TUS Sınavı Ne Zaman 2018 TUS Sınavı Tarihleri

0
3294

TUS Sınavı Ne Zaman 2018? TUS Ne Zaman?

Tıpta Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavı yani kısaca TUS, tıp fakültesinden mezun olan veya tıp dışı meslek mensubu olan kişilerin katıldığı bir sınavdır. TUS Sınavı 1987 yılından beri her yıl yapılıyor. Peki TUS Ne Zaman? TUS Sınavı Ne Zaman 2018 yılında da adaylar tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesi. Yazımızda TUS Sınavı Ne Zaman sorusuna cevap bulabileceksiniz. Bunun dışında TUS Sonuçlarının açıklanma tarihi ve TUS Yerleştirme Sonuçları ile ilgili bilgileri de nettekurs.com Blog sayfasında bulabilirsiniz. >> TUS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? TUS Yerleştirme Sonuçları 
tus-ne-zaman, tus-sınavı-ne-zaman-2018

TUS Sınavı Ne Zaman 2018?

TUS Sınavı Ne Zaman 2018 yılında da iki farklı tarihle cevaplanabilecek bir sorudur. TUS, düzenlendiği ilk tarihten itibaren ilkbahar TUS ve sonbahar TUS dönemleri olmak üzere yılda iki kere yapılmaktadır.

TUS 1. Dönem Sınav Tarihi: 25 Şubat 2018
TUS 2. Dönem Sınav Tarihi: 12 Ağustos 2018

TUS Sınavına girecek adaylar sınavda Klinik Tıp Bilimleri ve Temel Tıp Bilimleri olmak üzere iki test çözecekler. İki sınav da TUS Sınav tarihi içerisinde gerçekleşecek. Yani adaylar, sabah ve akşam olmak üzere iki oturumda testleri tamamlayacaklar. TUS Sınav Tarihinde yapılacak ilk oturum Temel Tıp Bilimleri Testine ait olacak ve sınav saat 10.15 ‘te başlayacak. Klinik Tıp Bilimleri Testi ise ikinci oturumda; saat 14.45 ‘te gerçekleşecek.

TUS Başvuru Tarihleri Nelerdir?

TUS Ne Zaman ve TUS Sınavı Ne Zaman soruları gibi TUS Başvuru tarihleri de sınava dair en çok merak edilenlerden. İlgili tarihler, ÖSYM sınav takviminde açıklandı. TUS Sınavı başvuruları sınavlardan önceki yaklaşık 1-2 aylık süreç içerisinde gerçekleşecek. TUS başvuru tarihleri:

TUS 1. Dönem Başvuru Tarihi: 11-18 Ocak 2018
TUS 2. Dönem Başvuru Tarihi: 28 Haziran- 5 Temmuz 2018

Aynı zamanda TUS başvuru tarihlerini kaçıran adaylar için geç başvuru tarihi de belirlendi. TUS sınavı geç başvuru günü 1. Dönem için 31 Ocak 2018; 2. Dönem için ise 17 Temmuz 2018 olacak. Geç başvuru tarihinde işlem yapacak adaylar sınav ücretini de aynı gün içerisinde ödemek zorundadır.

TUS Sınavına Nasıl Hazırlanabilirim?

Bunun yanında TUS Sınavı ile uzmanlık eğitimi almak isteyen adayların YDS puanları da değerlendirilecektir. TUS Sınav sonuçları ile tercih yapabilmek için adaylardan en az 50 puan olmak üzere dil yeterliliği puanı istenmektedir. Dil yeterliliği sınavları ile ilgili detaylı bilgiye de nettekurs.com Blog sayfamızda yer verdiğimizi biliyor muydunuz?>> YDS (Yabancı Dil Sınavı ) Nedir?

TUS Ne Zaman? TUS Sınavı Ne Zaman 2018 TUS Sınav detayları ile ilgili yazılarımız ve TUS canlı derslerimiz, TUS sınavına hazırlık sürecinde en büyük yardımcınız olabilir. Türkiye ‘nin en zor sınavlarından bir tanesi olan TUS sınavına hazırlıkta eksiklerinizi tamamlamak için online dershanemizi ziyaret edebilirsiniz. Nettekurs.com, hayallerinize ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için canlı yayınları, e-sınavlar, çıkmış soru çözümleri ve zengin kaynakları ile yanınızda. Nettekurs.com online TUS kursları, canlı yayın dersleri ile profesyonel eğitimi ve sınıf ortamını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Derslerimize konuk olmak, eğitmenlerimiz ile etkileşim halinde online dersleri takip edebilmek ve eksiklerinizi tamamlayabilmek için >> hemen nettekurs.com ‘u ücretsiz deneyin!
Aynı zamanda ücretsiz deneme süresi boyunca kapsamlı PDF kaynaklarımızı inceleyebilir ve konu anlatım videoları ile bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz