TUS ve STS Tıp Soruları 2018 | 2018 STS Tıp Soruları ve Cevapları için Tıklayın!

0
6608

2018 TUS Ve STS Tıp Soruları ve Cevapları (2.Dönem)

Merakla beklenen TUS ve STS Tıp Doktorluğu soruları ve cevapları 2018 1.dönemde olduğu gibi yine  ÖSYM internet sitesinde yayımlanmıştır. 2018 STS Tıp soruları ve cevapları, aynı tarihte (12 Ağustos) yapılan TUS sınavının soruları ve cevap anahtarlarıyla birlikte paylaşılmıştır. Peki STS sınavı soruları ve cevapları 2018 ‘in 2. Dönem sınavına giren adaylar tarafından indirilebilecek mi? 2018 TUS ve STS Tıp soruları ve cevapları tam kitapçık halinde görüntülenebilecek mi? 2018 TUS ve STS Tıp Soruları ile ilgili ÖSYM tarafından paylaşılan bilgileri gelin birlikte inceleyelim.
tus ve sts tıp doktorluğu soruları ve cevapları 2018, 2018 sts tıp soruları ve cevapları, 2018 tus ve sts tıp soruları ve cevapları

2018 TUS ve STS Tıp Soruları ve Cevapları Ne Zaman Açıklandı?

STS Sınavı soruları ve cevapları 2018 yılında yapılan ilk STS Tıp ve TUS sınavlarının ardından 27 Şubat 2018 ‘de adayların erişimine açılmıştır. Bu süreçte 2018 TUS ve STS Tıp Sorularını çözen veya soruları merak eden adaylar, sorulara ve cevap anahtarlarına 10 gün süreyle erişim sağlayabilmiştir. 2. Dönem TUS ve STS Tıp Soruları ve cevapları ise 12 Ağustos 2018 ‘de yayımlanmış ve ÖSYM internet sitesinde aşağıdaki açıklamaya yer verilmiştir:

DUYURU
(14 Ağustos 2018)

2018-TUS ve 2018-STS Tıp Doktorluğu (2. Dönem) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

12 Ağustos 2018 tarihinde uygulanan 2018-TUS ve 2018-STS Tıp Doktorluğu (2. Dönem) Temel Soru Kitapçığına,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 14 Ağustos 2018 tarihinde saat 11.00’den itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.
2018-TUS ve 2018- STS Tıp Doktorluğu (2. Dönem) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.
Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

Yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayacak sorular 2018-TUS ve STS Tıp Doktorluğu TTBT ve KTBT Testlerinde (% 10)  bulunmamaktadır.

 

TUS ve STS Tıp Soruları 2018 Kitapçığına Nereden Ulaşabilirim?

2018 TUS ve STS Tıp Soruları ve Cevapları Temel Bilimler Testi (%10)

2018 TUS ve STS Tıp Soruları ve Cevapları Klinik Bilimler Testi (%10)

Yukarıdaki bağlantılara tıklayarak STS Tıp doktorluğu ve TUS sınav sorularının PDF ‘lerine doğrudan ulaşabilirsiniz. Ayrıca nettekurs.com Online STS Tıp Doktorluğu Kursunda ÖSYM sınav sorularının kapsamına uygun hazırlanan Ankara ‘nın tanınmış profesör ve doçentlerinin konu anlatımlarını dinleyebilir, ÖSYM TUS ve STS Tıp soruları ve cevaplarına en yakın kaynaklarla sınava hazırlanabilirsiniz. >> Online STS Tıp Kursu Ücretsiz Dene!

Yukarıda paylaştığımız STS Tıp soruları ve cevapları 2018  için hazırlanan PDF dosyaları, ais.osym.gov.tr adresinde de erişime açık olacaktır. ÖSYM Aday İşlemleri sistemi olan bu bağlantıya tıklayarak yalnızca TUS ve STS Tıp sınav soruları ve cevaplarına değil; ÖSYM tarafından düzenlenen diğer tüm sınavların sonuçlarına ulaşabilir ve sınav başvurularınızı yapabilirsiniz. >> STS TIP Doktorluğu Nedir? Nasıl Başvurulur? 

STS Tıp Soruları ve Cevaplarının PDF ‘ine Nasıl Ulaşabilirim?

2018 TUS ve STS Tıp Soruları ve Cevapları, ÖSYM tarafından yapılan diğer sınavlarda olduğu gibi tüm sınav kitapçığının yalnızca %10 ‘luk kısmı halinde paylaşılmıştır. Sınav sorularının ve cevapların incelenebilmesi için STS Tıp Soruları ve cevapları, on gün boyunca ÖSYM internet sitesinde yer alacaktır. Sınava başvuran adaylar, T.C kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile sınav soruları ve cevap anahtarının tamamını görüntüleyebilecektir. Henüz sınav başvurusu yapmayan ve sınav sorularının yalnızca %10 ‘luk kısmı ile STS Tıp hakkında bilgi almaya çalışan adayları Online STS Tıp Eğitimlerini incelemeye davet ediyoruz. Zaman ve mekan engeline takılmadan; yoğun çalışma temponuza uyum sağlayan, ister mobil cihazınızdan ister bilgisayarlarınızdan erişebileceğiniz video dersler ve yazılı kaynaklarla  ÖSYM STS Tıp sorularının içeriğini ve detaylı konu anlatımlarını Türkiye ‘nin en iyi profesörlerinden dinleme şansını kaçırmayın!

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz