YDS Sınavı Ne Zaman? YDS Ne Zaman Yapılıyor? YDS Sınav Tarihleri

0
3255

YDS Sınavı Ne Zaman? YDS Sınav Tarihleri Nelerdir?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit (YDS) Yükseköğretim Kurulu ‘nun (YÖK) ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilen merkezi bir dil sınavıdır. YDS puanları birçok farklı alanda kullanılabilmektedir. KPSS adayları, yüksek lisans ve doktora öğrencisi adayları, Tıpta Uzmanlık Sınavı ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı adayları ve denklik almak isteyen adaylar YDS puanına ihtiyaç duymaktadırlar. Her yıl farklı amaçlarla birçok adayın katıldığı YDS Ne Zaman yapılıyor? YDS Sınavı Ne Zaman ve 2018 YDS Sınav Tarihleri Nelerdir? Bu yazımızda YDS ‘ye girecek adaylar için YDS sınav tarihleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. YDS, aynı zamanda elektronik ortam üzerinden de yapılabilmektedir. E-YDS, YDS sınavından farklı olarak yıl içerisinde neredeyse her ay gerçekleşmektedir. E-YDS Sınav Tarihlerini öğrenmek istiyorsanız bloğumuzdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz. >> E-YDS Başvuru Tarihleri Ne Zaman? E-YDS Başvuru Koşulları Nelerdir? 
yds-ne-zaman,yds-sınavı-ne-zaman,yds-sınav-tarihleri

2018 YDS Ne Zaman?

YDS Sınavı ile E-YDS Sınavı arasındaki en büyük fark YDS ‘nin yılda iki kez yapılmasıdır. YDS sınavı her yıl ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde yapılmaktadır. Merkezi olarak düzenlenen sınav için her dönemde tek bir sınav tarihi belirlenir ve tüm adaylar için YDS Sınav Tarihleri aynıdır. Peki 2018 yılı için YDS Ne Zaman? YDS Sınavı 2018 yılı içerisinde Şubat ve Eylül ayında yapılacak.

YDS Sınav Tarihleri

İlkbahar Dönemi YDS Sınav Tarihi: 1 Nisan 2018
Sonbahar Dönemi YDS Sınav Tarihi: 9 Eylül 2018 

YDS Başvuru Tarihleri

İlkbahar Dönemi YDS Sınav Başvuru Tarihleri: 7-15 Şubat 2018
Sonbahar Dönemi YDS Sınav Başvuru Tarihleri: 18-26 Temmuz 2018

YDS Sınavı Saat Kaçta Yapılacak?

YDS Ne Zaman? YDS Sınavı Ne Zaman soruları ile birlikte YDS Sınav saati ve Sınav süresi ile ilgili bilgi vermek de sınava girecek adaylar için faydalı olacaktır. YDS Sınavı sabah saat 10.15 ‘te başlayacaktır. Sınav 3 saat boyunca devam edecektir. YDS sınavı 80 sorudan oluşmaktadır. Adaylar son 45 dakikaya kadar sınav binasından çıkma hakkına sahip değildir. YDS Sınavına girecek adayların YDS Sınav tarihinde sabah saat 10.00 ‘a kadar sınav binasına alınma işlemleri tamamlanacaktır. 10.00 ‘dan sonra ise sınav binasına adayların girişi yasaklanacaktır. YDS sınavı hakkında detaylı bilgi almak için nettekurs.com Blog Sayfamızı takip edebilir ve YDS sınavına hazırlıkta eksiklerinizi tamamlamak için online dershanemizi ziyaret edebilirsiniz. Nettekurs.com, hayallerinize ve ideallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için canlı yayınları, e-sınavlar, çıkmış soru çözümleri ve zengin kaynakları ile yanınızda. Nettekurs.com online YDS kursları, canlı yayın dersleri ile profesyonel eğitimi ve sınıf ortamını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Derslerimize konuk olmak, eğitmenlerimiz ile etkileşim halinde online dersleri takip edebilmek ve eksiklerinizi tamamlayabilmek için>> hemen nettekurs.com ‘u ücretsiz deneyin!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz