakları 2029 yılına kadar uzatıldı.” açıklamalarında bulundu. Yani SAHU Eğitimleri 2029 yılına kadar devam edecek.

SAHU Nedir? SAHU Aile Hekimliği Eğitimi Nasıldır? başlıklı yazımızı inceleyerek, SAHU Eğitim süreci ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Online SAHU Kursu ile SAHU’ya Nasıl Hazırlanılır?

Sözleşmeli Aile Hekimliği yapan adayların SAHU Eğitimlerine başvurabilimeleri için öncelikli olarak TUS Klinik Bilimleri Sınavına girmeleri ve TUS Başvurusu esnasında TUS A Puanımın hesaplanmasını istiyorum seçeneğini seçmeleri gereklidir. TUS Klinik Bilimler Sınavında 120 soru bulunur ve SAHU Puanı hesaplamalarında yaklaşık olarak her soru 1 puan değerindedir. Sınavdan 40 ve üzeri puan alan adaylar SAHU Yerleştirme işlemleri için başvuruda bulunabilirler. Yani sınavdan 40 civarında net yapan adaylar, 40 puan civarında bir TUS A puanı elde ederler ve SAHU eğitimine başvurma hakkı kazanırlar. İstenen SAHU Kontenjanına yerleşebilmek için 40 üzerinde puan almak önemlidir. Adayın puanı arttıkça, başvuruda bulunduğu kontenjana yerleşme ihtimali de artmaktadır.  Bu yüzden Nettekurs Online SAHU Kursu ile TUS’a hazırlanarak, SAHU Kazanmak için gerekli olan klinik bilimler konularına eksiksiz bir biçimde hazırlanabilirsiniz. Nettekurs Online SAHU Kursu içerikleri, Türkiye’nin En İyi TUS hocaları tarafından çıkmış TUS Soruları ve TUS Sınav müfredatı ayrıntılı olarak incelenerek hazırlanmaktadır. Tüm eğitimlerimiz UÇEP ile %100 uyumludur. Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi kontenjanlarına yerleşmenizi sağlayacak tüm kitaplar, soru bankaları ve ders içeriklerinden faydalanmak için nettekurs.com’a üye olabilir ve demo süresi boyunca tüm Online SAHU Yayınlarını ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Deneme süresinin sonunda kursumuzdan memnun kalmamanız halinde hiçbir ücret ödemezsiniz. Tek Tıkla Üye Olarak Nettekurs Online SAHU Kursu Avantajlarından Yararlanma ve 2023 yılında SAHU Kazananlardan Olma Şansını Kaçırmayın!

1 Yorum

  1. SAHU Eğitimleri ile ilgili sorularınızı aşağıda yer alan “soru sor” bölümü üzerinden bizlere iletebilirsiniz. Uzman rehberlik ekibimiz en kısa sürede yorumlarınıza dönüş sağlayacaktır.

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz