İstanbul Üniversitesi YÖS Bölümleri ve İstanbul Üniversitesi YÖS Kontenjanları 2017

4
4175

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/nettekurs/public_html/blognettekurs.com/wp-content/plugins/cbxdynamicsidebar/public/class-cbxdynamicsidebar-public.php on line 118

İstanbul Üniversitesi YÖS Bölümleri ve İstanbul Üniversitesi YÖS kontenjanları 2017

YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Seçme Sınavı) her yıl binlerce yabancı uyruklu öğrencinin Türkiye ‘de eğitim almasını sağlıyor. 2011 yılından bu yana merkezi sistem uygulamasından çıkan ve her üniversitenin kendi bünyesinde hazırlanan YÖS sınavında en çok tercih edilen üniversitelerden biri ise İstanbul Üniversitesi… YÖS tercihlerinde ön planda olması nedeniyle birçok aday İstanbul Üniversitesi YÖS bölümleri ve kontenjanları hakkında bilgi almak istiyor. İstanbul Üniversitesi YÖS kontenjanları, sınava girecek adaylara üniversite bünyesinde hangi bölümde kaç kişinin eğitim alabileceği konusunda fikir veriyor. Bu nedenle yazımızda, İstanbul Üniversitesi YÖS kontenjanları 2017 ve İstanbul Üniversitesi YÖS bölümleri hakkında bilgi vereceğiz. Paylaştığımız İstanbul Üniversitesi YÖS kontenjanları ve İstanbul Üniversitesi YÖS bölümleri, 2017 yılında YÖS tercih sürecinde neler olup bittiğine dair genel bir fikir verecektir. Bunun yanında İstanbul Üniversitesi YÖS sınavına girecek tüm adaylara İstanbul Üniversitesi iüyös hakkında tüm bilgiler, soru ve cevaplar yazımıza göz atmalarını tavsiye ederiz.

İstanbul Üniversitesi YÖS Bölümleri

istanbul üniversitesi yös kontenjanları 2017, istanbul üniversitesi yös böümleri İstanbul Üniversitesi, 2 yıllık mesleki eğitimden mezun oldukları programı lisans eğitimine tamamlamak isteyen adaylara en geniş seçeneği sunan üniversitelerden bir tanesi. İstanbul Üniversitesi YÖS bölümleri; Hukuk, Veterinerlik, Eczacılık, Fen, İktisat, Edebiyat, Mühendislik ve daha birçok fakültede yer alan eğitim programlarını kapsıyor. İstanbul Üniversitesi YÖS kontenjanları ise her bölüm için değişiklik gösteriyor. İstanbul Üniversitesi YÖS kontenjanları, her bölüm için farklılık gösteriyor. Üniversitede yer alan bazı bölümler için kontenjan sayısı 50 ‘ye yükselirken bazı bölümlerde bu sayı 5 kişi ile sınırlı kalabiliyor. Özellikle özel yetenek sınavları ile kazanılan İstanbul Üniversitesi YÖS bölümleri; kontenjanlarını genelde 5-10 kişi ile sınırlı tutuyor. Özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul eden İstanbul Üniversitesi YÖS bölümleri: Spor bilimleri, Bale, Arp, Flüt, Keman, Kontrbas, Etnomüzikoloji ve Folklor, Fagot, Klarnet ve Gitar bölümleridir. Aşağıda paylaşacağımız İstanbul Üniversitesi YÖS kontenjanları 2017 listesinde İstanbul Üniversitesi ‘nin YÖS sınavı ile öğrenci kabul ettiği tüm fakülteleri ve bölümleri bulabilirsiniz. İstanbul Üniversitesi YÖS kontenjanları ve İstanbul Üniversitesi YÖS bölümleri hakkında rehberlik alabileceğiniz online YÖS eğitimlerimiz kapsamında sadece sınava hazırlıkta değil YÖS tercih sürecinde de yanınızdayız. >> Online YÖS Kursu Ücretsiz Dene!

İstanbul Üniversitesi YÖS Kontenjanları 2017

İstanbul Üniversitesi YÖS kontenjanları 2017 yılında 5 kişiden 100 kişiye kadar değişen bir dağılım göstermektedir. Genellikle mühendislik bölümleri için 5 kişilik kontenjan açılmışken; en fazla kontenjan çocuk gelişimi bölümü için 42 kişiye açılmıştır. En fazla kontenjanı olan açık öğretim bölümü ise 100 kişi ile işletme açık öğretim bölümüdür. Bunun dışında özel yetenek sınavları ile öğrenci kabul eden bölümlerde İstanbul Üniversitesi YÖS kontenjanları ortalama olarak 5-10 kişi arasında belirlenmiştir. İstanbul Üniversitesi YÖS kontenjanları 2017 tablosuna aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Liste içerisinde yabancı öğrenci kabul eden İstanbul Üniversitesi YÖS bölümleri de ayrı ayrı listelenmiştir. İstanbul Üniversitesi YÖS kontenjanları 2017 listesi ile birlikte YÖK onaylı İstanbul Üniversitesi YÖS kontenjanları 2018 tablosunu da aşağıda bulabilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Kontenjanları 2017

YÖK Onaylı İstanbul Üniversitesi Kontenjanları 2018

Ayrıca 2011 yılına kadar ÖSYM tarafından yapılan YÖS sınavına ilişkin kontenjan ve bölüm bilgilerini de aşağıdaki linkte bulabilirsiniz:

ÖSYM Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS)

YÖS Tercihlerimi Nasıl Yapabilirim?

Adaylar İstanbul Üniversitesi YÖS kontenjanları tablosunu inceledikten sonra üniversitede açılan YÖS bölümleri hakkında fikir edinebilirler. Adayların tercih dönemlerinde İstanbul Üniversitesi ‘ni ön plana almaları için öncelikle İstanbul Üniversitesi YÖS bölümleri içerisinde istedikleri alanın yer alıp almadığına bakmaları gerekir. Sonrasında ise kontenjan sayılarını değerlendirerek tercihlerini yapmalılar. Nettekurs.com Online YÖS kursu ile YÖS sınavına hazırlıkta ihtiyacınız olan tüm kaynaklara ulaşabilirsiniz. Canlı derslerimizde eğitmenlerimize dilediğinizi sorabilir ve etkileşimli derslerimiz sayesinde istediğiniz her an özel ders niteliğindeki derslerimize ulaşabilirsiniz. Online YÖS denemelerimizde her sene tüm üniversitelerin YÖS soruları incelenerek oluşturulan en güncel YÖS sorularını bulabilirsiniz. Yüzlerce saatlik canlı ders, tekrar tekrar izleyebileceğiniz video dersler ve soru kaynaklarımızla YÖS sınavında iddialıyız. Bunun yanında canlı derslerimiz sonunda yapılan rehberlik derslerimiz ile YÖS tercihlerinizde İstanbul Üniversitesi YÖS kontenjanları, bölümleri ve soruları hakkında aradığınız tüm bilgiyi bulabilirsiniz. Online YÖS eğitimlerimizi tanımak için ise sadece iki dakikada ücretsiz üyelik oluşturmanız yeterli. >> Online YÖS Kursu Ücretsiz Dene!

4 YORUMLAR

SORU SOR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz